Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 16:43, 22 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Co by nie zapomnieć odmiany Posadziłam na wiejską budleję Nanho White.
Mam nadzieję, że się dogada z ciemnofioletową koleżanką i słonecznikami
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:49, 22 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Anda napisał(a)
Fajnie, że Hania podała pomocny przepis Miałam ten problem w zeszłym roku, tylko z jednym krzaczkiem, ale u mnie pomógł nawóz do pomidorów z wapniem.

Hania to moje warzywne guru
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 16:57, 22 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zuza, to sucha zgnilizna wierzchołkowa, występuje, gdy jest problem z wilgotnością, wtedy słabo wiąże wapń. Nie jest to zaraźliwe, można takie owoce wyrzucić na kompost. Hania, jak zawsze , dobrze radzi. Daj wapnia, dobrze podlej i pilnuj wilgotności. Będzie dobrze
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 17:41, 22 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Czyli, że za bardzo podlewam tak?
Już doczytałam co i jak
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 17:41, 22 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
Nk właśnie, rewelacyjne pomidorki i widok przez szklarenke
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 17:46, 22 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Aż musiałam się cofnąć co tam na tych zdjęciach widać Niestety widok od sierpnia się zepsuje, bo na działce obok zaczyna się budowa

Ogarnęłam kolejne metry chwastowiska i znalazłam ostatnie z moich lilii Duże coś mi zeżarło, ale małe dały radę zakwitnąć, trzeba się porzadnie zagłębić w rabatę, żeby je znaleźć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 20:09, 22 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Kokesz napisał(a)
A ja też powinnam dać dolomitu? Moim nic nie jest ale tak na wszelki wypadek?
Moje dostały na start do dołka pokrzywę, suszone skórki banana i kompostu. Później gnojówkę z pokrzywy, garść mazi bananowej (dostałam z warzywnika całą skrzynkę przejrzałych) wczoraj gnojówkę z liści pomidora. Chcę je opryskać wodą w której moczę skrzyp, przeciwgrzybiczo.
Mogę dać dolomit albo skorupki z jaj.


Reniu, to, co wrzuciłaś do gleby to głównie azot (pokrzywa)- sprzyjający powstaniu masy zielonej, potas (banany)- odpowiedzialny za kwitnienie i owocowanie.
W skrzypie jest krzem.
Dolomit to zmielona skała wapniowo-magnezowa. Zapewnia glebie mikroelementy.
Warzywa czasem mają specyficzne wymagania pokarmowe. Brokuły i kalafiory muszą mieć np. mangan i bor. Jeśli gleba jest żyzna, to te składniki (mikroelementy) w glebie są. Jeśli nie, to czasem w uprawie warzyw trzeba się wspomagać np. uniwersalnym Florovitem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 20:55, 22 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Mam nadzieję, że moje malutkie kalafiory mają wystarczająco żyzną ziemię. Chyba je jutro biohumusem podleję.

Wiejska wieczorową porą

Podparłam słoneczne towarzystwo gałęziami po groszku, bo się całkiem wyłożyło.

Pod szklarnią nawet słoneczniki się zadomowiły, dobrze że takie niskie

Koniec na dzisiaj ogrodowania...komary nasiliły atak!
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 21:37, 22 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
antracyt napisał(a)
Mam nadzieję, że moje malutkie kalafiory mają wystarczająco żyzną ziemię. Chyba je jutro biohumusem podleję.

Wiejska wieczorową porą

{quote]

Pięknie
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 21:50, 22 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Sielsko i romantycznie
A ogórecznik mocno Ci się sieje?
Kiedyś kupiłam nasiona, bo chciałam zrobić zielony sos frankfurcki na Wielkanoc. To był jeden ze składników ale jak poczytałam, że raz wprowadzony do ogrodu już zostaje na zawsze, to zrezygnowałam.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies