Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 17:57, 08 cze 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Makao napisał(a)
Kupię sobie tą Caradonnę ale już chyba w przyszłym roku. Za dużo zakupów narobiłam już w tym sezonie a sadzonki z netu przychodzą coraz mniejsze bo szkółki dzielą teraz na potęgę by mieć więcej sadzonek

Kupuj, piękna jest :⁠-⁠D

Warto kupić nawet jedną sadzonkę. We wrześniu 2020 kupiłam 6 sadzonek i od razu podzieliłam na pół co najmniej i sadziłam po patyczku. W następnym roku na jesieni podebrałam sadzoneczki, bez wykopywania i wsadziłam na przytarasową też po patyczku. Jak wyglądały po roku i dwóch widać w poprzednim moim poście.
Czyli z sześciu zakupionych sadzonek, przed chwilą naliczyłam 43 różnej wielkosci. Na przytarasowej największe 12 sztuk, reszta mniej dorodne (na rabacie pod klonem w tym roku jakieś takie mizerne). Kilka sztuk w doniczkach, świeżo podzielone na drugą część przytarasowej.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Makao 18:21, 08 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4086
O kurczaki, to ona tak łatwo się dzieli? Ale dałam ciała.
Kiedyś miałam jedną wielką ale mi zanikła. Mogłam ją podzielić jak tak i już mieć poletko. Ona jedna z odmian szłwii u mnie rosła bardzo ładnie.
Hmm... terez zastanawia mnie czemu mi przepadła po tylu latach
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Dorii 20:22, 08 cze 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Hmm, może ją trzeba dzielić. Jest wiele bylin krótkowiecznych które same zanikają po kilku latach.
Ciekawe czy jest tu ktoś kto ma ją wiele lat nie dzieloną.
Moje najstarsze w tym roku 4 sezon ale wszystkie chyba dzieliłam tyle że bez wykopywania. Tylko odkrywałam lekko podkopując.

Apropos bylin krótkowiecznych to u sąsiadki nie wiadomo skąd pojawił się wieczornik damski. Cudna roślina
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:30, 08 cze 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Irysowe szaleństwo i kocimiętka potwór
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Magara 22:57, 08 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Optymistycznie u Ciebie
Pamiętam, że kiedyś miałaś szałwię trójbarwną, nie wysiewasz jej już???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 06:02, 09 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33439
Kocimiętka cudna taka wielka

Mam Caradonnę nie dzieloną od początku założenia rabat, czyli od ośmiu lat. Nie jest krótkowieczna
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorii 12:26, 09 cze 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magara napisał(a)
Optymistycznie u Ciebie
Pamiętam, że kiedyś miałaś szałwię trójbarwną, nie wysiewasz jej już???

Tylko w tych kątach które pokazuje. Mordor zostawiam dla siebie :⁠-⁠D
Szałwię trójbarwną wysiałam raz, potem sama się rozsiewała ale było jej coraz mniej. Mam nadzieję że coś w tym roku też będzie bo nasiona bym chciała zebrać. Muszę sprawdzić w miejscu gdzie w zeszłym roku była tyle że to miejsce strasznie mi ostami zarosło a jeszcze tam nie dotarłam.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Makao 12:29, 09 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4086
Dori opisz jak rozmnażasz Caradonnę. Kupiłam sobie dwie dziś i może spróbuje coś uszczknąć ale nie za gęste są.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Dorii 13:57, 09 cze 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Anda napisał(a)
Kocimiętka cudna taka wielka

Mam Caradonnę nie dzieloną od początku założenia rabat, czyli od ośmiu lat. Nie jest krótkowieczna


Kocimiętka dziękuje :⁠-⁠D
To dwie sadzonki zadołowana w donicach obok siebie. Zachwycają mnie niezmiennie :⁠-⁠D

Dobra informacja o Caradonnie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 14:07, 09 cze 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Makao napisał(a)
Dori opisz jak rozmnażasz Caradonnę. Kupiłam sobie dwie dziś i może spróbuje coś uszczknąć ale nie za gęste są.

Obejrzyj sadzonkę dobrze. Czasem widać które gałązki można bez większego problemu oderwać z kawałkiem korzenia od rośliny.

Takie kupne to poprostu wyjęłam z doniczki, wytrzepałam korzenie z ziemi i dzieliłam odłamując pędy uważając by miały choć kawałek korzenia i tyle. Te moje to podzieliłam dosłownie po dwa, trzy badylki. Oczywiście takie radykalne dzielenie to na własną odpowiedzialność :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies