Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

ewsyg 21:11, 15 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ja sadziłam jesienią lilie martagon w koszyczkach, ale dość płytko. Wszystkie trzy sztuki wyszły i maja pąki kwiatowe. U mnie też ślimaki wygryzają pąki kwiatowe w liliach. Zwiększyłam ilość słoiczków z piwem. Zuzia, to pomaga. Wkop słoiczek, wystarczy taki mały po przecierze pomidorowym. Pięknie u Ciebie, dużo kwiecia, tak jak lubię. Zuzia, masz lilak Palibin? Chodzi mi o taki sczepiony na pniu.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Magara 23:33, 15 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Zuza, u Ciebie już latem pachnie

Też prognozy obserwuję, ale ja raczej nie mam złudzeń odnośnie naszych okolic - dobrze nie będzie
Zapączkowana róża w połowie kwietnia - z jednej strony cudnie, a z drugiej apokaliptycznie, ale to ja smerf-maruda mówię
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kokesz 00:15, 16 kwi 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Zuza, u Ciebie więcej słońca to i rośliny bardziej zaawansowane

Przymrozków u mnie raczej nie zapowiadają, chociaż rośliny przeniosłam pod balkon i naszykowałam kartony do przykrycia pomidorów.
Figę też tam schowałam, ma już duże owoce a ta zimna mokra pogoda raczej nie w jej klimacie.

Oby tylko nie było ulewnego deszczu, bo trawnik mi spłynie, tfu, tfu, chociaż na jutro zapowiadają burze...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 08:30, 16 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11637
vita napisał(a)
Zastanawiam się, gdzie masz swój ogród? Pąk różany, lilaki siejące zapachem, kwitnące powojniki.
Piszesz o wygryzionych martagonach, niestety niewiele można na to poradzić, moje też przepadają. Można posadzić w koszyczkach, jednak cebule sadzi się dosyć głęboko, to jaki koszyczek? Widuję tylko takie płytkie, dla gryzoni to żadne utrudnienie.
Kwiaty derenia kousa oczywiście urosną

Wielkopolska coraz bardziej dogania pogodowo Wrocław...
Chyba nie do końca precyzyjnie napisałam. Martagony wychodzą u mnie z ziemi, ale coś im obżera same pąki kwiatowe. Ślimaki podejrzewam albo poskrzypki?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:37, 16 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11637
ewsyg napisał(a)
Ja sadziłam jesienią lilie martagon w koszyczkach, ale dość płytko. Wszystkie trzy sztuki wyszły i maja pąki kwiatowe. U mnie też ślimaki wygryzają pąki kwiatowe w liliach. Zwiększyłam ilość słoiczków z piwem. Zuzia, to pomaga. Wkop słoiczek, wystarczy taki mały po przecierze pomidorowym. Pięknie u Ciebie, dużo kwiecia, tak jak lubię. Zuzia, masz lilak Palibin? Chodzi mi o taki sczepiony na pniu.

Palibin mam w formie krzaczora.
Do tych wkopanych słoiczków nie wpadają u Ciebie przy okazji inne stworzenia? Wyciągałam wczoraj z oczka wodnego jaszczurki, które same nie dały radę wyjść. Woda mocno opadła, pompę od studni mam uszkodzoną (na nową już drugi tydzień czekam), a nie chciałam kranówki dolewać. Zapobiegawczo włożyłam kilka nowych gałęzi dla ewentualnych nieszczęśników.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:49, 16 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11637
Magara napisał(a)
Zuza, u Ciebie już latem pachnie

Też prognozy obserwuję, ale ja raczej nie mam złudzeń odnośnie naszych okolic - dobrze nie będzie
Zapączkowana róża w połowie kwietnia - z jednej strony cudnie, a z drugiej apokaliptycznie, ale to ja smerf-maruda mówię

Nie wiem czy latem, ale na pewno obornikiem
Apokaliptyczny kwiatek(i to nie jeden) to ja dzisiaj za oknem zobaczyłam. Normalnie mój kasztanowiec spóźniał się na matury...

Nocne temperatury w granicach 2-0 stopni rozciągnęły się na cały najbliższy tydzień.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:51, 16 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11637
Kokesz napisał(a)
Zuza, u Ciebie więcej słońca to i rośliny bardziej zaawansowane

Przymrozków u mnie raczej nie zapowiadają, chociaż rośliny przeniosłam pod balkon i naszykowałam kartony do przykrycia pomidorów.
Figę też tam schowałam, ma już duże owoce a ta zimna mokra pogoda raczej nie w jej klimacie.

Oby tylko nie było ulewnego deszczu, bo trawnik mi spłynie, tfu, tfu, chociaż na jutro zapowiadają burze...

Miałaś deszcz w nocy?
U nas tylko lekko padało, ale w Kórniku kałuże są olbrzymie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Yenna 11:24, 16 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 578
antracyt napisał(a)

Miałaś deszcz w nocy?
U nas tylko lekko padało, ale w Kórniku kałuże są olbrzymie.

Burza była nawet przed północą.
____________________
Marta z Vengerbergu
Alija 11:27, 16 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8729
Zuziu, u Ciebie to już nie majowy, ale prawie czerwcowy ogród. U nas też bzy kwitną, kasztan już prawie, prawie, a zazwyczaj spóźniał się na matury, jak piszesz. Prognozy nie napawają optymizmem, ale cóż począć.
Na martagonie podejrzewałabym poskrzypkę, u mnie już jest w wielkiej obfitości.
W końcu ziemia zaczęła trochę obsychać, a tu znowu deszcz.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kokesz 12:43, 16 kwi 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)

Miałaś deszcz w nocy?
U nas tylko lekko padało, ale w Kórniku kałuże są olbrzymie.


Wieczorem grzmiało i błyskało ale poszło bokiem.
Padało dość mocno ale ulewy na szczęście nie było uff
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies