Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Nowa12 19:58, 08 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Piękna plaża. Nie znam takich pustych . Coraz więcej ludzi chce w domach mieszkać to się zagęszcza coraz bardziej. Kocurek się stęsknił .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kokesz 22:19, 08 sie 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
antracyt napisał(a)

Pomidory też że słońca zadowolone



Zuza, jaka to.odmiana? One są ciemno bordoqe czy.mi się wydaje? I jakie wysokie rosną?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 09:24, 09 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Nowa12 napisał(a)
Piękna plaża. Nie znam takich pustych . Coraz więcej ludzi chce w domach mieszkać to się zagęszcza coraz bardziej. Kocurek się stęsknił .

Wszystko to prawda... plaża rzeczywiście piękna, ludzie z miast uciekają, sama przecież zrobiłam tak kilka lat temu. Niestety dalej uciec nie mogę, bo dzieci muszą już teraz do szkół dojeżdżać.
A kocurrro potrafi znikać na całe dnie, ale jak wracamy z wyjazdów to doskonałe wyczuwa moment i trafia na rozpakowywanie walizek
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:29, 09 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Kokesz napisał(a)


Zuza, jaka to.odmiana? One są ciemno bordoqe czy.mi się wydaje? I jakie wysokie rosną?

To koktajlowe Black Cherry. W szklarni rosną do 2,5m a na zewnątrz w wiader mają ok 1,5m. Pyszne są, bardzo słodkie.
Teraz z niecierpliwością czekam na Black Prince. Powoli nabierają koloru
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:36, 09 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Hortensje u wszystkich już w pełni kwitnienia, a u mnie teraz tylko ta w kwiatach. Reszta w mikro pąkach czeka.
Na przyśmietnikowej króluje koper. Mam go w ogrodzie tylko tutaj, więc jeszcze trochę zostanie Obok drugie kwitnienia rozpoczyna Golden Celebration.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 13:23, 09 sie 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
antracyt napisał(a)

To koktajlowe Black Cherry. W szklarni rosną do 2,5m a na zewnątrz w wiader mają ok 1,5m. Pyszne są, bardzo słodkie.
Teraz z niecierpliwością czekam na Black Prince. Powoli nabierają koloru


Ooo, to poproszę o parę nasionek tych koktajlowych
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 14:13, 09 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Postaram się nie zapomnieć
Mam dla Ciebie nasiona dzwonka szerokolistnego z leśnej. Wyczytałam, że nie nadaje się do podziału bo ma korzeń palowy

Pyszności dla sąsiada za podlewanie donic
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:25, 09 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
W miejsce kija muszę jakieś drzewo posadzić, żeby się od przyszłych sąsiadów osłonić. Od dawna chciałam tam dać magnolię Rustica Rubra, ale nie wiem czy zniesie takie warunki. Teren jest otwarty i dość wietrzny (niedaleko od roku mam inną magnolię i nie wygląda na najszczęśliwszą). Wydaje mi się, że teraz powinnam tam dać coś, co szybko urośnie, ale nie bardzo mam pomysł co by mi pasowało to całości... do mojego wiejskiego klimatu.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 14:32, 09 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8281
Polecam judaszowca kanadyjskiego, rośnie mega szybko. Jesteśmy zdziwieni, że kupiony w zeszłym roku (o tej porze roku) jako patyczek 60-70 cm, teraz ma już około 2 m. Więcej doświadczeń z nim nie mam.

P.S. eM posadził z nasion katalpę, może chcesz? Teraz ma około 0,5 m.
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 14:40, 09 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Judaszowce bardzo mi się podobają. Muszę poczytać jakie warunki preferują Na katalpę się nie skuszę, nie za bardzo pasuje do mojego ogrodu. Cały czas mam w głowie tą magnolię, chociaż wiem, że to nie najlepszy wybór.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies