Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Bee 08:42, 22 kwi 2024


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
antracyt napisał(a)
Czeremchy kojarzę głównie z inwazyjnymi amerykańskimi. Ta miała cudowne, wyjątkowo duże kwiatostany, które bajkowo powiewały na wietrze


Ależ masz fajne miejsce do zwiedzania w pobliżu, dzięki za podzielenie się zdjęciami.

Zamarzyła mi się ta czeremcha. I jeszcze lilak perski.

Czy w Kórniku można kupić sadzonki? Z przesyłką...ech
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
antracyt 12:33, 22 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Monia81 napisał(a)


Posadziłam go na jarząbkowej, ma tło z thui szmaragd i jarząbki Flanrock z jednej i z drugiej strony. Zobaczymy jak to połączenie zagra.

Jednolite ciemnozielone tło z tui na początku się pewnie sprawdzi, wydobędzie jasny rysunek liści. Ciekawe jest to co napisały dziewczyny o jego wzroście. Poczytałam i rzeczywiście docelowo nie będzie maluszkiem. Będziesz miała spory, dekoracyjny akcent
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:41, 22 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Anda napisał(a)
Świetna wycieczka po arboretum.

Davidia też bardzo mi się podoba. Niestety, za duża na mój ogródek. Tak samo Halesia. Mamy w szkółce i bardzo mi się podoba, ale niestety za szeroka

Halesia zaskoczyła mnie wielkością dzwonkowatych kwiatów. Są bardzo dekoracyjne. Kojarzyłam jej owocniki/nasiona(?) z wcześniejszych odwiedzin arboretum, też są ozdobą.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:44, 22 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
DariaB napisał(a)
Super spacer! Ten lilak piękny, skoro zapach też to sadź! Kanzan faktycznie potężny ale raczej nie szczepiony. Jak pachną osłonki owoców miłorząba? Zazdraszczam miejsca na kolejne chciejstwa wiśniowe.

Dziewczyny już opisały jego "aromat"
Chciejstwa wiśniowe są oczywiście, ale odpowiedniego miejsca na nie właściwie brak. Sucho i wietrznie. Oczywiście jak znajdę odmianę z listy tych wymarzonych, to pewnie się skuszę i będę kombinować
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:51, 22 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Rojodziejowa napisał(a)


Urzeczona kolorem kwiatów kupiłam ostatnio piwgwowca, ale tekiego małego mocno pokracznego. Można go mocno ciąć?

Z moich doświadczeń wynika, że można. Przed przesadzaniem na miejsce docelowe przycięłam moje bardzo krótko. W tym roku już według wskazówek Gosi i na pewno to powtórzę. Wydaje mi się, że on kwitnie na co najmniej zeszłorocznych pędach i warto wziąć to pod uwagę przy formowaniu.
Jaki kolor kupiłaś? Widziałam śliczne kremowo-białe, pełne i półpełne
Ciekawe, czy pełne równie łatwo dają się zapylić?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:54, 22 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
DariaB napisał(a)

Na szczęście nie wiem jak pachnie (cuchnie) kwas masłowy a mój miłorząb nie owocuje,chyba że zacznie

Żeby doczekać się odpowiedniego zapaszku potrzebny jest żeński egzemplarz, który dodatkowo ma w pobliżu męski. Bez spełnienia tych warunków możesz spać spokojnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:57, 22 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Basieksp napisał(a)
Świetna wycieczka aż mi się zatęskniło za jakimś takim, fajnym miejscem tulipanowiec bardzo ładny, ale to raczej duże drzewo, ja już niewiele wcisnę u siebie a z doświadczenia wiem, że po takich wycieczkach to lista chciejstw się wydłuża

Odwiedzam to arboretum w miarę regularnie, przynajmniej raz w roku i zawsze coś innego, fajnego wpadnie mi w oko. Na szczęście mogę poobserwować dorosłe egzemplarze własnych chciejstw i często już na wstępie leczę się z chęci ich posiadania
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:00, 22 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
sylwia_slomczewska napisał(a)

U mnie ten tulipanowiec długo się zbierał do wzrostu, aż wreszcie w ubiegłym roku ruszył w górę. W tym kolorowym kwiatki są mniej widoczne.

Moim zdaniem, jego główną ozdobą są liście
Muszę go poszukać u Ciebie na zdjęciach.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:02, 22 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Margo2 napisał(a)
Zuziu miałaś super wycieczkę.
Ja mam najbliższe arboretum w Rogowie, ale nie podobało mi się.
Podobno ostatnio bardzo się zmieniło. Trzeba pojechać

W Rogowie nie byłam, ale na zdjęciach wygląda bardzo interesująco. Dlaczego Ci się nie podobało?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:08, 22 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magara napisał(a)
Zuza, u mnie też po nocy kiepawo
M.in. tulipanowiec na liście strat przymrozkowych - jak co roku zresztą. Kiedyś któraś z forumek się dziwiła, że on u mnie mikrus po kilku latach. I chyba dalej mikrusem pozostanie, o ile odbije

Ty to chociaż wycieczkę fajną zaliczyłaś a ja tylko spacer żeby wójta wybrać
Derenie obejrzałam "przez szybę" - nie będę ryzykować, ale ten lilak perski... Już nawet o nim poczytałam Mniam


Wydaje mi się, że lilaki powinny się polubić z Twoim ogrodem
Ten miał zapach wyjątkowo intensywny. Ja lubię wszystkie moje, naliczyłam wczoraj 7sztuk. Kiedy się ich tylu dorobiłam? Nie wiem, ale mogłabym mieć więcej
Bardzo lubię ich kwiaty w wazonie. Zerwałam sobie bukiecik przed przymrozkami, ale oklapł już następnego dnia. Co zrobiłam źle?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies