Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 14:20, 07 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Kupiłam dzisiaj pierwsze paczuszki nasion Stacjonarnie, w sklepie wiejskim. Nie wiem dlaczego, ale nie lubię kupować nasion przez internet (głupie to bo wybór dużo większy).
Prócz podstawowych warzyw mam też dwie mieszanki kwiatowe.

Zrobiłam sobie zeszłej jesieni krokusową łączkę na przyszłej rabacie przy huśtawkach. Nie mam na tą rabatę zupełnie pomysłu, tzn mam sto pomysłów i przez to mętlik w głowie. Pomyślałam, że jak te krokusy przekwitną, to wysieję po prostu w trawę jednoroczne łąkowe kwiaty, a do przyszłego roku pomysł co chcę tam docelowo mieć wyklaruje się Na razie będzie kolorowy eksperyment przed wprowadzeniem na nowej działce kwietnej łąki przy drzewkach owocowych.
Z zeszłego roku znalazłam też kupioną kompulsywnie paczuszkę Silene, której nie wysiałam, bo nie miałam na nią pomysłu. W tym roku też nie mam, ale może jak urośnie, to gdzieś ją wcisnę
Z nasion które na pewno muszę mieć, to jak co roku Maciejka i Facelia. Nie wyobrażam sobie już bez nich ogrodu. Uwielbiam zapach Maciejki wieczorowa porą, a Facelia to jak dla mnie idealny zapychacz dziur i owady ją uwielbiają
W dwóch ostatnich latach jakoś zapomniałam o groszku pachnącym i zatrwianie (Limonium sinuatum). Groszek zamierzam poprowadzić na mini obeliskach na powiększonej różance- zobaczymy, czy z formą nie przekombinuję. Tylko mam zagwostkę jaki kolor? A zatrwian wróci na rabatę wiejską, bardzo go lubię w bukietach.



Reszta nasion to już będzie szaleństwo chwili, mam tak co roku
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 14:53, 07 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ha, ja też już kupiłam pierwsze nasionka, ale w necie - szukałam Echinacea pallida i tylko tak była dostępna. Więc od razu dobrałam parę dodatkowych torebek
Groszek - albo kolorowy misz-masz, albo tylko ulubiony kolor
Pomysł na kwietną łąkę - nawet jako eksperyment - baaardzo dobry, uważam .
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 15:06, 07 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
galgAsia napisał(a)

Groszek - albo kolorowy misz-masz, albo tylko ulubiony kolor


Kolor na pewno jeden. Ta rabata już jest kolorowa, ale z tym ulubionym to będzie problem

Echinacea pallida piękna jest
A co jeszcze do tego dobrałaś?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 15:35, 07 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Biały - uspokoi towarzystwo. Albo baaardzo jasny róż - ja bym tak dała
Do kompletu dobrałam kleome, kosmos muszelkowy, rudbekię Cherry Brandy, szałwię trójbarwną i ślazówkę ogrodową. Tak więc już za chwileczkę, już za momencik będą pierwsze wysiewy
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 18:11, 07 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Zabawny ten kosmos muszelkowy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 18:16, 07 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
A widziałyście tą nowość?

https://www.gartenwebshop.eu/images/products/gross/65604.jpg

Wg mnie śliczny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 18:19, 07 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Jak malowany, idealny do romantycznych nasadzeń, podoba mi się
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 18:20, 07 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Może w tym roku się pojawi w sklepach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 18:31, 07 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Ja w zeszłym roku prócz zwykłych miałam też takie.

Ciekawe, czy się wysiały i czy cechy powtórzą.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 18:40, 07 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Sliczne Tez jestem ciekawa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies