Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 13:23, 22 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Bee napisał(a)


Ależ masz fajne miejsce do zwiedzania w pobliżu, dzięki za podzielenie się zdjęciami.

Zamarzyła mi się ta czeremcha. I jeszcze lilak perski.

Czy w Kórniku można kupić sadzonki? Z przesyłką...ech

Ta odmiana czeremchy podobno pięknie pachnie, ale nie poczułam. Amerykańskiej zapachu za to nie lubię, ciekawe czy są podobne.
Kiedyś, jak Szkółki Kórnickie miały innego właściciela(a może tylko zarządcę - pogubiłam się na czym stanęło), to co rosło w arboretum można było (z dużym prawdopodobieństwem) w nich dostać. Tak kupiłam lipę wonną, lilaka ottawskiego i kilka hortensji. Zresztą bardzo dużo mam stamtąd drzew i krzewów. Teraz nie wiem, asortyment się zmienił. Musiałabyś wejść na stronę szkółki i sprawdzić co mają i czy sprzedają wysyłkowo.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Monia81 13:58, 22 kwi 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
antracyt napisał(a)

Jednolite ciemnozielone tło z tui na początku się pewnie sprawdzi, wydobędzie jasny rysunek liści. Ciekawe jest to co napisały dziewczyny o jego wzroście. Poczytałam i rzeczywiście docelowo nie będzie maluszkiem. Będziesz miała spory, dekoracyjny akcent


Zawsze kupuję okazy szczepione i mam nadzieję, że takiego właśnie mam poprzedni mi padł po 2 zimach, zobaczymy ile ten wytrwa, bo te przymrozki trochę mu liście skubnęły
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Rojodziejowa 14:43, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8483
antracyt napisał(a)

Z moich doświadczeń wynika, że można. Przed przesadzaniem na miejsce docelowe przycięłam moje bardzo krótko. W tym roku już według wskazówek Gosi i na pewno to powtórzę. Wydaje mi się, że on kwitnie na co najmniej zeszłorocznych pędach i warto wziąć to pod uwagę przy formowaniu.
Jaki kolor kupiłaś? Widziałam śliczne kremowo-białe, pełne i półpełne
Ciekawe, czy pełne równie łatwo dają się zapylić?


Ponieważ będzie rósł bliżej kolorowej części to nie jest biały
Na fotce odcień odrobinę inny niż w rzeczywistości
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Alija 11:25, 25 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
antracyt napisał(a)


Wspaniała wycieczka do arboretum, uwielbiam takie miejsca. Kupiłam kilka lat temu kłokoczkę, ale posadziłam w beznadziejnym miejscu, muszę ją przesadzić, jeśli jeszcze się da. Pewnie wiesz, że to różańcowe drzewko, bo z jej nasion robiono różańce, rośnie w południowej Polsce.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Yenna 11:29, 25 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 583
Planowaliśmy w okolicach majówki się wybrać do Kórnika, ale nie wiem teraz, czy na bzy już nie będzie za późno.
Bo magnolie tak szybko przeleciały, że też niezdążyliśmy.
____________________
Marta z Vengerbergu
antracyt 13:09, 25 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Marta, czas lilakowy w arboretum już się rozpoczął (potrwa do końca majówki) i specjalnie otwierają z tej okazji na weekendy drugą część. Oczywiście dowiedziałam się o tym jak już wróciłam do domu Wydaje mi się, że jeszcze w ten weekend spokojnie można będzie lilaki podziwiać. Temperatury sprzyjały spowolnieniu wegetacji W samą majówkę to nie wiem, ale lilaki nie przekwitają tak szybko.
Może też sobie specjalnie na tą drugą część w ten weekend podjadę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:14, 25 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Alija napisał(a)


Wspaniała wycieczka do arboretum, uwielbiam takie miejsca. Kupiłam kilka lat temu kłokoczkę, ale posadziłam w beznadziejnym miejscu, muszę ją przesadzić, jeśli jeszcze się da. Pewnie wiesz, że to różańcowe drzewko, bo z jej nasion robiono różańce, rośnie w południowej Polsce.

Tak wiem, na różaniec nadają się idealnie
Kiedyś zebrałam sobie kilka tych nasion z zamiarem wysiania i do tej pory noszę w kieszeni jednej z kurtek Wysiewać już nie będę, bo kilka razy zdążyły się wyprać, ale lubię je obracać w palcach kiedy trzymam ręce w kieszeni.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:14, 25 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Rojodziejowa napisał(a)


Ponieważ będzie rósł bliżej kolorowej części to nie jest biały
Na fotce odcień odrobinę inny niż w rzeczywistości

Podoba mi się ten kolor
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:16, 25 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Skończyłam dzisiaj pracę wcześniej - idę obsadzać lawendową
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
DariaB 13:29, 25 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
antracyt napisał(a)

Żeby doczekać się odpowiedniego zapaszku potrzebny jest żeński egzemplarz, który dodatkowo ma w pobliżu męski. Bez spełnienia tych warunków możesz spać spokojnie

A to luz raczej nikt w pobliżu nie ma miłorzębu
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies