Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy Kalejdoskop

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy Kalejdoskop

Ogrodowy_Kal... 13:09, 01 paź 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Dzięki Alicjo za tak miły wpis. Zdjęcia nie oddały ilości motyli, bo na prawdę nie przesadzam. Były ich setki, fakt ostrów mam dużo na całości ogrodu, one też się bardzo sieją i bardzo teraz rozkwitły, do tego słońce i spektakl był. Ja sam byłem zaskoczony
Ile roślin? Robię od zeszłego roku katalog roślin, tak tylko dla mnie bo głowy do wszystkich nazw nie mam, jak wiele tu na Ogrodowisku osób. Ale trochę już jest
Ostatnio kupiłem takie małe znaczniki do roślin i zrobiłem porządek z różami bo gdybym pogubił paragony to mógłbym już wielu nazw nie przyporządkować, a tak większość mam nazwanych.
Pozdrawiam
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Judith 13:20, 01 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Dzień dobry
Przyszłam do Ciebie od Alicji.
Piękny ogród i tak bogaty w rosliny, a przy tym dość młody... Gratulacje - wspaniały efekt .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
daszum 20:00, 01 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Oglądam od początku Twój piękny ogród.

Mam pytanie, co to za róża i jak długo kwitnie?

Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 20:58, 01 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Przeczytałam cały wątek i obejrzałam wszystkie zdjęcia:
Jestem pełna podziwu, że potrafiłeś stworzyć piękne rabaty, dekoracyjne przez cztery pory roku.
Jeszcze raz gratuluję wspaniałego efektu

Wątek dodaję do obserwowanych.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
AniazUroczyska 23:04, 01 paź 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)

Ostatnio kupiłem takie małe znaczniki do roślin

Gdzie można kupić takie małe znaczniki? W tym roku , w sklepie ogrodniczym trafiły mi się takie duże , plastikowe, nie jestem z nich zadowolona.
Gardenarium 08:24, 02 paź 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wróciłam kilka stron wstecz i muszę pochwalić, że mądrze prowadzony ogród, duża odpowiedzialność za zwierzęta, bo jak widać są pieski, a ogród ani nie pokopany i trawa super wygląda. Obeliski bardzo ładne, moje też robimy we własnym zakresie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nowa12 21:37, 03 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale masz ładnie skomponowane rabaty i piętrowe nasadzenia. Jak na jesień to faktycznie mnóstwo jeszcze u Ciebie roslin kwitnie. Jest czym oko nacieszyć. A obeliski super. Przydałby mi się taki jeden do róży . Byłam nawet w ogrodnictwie dzisiaj ale niczego takiego nie znalazłam. Nie ma to jak złote rączki w pobliżu .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Lidka 10:58, 15 paź 2021

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Jestem pod wrażeniem twoich rabat bylinowych. Sama uwielbiam byliny i wiem ile pracy takie rabaty wymagają. Bardzo Ci gratuluję efektu.Będę tu częstym gościem. Z różami miałam podobnie.


p. s.

Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)
Aga to jest właśnie pnąca NN. Piękna kwitnie bardzo obficie, ma minimalnie wyczuwalny zapach.
Wygląda mi na Rosarium Uetersen.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Lidka 11:49, 15 paź 2021

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Bardzo jestem ciekawa takich tematów związanych z pielęgnacją ogrodu. Jeśli będziesz miał czas, odpowiedz proszę na kilka pytań:
1)czy masz dobrą glebę, czy wzbogacałeś jakoś przed założeniem rabat?
2)czy produkujesz własny kompost?
3)jakich nawozów używasz?

Poprzedni wpis dodałam będąc w połowie lektury Twojego wątku. To co zobaczyłam później czyli rok 2021 po prostu mnie zauroczyło. Widać niesamowitą bujność i zdrowotność roślin i zaczęłam się zastanawiać co jest tajemnicą sukcesu ( obok deszczu oczywiście).

____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Ogrodowy_Kal... 20:14, 22 lis 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Cieszę się bardzo, iż mimo mojej bardzo niesystematycznej obecności na Ogrodowisku zaglądacie do mojego ogrodu i piszecie tak miłe słowa. Nie obiecuję poprawy , choć teraz kiedy szybciej jest ciemno i nie można już tyle pracować w ogrodzie postaram się chociaż odpisywać na bieżąco. Mam nadzieję, że odpowiedzi na Wasze pytania z opóźnieniem mimo wszystko będą Wam pomocne. No to zaczynamy
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies