Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Kokesz 12:44, 16 kwi 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Wysiewy stoją pod balkonem, ile masz temp w nocy w szklarni?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 15:04, 16 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Yenna napisał(a)

Burza była nawet przed północą.

Ja padam koło 22-23ciej i nic do mnie nie dociera Może burza też przeszła, podpytam sąsiadów.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 17:11, 16 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Pięknie Ci kwitną drzewka. Dzięki nim ogród nabiera bardzo romantycznego klimatu. Prognozy na drugą część tygodnia i we mnie budzą niepokój.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 18:39, 16 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Alija napisał(a)
Zuziu, u Ciebie to już nie majowy, ale prawie czerwcowy ogród. U nas też bzy kwitną, kasztan już prawie, prawie, a zazwyczaj spóźniał się na matury, jak piszesz. Prognozy nie napawają optymizmem, ale cóż począć.
Na martagonie podejrzewałabym poskrzypkę, u mnie już jest w wielkiej obfitości.
W końcu ziemia zaczęła trochę obsychać, a tu znowu deszcz.

Rzeczywiście, znalazłam poskrzypki w natarciu.
Ty się martwisz, że deszcz, a ja się cieszę. Sucho mam strasznie. Pół dnia spędziłam dzisiaj w Poznaniu, padało tam całkiem mocno, łączne z gradem. Jak wracałam ten deszcz przemieszczał się razem ze mną i skręcił gdzieś w bok wioskę wcześniej. Zostawił po sobie wyjątkową, spłaszczoną tęczę i słońce.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:41, 16 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Kokesz napisał(a)
Wysiewy stoją pod balkonem, ile masz temp w nocy w szklarni?

Nie wiem, ale pomidory wolę w domu trzymać. W szklarni mam papryki, kwiaty jednoroczne i dalie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:49, 16 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pięknie Ci kwitną drzewka. Dzięki nim ogród nabiera bardzo romantycznego klimatu. Prognozy na drugą część tygodnia i we mnie budzą niepokój.

Rzeczywiście, dzięki drzewkom, w tym roku wiosenny ogród ma w sobie bardzo dużo uroku
W prognozy już się boję zaglądać, dzisiaj pojawiły się minusy na horyzoncie.
Na przekór zapowiedziom, w ogrodzie pojawiają się kolejne kwiaty, zdecydowanie nie kwietniowe.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 19:04, 16 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
No właśnie
Dalie mam w ciężkiej donicy
Czy wystarczy jak narzucę jutro agrowloknine ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 19:12, 16 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Tego nie wiem. Wyszło już zielone w tej donicy? U mnie sprawdzało się, przy minimalnych przymrozkach, przykrywanie zielonego odwróconym wiadrem albo dużą donicą. Mozesz jeszcze na to kartonowe pudło dołożyć.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 20:16, 16 kwi 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Ale Ci się udało piękną tęczę uchwycić, takiej płaskiej dawno nie widziałam

U nas wczoraj była burza, lało mocno, ale to akurat dobrze, bo zrobiłam dosiewkę trawy
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:13, 16 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6617
antracyt napisał(a)

Nie wiem czy latem, ale na pewno obornikiem

Aaaa, to zmienia postać rzeczy Jak obornikiem - to musi jeszcze wiosna być

Mnie sąsiad namówił, żeby pomidory do foliaka przenieść, a do domu zabrać tylko jak będą minusy (ma być minus 4 wg ostatnich prognoz za kilka dni). Przeniosłam. Sąsiad doświadczony. Pomógł okienka zaklejać, żeby nie wiało. Ufam, że zrobiłam dobrze. Niestety mam w foliaku termometr na wi-fi i co chwilę gapię się w telefon patrząc jaka tam temperatura i wilgotność. Moja ufność jest wystawiona na Wielką Próbę...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies