Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

galgAsia 15:51, 31 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Przepiękne okoliczności przyrody , aż Ci zazdroszczę. Uwielbiam taką "dzicz", niestety, coraz jej mniej wokół nas.
Życzę Ci na Nowy Rok, by przetrwały w stanie niezmienionym jeszcze wiele, wiele lat i żebyś mogła je odwiedzać do woli
A fotografowanie ptaków to niesamowite przeżycia. "Długi" obiektyw i tryb sportowy - to mój przepis. Spróbuj!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 18:27, 31 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Wszystkim Nam tego życzę Asiu! Żebyśmy nie zniszczyli tego co naturalne, żebyśmy nauczyli się koegzystować z przyrodą, a nie tylko ją zawłaszczali

Co do fotografowania bardziej zaawansowanego niż zdjęcia telefonem może kiedyś dojrzeję. Na razie mam problem z zabieraniem na "moje" łąki nawet profesjonalnej lornetki do obserwacji ptaków, jakoś mi ciąży, ruchy krępuje
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 19:51, 31 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Ależ piękne masz te łąki. Jest gdzie się poszwędać. I jeszcze tyle ptaków w gratisie.
Samych dobroci w nowym roku życzę!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 12:23, 01 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Dziekuję Haniu, dla Ciebie również wszystkiego co najlepsze na ten jeszcze nowy rok
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 13:46, 01 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Śliczne tereny
Zazdroszczę takiej przerwy w pracy
Pozdrawiam serdecznie w Nowym Roku
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 20:25, 01 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Zdjęcia robione telefonem nie oddają prawdziwego uroku tego miejsca.
Na dzisiejszym spacerze "spotkaliśmy" olbrzymiego ptaka drapieżnego - oczywiście fotek brak. Plus taki, że tym razem lornetkę zabrałam i mogliśmy się mu dłużej przyjrzeć kiedy usiadł sobie na czubku starego dębu i przyglądał nam się z wysoka. Za towarzysza miał wronę siwą, która usiadła na gałęzi obok i ostrzegała krakaniem o każdym ruchu na dole . Zastanawiamy się teraz czy to kania czy orzeł bielik. Widziałam kanie w locie już kilka razy nad rzeką, ale nigdy tak blisko i tak długo. Ten miał ogon biały, dziób żółty, głowę jaśniejszą od ciała, tylko jak odlatywał, to pod takim kątem, że nie przyjrzałam się dokładnie kształtowi ogona. Mąż twierdzi, że to bielik i że ogon nie był podcięty jak u kani. Ja za to dokładnie widziałam, że dziób był cały żółty, a kanie na zdjęciach mają końcówkę czarną, do tego nie miał białych wstawek na skrzydłach. Kurcze, chyba muszę jednak zacząć na aparat zbierać
Renato, dla Ciebie również noworoczne pozdrowienia przesyłam!
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:16, 02 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Dowiedziałam się wczoraj, że sprzedana została działka koło naszej nowej ziemi i od wiosny zacznie się na niej budowa domu (szkoda, że tak szybko, ale trudno). No i teraz zastanawiam się, jak tu się osłonić od zmieniającego się nam widoku (do tej pory z tarasu i okna jadalni widziałam pole z lasem w tle i piękne zachody słońca). Jako, że żywopłot z cisów na starej działce od tej strony mam jeszcze bardzo niski, to wymyśliłam, że zrobię przesłonę z sosen i może brzózek na pustej działce obok. Sosen i brzóz mam młodych pod dostatkiem (znajomemu obok na nieużytkach wyrósł młodnik sosnowy i musiałabym je tylko przesadzić na wybrane miejsce). I teraz pytanie kiedy się za to zabrać. Najchętniej zrobiłabym to teraz, ale racjonalnie myśląc, czy koło marca będzie ok, czy jeszcze za wcześnie?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
MartaKozak 16:54, 02 sty 2020


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Witaj Zuzanno, wlasnie odkrylam twoj watek. Z checia bede zagladac
Gdzie kupiliscie kasztan jadalny? Ja kupilam przez internet i po 2ch latach okazalo sie ze to orzechy wloskie…
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 16:54, 02 sty 2020


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Dubelek
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
antracyt 19:09, 02 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Witaj Marto, miło że do mnie zajrzałaś Kasztana jadalnego kupiliśmy w szkółce w Kórniku i na szczęście okazał się tym czym miał być
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies