Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

sylwia_slomc... 14:58, 29 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Fajny ogród mama maW naszym rejonie dopiero żniwa się rozpoczynają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 15:43, 29 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
BasiaLT napisał(a)
W życiu nie widziałam takich wielkich pysznogłówek.
Wygląd pomidorów to już w ogóle przemilczę bo mnie zazdrość zżera

Pysznogłówki giganty, a do tego floxy potwory Te drugie są jeszcze z ogrodu mojej babci, ale nie pamiętam żeby aż tak wysokie były. Muszę ich trochę podebrać na wiosnę i dodatkowo równie wysokich żarówiasto różowych marcinków
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:49, 29 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajny ogród mama maW naszym rejonie dopiero żniwa się rozpoczynają

No fajny Zapomniałam dodać, że mama ma ksywkę Sekator
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:58, 29 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Jutro czeka mnie koszmarnie stresujące przedpołudnie. Zapobiegawczo wpadłam dzisiaj do szkółki i nabyłam hortensję Wim's Red i jeżówkę Postman. Będę miała sadzenie w ramach odreagowania po południu.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 18:00, 29 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Uuu, to dobrze zrobiłaś. Po stresie warto zadbać o odprężenie
Wims Red jest śliczna.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 18:09, 29 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
A wiesz, że Twój ogród i rodziców są bardzo podobne stylem sielsko i anielsko jest w obu
Moje zakupy na razie stoją w cieniu.
Posadzona na słonecznej bylinowej nowa dalia więdła od upału, musiałam mocno lać wodę i cieniować.
I musiałam stety lub niestety wyeksmitować z donicy na balkonie Vertigo, bo miała już za mało miejsca. W ogrodzie jej będzie lepiej
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 18:33, 29 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Długo się zastanawiałam czym wypełnić ten fragment ogrodu. Obok jest róża Ascot i biała hortensja bukietowa (oczywiście pomylona, miała być Grandiflora, ale na pewno nią nie jest). Najpierw dla podkreślenia Ascot chciałam dać obok czerwoną piwonię, ale nie grała mi z resztą różanki w wiosennej odsłonie (ostatecznie piwonia będzie w bladym różu). Jednak jesienią dawka czerwieni w tym kącie będzie wyglądała fajnie. Zrobi się energetyczna czerwono-różowo-fioletowa rabata z dodatkiem bieli. No i dzisiaj znalazłam Wim's Red, idealną na to miejsce Teraz jeszcze biała, ale za chwilę pięknie wiśniowa


Malus Dolgo - zakochałam się w tych jabłuszkach Nie mogę się na nie napatrzeć

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:39, 29 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Kokesz napisał(a)
A wiesz, że Twój ogród i rodziców są bardzo podobne stylem sielsko i anielsko jest w obu
Moje zakupy na razie stoją w cieniu.
Posadzona na słonecznej bylinowej nowa dalia więdła od upału, musiałam mocno lać wodę i cieniować.
I musiałam stety lub niestety wyeksmitować z donicy na balkonie Vertigo, bo miała już za mało miejsca. W ogrodzie jej będzie lepiej

A wiesz, że też to zauważyłam. Drewno, wiejskie rośliny i pewien bałagan w nasadzeniach
To aż dziwne, że dalia nie radziła sobie na słońcu. Chociaż upał ostatnio rzeczywiście był nie do wytrzymania.
A Vertigo gdzie dokładnie posadziłaś? Sprawdzę, czy nie wstawiłaś foty u siebie
ps. prócz dzisiejszych zakupów w doniczkach czeka jeszcze świdośliwa, sporo zadołowanych róż na różance i 3 jodły choinkowe które przetrwały od świąt
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:10, 29 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
A tak zmienił mi się dzisiaj widok przez szklarnię...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 22:12, 29 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
antracyt napisał(a)

A wiesz, że też to zauważyłam. Drewno, wiejskie rośliny i pewien bałagan w nasadzeniach
To aż dziwne, że dalia nie radziła sobie na słońcu. Chociaż upał ostatnio rzeczywiście był nie do wytrzymania.
A Vertigo gdzie dokładnie posadziłaś? Sprawdzę, czy nie wstawiłaś foty u siebie
ps. prócz dzisiejszych zakupów w doniczkach czeka jeszcze świdośliwa, sporo zadołowanych róż na różance i 3 jodły choinkowe które przetrwały od świąt


Wszystkie rośliny, które sadzę otrzepuję mocno z torfu, wtedy trzeba dużo podlewać i czasem nawet cieniować jak więdną. Tak było z dalią.
Vertigo upchnęłam pod czereśnią, oczywiście musiałam wysadzić bazylię, przesunąć szałwię, dwie kępy czosnków i kocimiętkę
Też mam jeszcze krzewy w donicach, pewnie jesienią dopiero je wsadzę, jak wywalę jednoroczne i wykopię dalie.
Na zdjęcia dziś już było za ciemno, jutro zrobię

ps. Na koniec podlałam moje ogórasy gnojówką z liści pomidorów i...szybko zwiałam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies