Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

TAR 20:35, 01 mar 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7337
ja nie umiem przerywac roslin, zawsze mam za gesto i plony marne. tylko fasolka szparagowa i truskawki daja rade
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 21:07, 01 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Heh też mam ten problem, jak w tym roku też mi nie wyjdzie to marchew i pietruchę kupuje na taśmie.

Fasolka też mi się udaje i buraczki pomimo problemów z przerywaniem. Nasiona mają duże to staram się siać punktowo.

Sałatę to mam albo klęskę urodzaju albo nic.

Jarmuż rośnie jak chwast.

Pomidorki mocno zależą od pogody.

Selery i pory w zeszłym roku jakoś nawet ale te mam z kupnej rozsady i przy tym jednak zostanę.

Z resztą te ostatnie trochę zapomniane jeszcze sobie w warzywniku siedzą. W świetnej formie przezimowały, pietrucha też. Nie wykopywałam bo mi się źle przechowują w garażu.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:35, 03 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pomidorki wysiane
Wysłałam też szałwię błyszczącą fioletową i kilka innych jednorocznych.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dominika11 17:37, 03 mar 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Proszę pięknie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Misia 20:37, 03 mar 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Macham po ziemie produkcja widzę już rozpoczęta czy szałwie powabną też już wysiewać??
____________________
Misia - Między brzozami
Dorii 22:03, 03 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ooo, któż to się obudził z zimowego snu Chyba cię myślami przyciągnęłam. Zastanawiałam się już czy czasem coś się nie stało że cię nie ma.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 22:11, 03 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zapomniałam napisać że testuję podłoże kokosowe. Mam dość ziemi do wysiewów która jest praktycznie samym torfem.

Podłoże kokosowe wymieszałam z piachem i jestem bardzo zadowolona ze struktury. Zobaczymy jak się spisze.

Macie jakieś doświadczenia?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Misia 09:14, 04 mar 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Dorii napisał(a)
Ooo, któż to się obudził z zimowego snu Chyba cię myślami przyciągnęłam. Zastanawiałam się już czy czasem coś się nie stało że cię nie ma.


Wszystko ok jakoś tak już mam że jak przychodzi ten ponury okres to normalnie jakbym w stan jakiejś hibernacji zapadła Ale niedzielne słońce skutecznie obudziło, do tego stopnia, że do dziś czuję ból mięśni hihi

Gdzie dorwałaś podłoże kokosowe?? ciekawa jestem twojego eksperymentu a jak z tą szałwią wysiewać na parapet czy czekać i później do gruntu?
____________________
Misia - Między brzozami
Dorii 10:39, 04 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Możesz i na parapet i prosto do gruntu już teraz. Te z parapetu będą szybciej kwitły. Jak sypniesz do gruntu to zaczną kiełkować jak przyjdą odpowiednie temperatury.

Znów chora jestem i młodszy też więc w niedzielę siły nie miałam żeby wyjść.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:43, 04 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Podłoże kokosowe kupiłam w budowlanym L. Zamierzam zamówić duża ilość na Alle bo mam sporo roślin pokojowych do przesadzenia. Zastanawiam się czy na jego bazie nie przygotować też podłoża do doniczek zewnętrznych.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies