Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

ewsyg 18:21, 27 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11648
Napia napisał(a)


Zawsze znajdą się jakieś słabsze czy chorowite. U mnie w zeszłym roku Eden Rose przemarzła do ziemi, potem wypuściła dwa długie baty. W tym roku mimo silnych mrozów, które były w grudniu, żyje i ma się dobrze. Z kolei dwie sztuki Marie Theresie wyglądają fatalnie i w tym roku po prostu wsadzę je do donic. Przeżyją albo nie - trudno. Ale tak jak Ty mam wrażenie, że w ubiegłym roku robactwa było zdecydowanie więcej niż wcześniej. I trochę się czułam jak Syzyf w swojej drodze pod górkę


U mnie w tamtym roku róże nie przemarzły w zimę. Przetrwały ją w dobrym stanie. Przemarzły po pierwszym ociepleniu, a potem oziębienie, które było silne.
Agnieszko, ja teraz do roślin podchodzę w ten sposób - niech zostaną te, które są silne i dadzą sobie radę w warunkach panujących w moim ogrodzie. Żal mi jak tracę rośliny, ale nie wygram z matką naturą.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:44, 27 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11648
Urszulla napisał(a)
Wracasz też do letnich fotek? Tęsknota za wiosną? zawsze czekam na święta bo po nich to jakoś z górki do wiosny, a potem w styczniu i w lutym męczymy się czekając nieustannie.
Zamówiłam już róże i tyle.


Oj wracam z tęsknoty za ciepłem, kolorem, smakowitością owoców.












Ciekawa jestem jakie róże zamówiłaś ?




____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:48, 27 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11648
Ewik napisał(a)
Kolejne piekności pokazałaś , u mnie pilgrim też puszczał długie baty we wszystkie strony , ale kwiat cudny .
powiedz mi czy paganini ma podobny kolor do Angeli ?


Ewa, nie mam róży Angeli, nie znam odpowiedzi na to pytanie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:20, 27 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11648
Róża Ballerina

To bardzo sympatyczna róża, która tworzy morze kwiatów. U mnie tworzy średnie piętro, chociaż pod koniec tamtego roku wypuściła dłuższe pędy. Nie bardzo mi to pasuje, ale zobaczymy co będzie dalej. U mnie ta róża pod koniec sezonu łapie trochę plamistości. Za urok osobisty wybaczam jej to. Kwiaty są różowe, ale w słońcu bieleją.







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Mgduska 21:10, 27 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Za każdym razem, jak zastanawiam się, co tu napisać, wrzucasz następne zdjęcia i znów nie wiem
Po kolei więc - bardzo mi się podobają Twoje róże historyczne, wszystkie Chociaż u siebie sadzę tylko powtarzające kwitnienie (z wyjątkiem Constance Spry, którą dostałam w prezencie oraz Alchymista, o którym marzyłam parę lat, a który kwitnie dość długo) - głównie dlatego, żeby nie przegapić kwitnienia. Za mało czasu spędzam w ogrodzie, więc powtarzające lepiej się sprawdzają. Ale piękno róż historycznych jest jedyne w swoim rodzaju, one są takie naj
Jubilee Celebration miałam kilka lat, niestety do końca miała zwieszone główki, nic a nic nie chciała się poprawić, w końcu znikła. Rosnące wokół krzewy zabierały jej słońce, a ona nie zdążyła zbudować solidnego krzewu. Mimo pięknych, pachnących kwiatów, pożegnałam bez żalu.
Ballerina u mnie też pod koniec sezonu stoi w plamach, też wybaczam
A te Twoje drzewa owocowe, ach, biorę w całości, mniam, piękne i wspaniałe
____________________
Sałatka pokrzywowa
eda 21:23, 27 sty 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Ojej ale na pasłam oczy
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Szymka 21:49, 27 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
mirkaka napisał(a)

Natomiast mam Golden Celebration, ciepło żółty kolor, ta jest cudowna, pachnie oszałamiająco, buduje cudny krzak, silne pędy, Jestem nią zachwycona
Gdyby Szymka tę chciała to gorąco polecam. Od Graham Thomas różni się wielkością i pełnością kwiatów, jest mocno upakowana I jest dość zdrowa,


Golden Celebration od dawna mi się podoba Ale czytam,że rośnie max 1,5 m, to trochę za mało. Potrzebuję w tym miejscu róży , którą będę mogła rozpiąć na ścianie.

Ewa dziękuję za podpowiedzi z azaliami. Nie mam żadnej.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
eda 07:54, 28 sty 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Fajnie tak ....róże wtopione w inne kwiatuchy
Piękne obrazy stworzyłaś z naturą ...ja mam lawendę w różance ale na przodzie chyba więcej drobnych róż wsadzę ...
pięknie
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
ewsyg 08:47, 28 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11648
Mgduska napisał(a)
Za każdym razem, jak zastanawiam się, co tu napisać, wrzucasz następne zdjęcia i znów nie wiem
Po kolei więc - bardzo mi się podobają Twoje róże historyczne, wszystkie Chociaż u siebie sadzę tylko powtarzające kwitnienie (z wyjątkiem Constance Spry, którą dostałam w prezencie oraz Alchymista, o którym marzyłam parę lat, a który kwitnie dość długo) - głównie dlatego, żeby nie przegapić kwitnienia. Za mało czasu spędzam w ogrodzie, więc powtarzające lepiej się sprawdzają. Ale piękno róż historycznych jest jedyne w swoim rodzaju, one są takie naj
Jubilee Celebration miałam kilka lat, niestety do końca miała zwieszone główki, nic a nic nie chciała się poprawić, w końcu znikła. Rosnące wokół krzewy zabierały jej słońce, a ona nie zdążyła zbudować solidnego krzewu. Mimo pięknych, pachnących kwiatów, pożegnałam bez żalu.
Ballerina u mnie też pod koniec sezonu stoi w plamach, też wybaczam
A te Twoje drzewa owocowe, ach, biorę w całości, mniam, piękne i wspaniałe


Magda, u mnie w drugiej połowie lata będą królować floksy, więc już tak bardzo nie zależy mi na powtarzaniu róż.
Wrzucę jeszcze trochę zdjęć
Wczoraj byłam u Ciebie i zaczęłam przeglądać Twój wątek. Oczywiście jeszcze wrócę do Ciebie. Bardzo ucieszył mnie fakt, że są osoby, które lubią irysy bródkowe. Ja się w nich zakochałam, to moja kolejne szaleństwo.








____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 08:56, 28 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11648






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies