Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 20:53, 27 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Viola, takie sadzonki.
Na zdjęciu wyglądają na większe, ale i tak są ok.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:36, 28 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Upał był dzisiaj nie do wytrzymania, ale koło 17tej przeszła spora burza i w końcu można oddychać. Pachnie świeżością
Podobają mi się delikatne kwiaty hortensji dębolistnej. Nowe nasadzenia na lawendowe muszę wysunąć do przodu, zapomniałam jaka Grapeenhall rośnie wielką. "Trawnik" kwitnie na całego, czas na cięcie

Co to może być? Miał wyrosnąć biały pierwiosnek ząbkowany

Na przyśmietnikowej do kwitnienia zbiera się rutewka, jest wyższa ode mnie, ale ma w tym roku wyjątkowo mało kwiatów. Chmurki z tego nie będzie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:46, 28 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Zaczęła kwitnąć kolejna róża nn. Ma piękne aksamitne bordowe płatki, ale w ogóle nie widać tego na zdjęciach.

Na wiejskiej pysznogłówka przegrywa z mozgą. Muszę ją przesadzić. A dynia ucieka z kompostownika
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:12, 28 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Na różankę dokupiłam kilka łubinów trwałych: The Chatelaine, Red i Rose Shades i bodziszka bezszypułkowego "Sanne".

Ascot i Elfe pokażą po jednym kwiatku Ta druga w przyszlym roku dostanie obelisk, jeżeli się kolorystycznie z Chopinem nie pogryzie. Tam gdzie jest kołek dosadzę jeszcze jakąś piwonię. Początkowo chciałam czerwoną, ale tteraz mam wątpliwości. Przed furtką (płot w tym miejscu zniknie jesienią) dosadzę drugą świdośliwę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
deszczowymaj 21:20, 28 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
antracyt napisał(a)

Co to może być? Miał wyrosnąć biały pierwiosnek ząbkowany

Pierwiosnek Viala
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
antracyt 21:22, 28 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
I kilka zdjęć szczegółów i szerszych kadrów tej rabaty dla pewnej pani

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:31, 28 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634

Sporo jeszcze na niej pustego miejsca, ale nie dam rady jej tak jednorazowo zapełnić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:34, 28 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Rzeczywiście wygląda jak ten pierwiosnek
Dzięki Joanno
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 12:12, 29 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Bardzo bym się cieszyła z takiej pomyłki, Viala jest droższy i trudniej go zdobyć, a ma zarąbiste połączenie kolorów.

Rabatę podziwiamJest pięknie
Tylko jakby nie wszystko jednak opisane. Nie wiem np co to takiego - kwitnące białymi kłosami? Czy to jest tojeść orszelinowata?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 12:31, 29 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Miałam te pierwiosnki. One lubią dość mokre i niezbyt zasadowe stanowiska. U mnie po dwóch latach zanikł.

Bardzo ładne kompozycje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies