Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 10:44, 14 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
To zdrowia życzę
Ja też chora, jak dopadnie mnie przeziębienie to nie odpuszcza tygodniami. Tydzień pracy zdalnej przede mną następny chyba wezmę wolne bo nie wyobrażam sobie zajmować się dwulatkiem i pracować w tym samym czasie ale zobaczymy.

Ogródek nie kusi to prawda. Za oknem słonko i błękitne niebo no i śnieg. Zimno jednak, bryyy.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 10:52, 14 mar 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7317
mnie przeziebienie sprzedal mezaty i siostra. cala zime bylam zdrowa a ci mnie zalatwili w poprzedni weekend. kaszel mam juz od ub. niedzieli ale dzis po prostu jest przesilenie. z suchego kaszlu przeszedl w mokry. acc daje rade. szczescie, ze bez goraczki. łózko, duzo picia, wit. c, acc i cos na zatoki sie z tym rozprawi. wlasny soczek malinowy jako syropek idealnie sie sprawdza. Sie tak zastanawiam czy z posciela nie przeniesc sie na taras, jest cieplutko, słonce swieci. cieplej niz w domu a jakie widoczki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 10:56, 14 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pomidorki kiełkują, nawet te z moich nasionek.

Toto wyrośnięte takie to onętek pełny. Pikować zaraz powinnam. Chyba nie potrzebnie wysiewałam w domu.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:58, 14 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zdecydowania Tarcia na taras, ja bym tak zrobiła.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:01, 18 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wiosną, wiosna ach to ty
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:04, 18 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:09, 18 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Próby ukorzeniania, hortensja vanila frise, bacopa i werbena. Werbenowe krzaczki tak dobrze przezimowały że mogę jeszcze z nich sadzonki zrobić. Mam taką nadzieję. To samo z bacopą, stare krzaczki w do oczkach po przycieciu odbijają ale pewnie zostawienie ich tam nie ma sensu.


I wysiewy
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:16, 18 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wczoraj nawet udało się wyskoczyć do ogrodu i ogarnąć moją kwietną łączkę, prawie do końca. Dzisiaj niestety za długo pracowałam.
Tylko w przerwie na kawę wyskoczyłam zrobić zdjęcia. Zalety pracy zdalnej.
Słonko tak dawało że musiałam. I ptaszki świergotały cudnie . Szkoda że jeszcze za zimno by wynieść się z laptopem do ogrodu.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gosialuk 22:08, 18 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Jakie masz śliczne krokusy. I fiołki już kwitnące.
Ja też ukorzeniam patyczki z werbeny patagońskiej zerwanej w styczniu i polowa wypuściła korzonki i listki. Sposób wart polecenia. Pewnie gdyby były bardziej "żywe", to ukorzeniłoby się 100%.
U nas na sobotę zapowiadają ochłodzenie i deszcze, więc urywam się jutro na działkę, bo dziś było tak wiosennie, a jutro podobnie zapowiadają.
To wysokie to kosmosy?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorii 22:24, 18 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Tak kosmosy.
Werbena w wazonie ukorzenia się w około 2tygodnie. 80% patyków na pewno jak nie więcej. Te grube lepiej się ukorzeniają. Nastawione jesienią niestety ususzyłam a piękne korzonki miały już.

Krokusy dziękują.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies