Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 21:17, 22 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Od jakiegoś czasu, jadąc do pracy a właściwie stojąc w korku n leśnym odcinku trasy, zaobserwowałam cudne o tej porze małe buki, chyba buki a może graby? Hmm Cudne są po prostu co by to nie było.


Zauważyłam że odkąd mam ogród zupełnie inaczej patrzę na otaczającą mnie przyrodę. Rozpoznaję wiele roślin i więcej zauważam. Zielenina przy drodze nabiera zupełnie innego wyrazu. To już nie jest po prostu drzewo czy kwiat.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 21:21, 22 mar 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
wykopki chcesz uskutecznic?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
deszczowymaj 21:43, 22 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Faktycznie bardzo ładne
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Dorii 12:48, 24 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
u mnie chyba by takie ładne nie były, przy moich wiatrach pewnie listków już jesienią by nie było. W lesie też raczej na tych małych w zaciszu dużych drzew zostają. Duże jednak prawie łyse.

Tarciu gdyby to to już większe nie urosło to kto wie.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:50, 24 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Werbena patagońska puściła kiełki po tygodniu namaczania
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 13:42, 24 mar 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Dorii napisał(a)
u mnie chyba by takie ładne nie były, przy moich wiatrach pewnie listków już jesienią by nie było. W lesie też raczej na tych małych w zaciszu dużych drzew zostają. Duże jednak prawie łyse.

Tarciu gdyby to to już większe nie urosło to kto wie.



uważam, ze powinnas miec duzego buka, solidne, majestatyczne drzewo, przyszlosciowe pod ktorym kiedyś ławke postawisz. im wiecej drzew tym mniej wygwizdowa szanowna koleżanko. wez pod uwage, ze on rosnie dosc wolno, liscie nawet na wygwizdowie gubi jako jeden z ostatnich, u mnie nadal ma suchelce jesienne.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 14:47, 24 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Może to błąd ale uważam że rozmiar drzew trzeba dopasować do działki, a moja wielka nie jest. Już mam brzozy dużo za duże. Uważam też że trzeba brać pod uwagę wielkość docelową drzewa nawet jak ma to nastąpić za 50 lat czy więcej. Wokół szkoły mojego młodego są buki, piękne są ale ogromne. Zacieniłby albo mi albo sąsiadom połowę ogrodu jak nie cały.

Sądząc drzewa staram się dobrze przemyśleć gdzie i jakie bo traktuje je jak elementy stałe. Już i tak mam kilka błędów z początków ogrodu, nie chcę ich powtarzać.

W tych buczkach podoba mi się ich lekkość, którą tracą z wiekiem, nadal piękne jednak inaczej.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 19:04, 24 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Czy to jest ostróżka? Już w doniczce ta jedna była dużo większa. Reszta mikro.

Resztą siewek wygląda tak.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 19:17, 24 mar 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
lisc podobny ale nie wydaje mi sie. moje sa bardziej powcinane i lodyzki grube i miesiste, tutaj wiotkie i cienkie. ale poczekaj co z nich wyjdzie. nasionka skad mialas?

a ja mam duzo drzew, bo chce wiecej cienia, ta patelnia mnie wkurza. tyle, ze naprawde z duzych drzew to jedynie brzozy i 1 buk.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 19:31, 24 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Te małe bardziej pasują do twojego opisu.

Nasiona kupowane, ale wysiewane w mieszankę gliny, piasku i kompostu więc chwasty bardzo możliwe.

Ja też bym chciała cienia ale wolę świetlisty cień i nie na całej działce. Sądząc buka musiałabym zrezygnować z innych drzew albo z czasem musiałyby walczyć o miejsce a lista drzew które muszę mieć krótka nie jest.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies