Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Anda 16:39, 09 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Pięknie masz, mimo tego, że będzie sąsiad. Dobrze, że masz dużą działkę, a i sąsiad nie ma małej, jak widzę. Czy ten dom jest blisko granicy działki czy tylko tak wyglada na fotce?

Rośliny masz w doskonałej kondycji, mimo upałów. Czy w PL nie ma upałów? U mnie wczoraj na słońcu było 50 stopni. W cieniu tylko 32

Co do drzewa, to może morwa? Są różne odmiany. Doskonale nadaje się do wiejskich okolic, znosi suszę i daje cień
Jeśli nie morwa, to również jestem za judaszowcem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 16:53, 09 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zuza, u Ciebie sezon pomidorowy w pełni U mnie dopiero się zaczyna, Sungold zaczął się złocić, i malinowe powoli dostają rumieńców.

Ewa, upały są niemożliwe. I nie pada...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 18:08, 09 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Anda napisał(a)
Pięknie masz, mimo tego, że będzie sąsiad. Dobrze, że masz dużą działkę, a i sąsiad nie ma małej, jak widzę. Czy ten dom jest blisko granicy działki czy tylko tak wyglada na fotce?

Rośliny masz w doskonałej kondycji, mimo upałów. Czy w PL nie ma upałów? U mnie wczoraj na słońcu było 50 stopni. W cieniu tylko 32

Co do drzewa, to może morwa? Są różne odmiany. Doskonale nadaje się do wiejskich okolic, znosi suszę i daje cień
Jeśli nie morwa, to również jestem za judaszowcem.

Ewa dzięki Upały są spore, temperatury podobne, ale jakąś godzinę temu przeszła burza i delikatnie popaduje od tego czasu. Zrobiło się przyjemniej
Dom będzie rzeczywiście blisko naszej granicy, na minimalną dozwoloną odległość. U nas będzie graniczył z sadem i idealnie zasłoni to co najbardziej lubiłam oglądać z tarasu. Muszę trochę pokombinować z osiami widokowymi.
Morwa to też fajny pomysł. Tylko ja nie przepadam za formami szczepionymi, a te zwykłe chyba odrosty dają. Nad judaszowcem myślę usilnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:23, 09 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
galgAsia napisał(a)
Zuza, u Ciebie sezon pomidorowy w pełni U mnie dopiero się zaczyna, Sungold zaczął się złocić, i malinowe powoli dostają rumieńców.

Ewa, upały są niemożliwe. I nie pada...

Pomidory rzeczywiście całkiem szybko rozpoczęły i dorodnie owocują, za to sezon ogórkowy już się u nas skończył. Zjadłam raptem kilka sztuk i już je będę wyrywać...
Na szczęście pojawił się po burzy lekki deszczyk i tak sobie pokapuje do teraz.


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 20:03, 09 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
U nas też tak delikatnie pokapuje i dobrze gorąc okropny, dla mnie nie do zniesienia...
Piękną dalię pokazujesz Mam tego samego kształtu w kolorze fioletowym
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 20:19, 09 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Helen napisał(a)
U nas też tak delikatnie pokapuje i dobrze gorąc okropny, dla mnie nie do zniesienia...
Piękną dalię pokazujesz Mam tego samego kształtu w kolorze fioletowym

Ta dalia to Sylvia, bardzo ją lubię, chociaż w tym roku jest raczej rachityczna. Przyglądałam się ostatnio różnym fioletowym i chyba zaproszę je w przyszłym roku do ogrodu

Tak jak bez dalii nie wyobrażam sobie mojego ogrodu bez słoneczników

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
BasiaLT 08:44, 10 sie 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Masz piękne pomodorki. Moje coś nie mogą się zebrać. Szkoda że tak blisko będziesz miała sąsiadów, widok na pola i las zdecydowanie bardziej atrakcyjny.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
antracyt 14:15, 10 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Prócz pomidorów obrodziła mi w tym roku jeszcze fasola i buraki
Nic nie poradzę na zmianę widoków, nowe mogę jedynie przysłonić.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magda70 15:28, 10 sie 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Nowa12 napisał(a)
Piękna plaża. Nie znam takich pustych . Coraz więcej ludzi chce w domach mieszkać to się zagęszcza coraz bardziej. Kocurek się stęsknił .



Wiesz, takie puste to znają miejscowi. I Tak jak Zuzanna pisze do tych plaż trzeba kawałek iść... Zaludnione są te blisko miejscowość, blisko sklepów i knajp
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
antracyt 18:23, 10 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Oj chciałabym teraz do morza wskoczyć Upał dzisiaj nie do wytrzymania...ale z daleka nadchodzą chmury, może będzie pogodowa powtórka z wczoraj i popada trochę.
Na różance dominuje róż

ps. nowi sąsiedzi wbijają słupki pod siatkę 2metrowej wysokości...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies