Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

ewsyg 09:41, 17 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ja też pomidorki, ogórki i inne roślinki, które się hartowały na dworze, przeniosłam do domu. marne róże ponakrywam doniczkami, a jabłonki, truskawki i poziomki opatulę agrowłókniną. Na szczęście mam młode jabłonki
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kokesz 10:01, 17 kwi 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Magara napisał(a)

Aaaa, to zmienia postać rzeczy Jak obornikiem - to musi jeszcze wiosna być

Mnie sąsiad namówił, żeby pomidory do foliaka przenieść, a do domu zabrać tylko jak będą minusy (ma być minus 4 wg ostatnich prognoz za kilka dni). Przeniosłam. Sąsiad doświadczony. Pomógł okienka zaklejać, żeby nie wiało. Ufam, że zrobiłam dobrze. Niestety mam w foliaku termometr na wi-fi i co chwilę gapię się w telefon patrząc jaka tam temperatura i wilgotność. Moja ufność jest wystawiona na Wielką Próbę...


Ja też dziś spałam jak zająć i sprawdzałam czy termometr nie mruga na czerwono czyli pokazuje minus. Na szczęście nic nie mrugało,było na plusie 4 stopnie.
Pomidory, papryki i resztę wysiewów zostawiłam w skrytce pod balkonem, tam nie wieje, odkryłam tylko włókniną.
Wszystko żyje
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 10:03, 17 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11643
Magarku, sąsiada doświadczonego w Waszych warunkach pogodowych warto posłuchać. Ja jednak wolę pomidory mieć w domu, bo tak naprawdę jeszcze się nie hartowały(kilka wyjść na świeże powietrze w upały to trochę mało), a drugą partię dopiero przepikowałam, do doniczek. Też muszę szpary w szklarni pozasłaniać, mam takie przy drzwiach, które latem są super, ale wczesną wiosną zawsze je przykrywam. W tym roku jeszcze tego nie robiłam, bo potrzeby nie było. Dzisiaj, najpóźniej jutro, stworzę dodatkową konstrukcję z palików bambusowych nad doniczkami na którą agrowłókninę narzucę na noce. To powinno w szklarni wystarczyć nawet daliom.

Ewo, ja świeżo sadzone róże i te co oberwały najbardziej zamierzam dzisiaj ponownie
kopczykować. Drzewka owocowe i truskawki zostawiam bez osłony, za dużo ich i za duże są.

Renata, u Ciebie zawsze cieplej od budynków

Właśnie dostałam informację, że zamówione lawendy są w drodze. Dorzucę je chyba do szklarniowych roślin.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:07, 17 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11643
Helen napisał(a)
Ale Ci się udało piękną tęczę uchwycić, takiej płaskiej dawno nie widziałam

U nas wczoraj była burza, lało mocno, ale to akurat dobrze, bo zrobiłam dosiewkę trawy

Szkoda, że na zdjęciu nie widać intensywności kolorów i ich szerokości. To naprawdę nietypowa tęcza była

Nasz trawnik jeszcze czeka na dosiewkę. Wyznacznikiem będzie deszcz, którego na razie brak w prognozach.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 10:11, 17 kwi 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)

Szkoda, że na zdjęciu nie widać intensywności kolorów i ich szerokości. To naprawdę nietypowa tęcza była

Nasz trawnik jeszcze czeka na dosiewkę. Wyznacznikiem będzie deszcz, którego na razie brak w prognozach.


Ja tam go widzę codziennie w moich prognozach

EM zrobił dosiewkę w weekend.
Idealnie bo od poniedziałku pada
Byle nie ulewnie, to będzie ok
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 10:16, 17 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11643
Haha, u mnie deszcz zatrzymuje się wioskę wcześniej. Wszędzie dookoła pada, a do nas ewentualnie mżawka dociera.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 10:18, 17 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Też cały czas pogodę śledzę, narazie u nas Ma być około zera, może trochę na minus wejdzie. O tunel aż tak bardzo się nie boję, tam eM pilnuje i będzie dojrzewał w nocy. Ale wszystkie donice mam już na dworze. Chyba na taras pod stół je ponoszę i zrobię im taki namiot, do domu za dużo, do tunelu z pomidorami Też się nie zmieszczą, bo dalie już mam w donicach, niektóre zielone.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kokesz 10:54, 17 kwi 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Moje dalie jeszcze śpią w piwnicy
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Agatorek 17:47, 17 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
antracyt napisał(a)
Model oczywiście musiał się w najlepszy kadr wcisnąć


Uchwyciłaś trzy gwiazdy na jednym zdjęciu

Rozkwit roślin boski!

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 08:47, 18 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11643
Rudy gwiazdor uwielbia pozować. Często wcina się w kadry z miną zawodowego modela, nawet tam, gdzie nie jest potrzebny

Rośliny na razie niewiele sobie robią z ochłodzenia, rozkwit nadal w natarciu. Bardzo lubię tego powojnika w początkowej fazie rozwoju kwiatów.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies