Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

Joku 16:47, 04 sie 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Nie wiedziałam że one się sieją. Nie miałabym nic przeciwko .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ewsyg 21:31, 04 sie 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
April, czyli u Ciebie też prawie jesień

Bożenko, ja sadzonkę dostałam od koleżanki i nie wiem jaka to jest odmiana. One super zimują i chętnie przyrastają. Jak mi przypomnisz to dam Ci sadzonkę, ale chyba bardziej wiosną.

Mirusiu, ja ciągle jestem w niedoczasie i brakuje mi czasu na sprzątanie. Teraz to specjalnie je zostawiam. Zostawiam też bodziszki i też się sieją i są nowe odmiany.

Jolu, ja też nie mam

To są siewki floksów.







Ten trzeci ma piękny kolor.

A ostatnio, pierwszy raz rozwija się taki




Mam jeszcze fioletowy i wysoki różowy.
Fioletowemu nie mogę zrobić zdjęcia, żeby oddać jego kolor.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 21:39, 04 sie 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
a to nowe siewki, takie malutkie i jest ich kilka. To mnie cieszy Ciekawa jestem co z nich wyrośnie.









____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Joku 21:41, 04 sie 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Całkiem urodziwe te siewki.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ewsyg 21:51, 04 sie 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Zaczynają hortensje







Brakuje mi czasu na ogród, siedzę w kuchni i robię przetwory. Aktualnie przerabiam renklodę Ulenę. Ogrom owoców

W kolejce czeka węgierka

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
nicol21 21:57, 04 sie 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
O wow, zatrzęsienie owoców! Cudnie. Ja niedługo u rodziców będę się objadać!
Widoki ogrodowe super. Pocieszne te malutkie kwitnące już siewki.
No i te zawilce - moje dopiero się zbierają do kwitnienia, i nie mają takiej ilości pąków.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Basieksp 22:06, 04 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
Fajne te siewki floksow ciekawe jaki będą miały kolor, w jakimś programie raz słyszałam, że one lubią się mieszać i zmieniają kolory, ciekawe czy to prawda ja swoje zawsze z rozsady rozmnażam, także kolor zawsze ten sam, a siewek u siebie nie widziałam.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 00:11, 05 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
ewsyg napisał(a)


[b]Bożenko,
ja sadzonkę dostałam od koleżanki i nie wiem jaka to jest odmiana. One super zimują i chętnie przyrastają. Jak mi przypomnisz to dam Ci sadzonkę, ale chyba bardziej wiosną.



Ojej, dzięki serdeczne za propozycję, w takim razie przypomnę wiosną a nuż będę pamiętać
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Urszulla 08:41, 05 sie 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Miałam kiedyś śliwki, rarytasy. Zawsze się objadałam mam jeszcze kilka kompotów z tamtych czasów żółte okrągłe były krótko, ale te duże węgierki miałam długo z ich robiłam kompot mieszany z gruszkami i dawałam kilka goździków. Drzewa były 30-letnie i się już łamały, więc wycięte są od 3 lat. Powspominałam sobie przy okazji Twoich fotek
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 07:38, 06 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
U mnie floksy też się sieją, choć jakoś nowych odmian nie odnotowałam. Czy u ciebie też jedne są jakby mocniejsze, silniejsze, a inne słabo przyrastają? Zastanawiam się czy to kwestia stanowiska czy odmiany.
Własne owoce są przepyszne, trochę gorzej jak jest klęska urodzaju i trzeba wszystko zagospodarować.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies