Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 07:48, 06 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Haniu, Aniu, sama nie wiem jak to się stało, że te moje pomidory nadal są w takiej formie i cały czas próbują owocować Od miesiąca właściwie przestałam się nimi zajmować. Od czasu do czasu podlewam i zbieram co dojrzeje, albo wręcz opadnie. No i zaczęłam na noc szklarnię zamykać. Cześć krzaków opadła mi z linek pod ciężarem plonów, część z tego powodu się połamała. Myślę, że na przyszły rok kilka rzeczy zrobię inaczej. Chociaż narzekać nie będę, jest co zjeść
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 07:55, 06 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Helen napisał(a)
Zuza, chyba jeszcze najazd do Ciebie trzeba zrobić, bo jest co oglądać

Ło mamo, już się boję
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:34, 06 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
anka_ napisał(a)
Zuzanno cofnęłam się do fotek z budowy szklarni-sezon masz za sobą- na dachu, jak dobrze doczytałam, też masz poliwęglan komorowy- sprawdził się? Bo też marzę o szklarni i cały czas biję się z myślami na ile być wierna marzeniom a na ile iść za głosem rozsądku. Już same fundamenty są problematyczne.

I dopiero dopatrzyłam jaki masz superaśny kompostownik. Zgapię

Myślę, że z ostatecznymi wnioskami wstrzyman się do wiosny. Na razie jestem zadowolona. Wiadomo, nie jest to wygląd eleganckiej szklanej angielskiej szklarni, ale na moje potrzeby wystarczy. Na szkło i lity poliwęglan i tak nie było mnie stać. Zobaczymy, jak pójdzie mi czyszczenie szklarni wiosną, jak wtedy będzie całość wyglądała(Podobno nie jest takie proste jak w przypadku szyb). Poliwęglan poliwęglanowi nie równy. Kupiliśmy przeznaczony do stosowania na zewnątrz budynków. Grubość 1cm. Sprzedawca zapewniał, że wytrzyma wiele. Były o różnej przejrzystości i gęstości komór. Wybraliśmy najbardziej przezroczysty ze względów estetycznych. Nie było u nas w tym roku takiego gradu jak u Ciebie, tylko taki drobny, szkód żadnych nie zrobił.
Filtry uv na poliwęglanie - temat często poruszany na forach - nie zauważyłam problemów z tym związanych. Może teraz pod koniec sezonu pomidory dojrzewają wolniej niż w szklarni szklanej u znajomych, ale za to nie musiałam się zastanowić nad nadmiarem słońca i cieniowaniem. Co do fundamentów, to jeden bok szklarni łączy się z sauną i tam fundament jest wylany. Ten bok stabilizuje całą konstrukcję. Reszta opiera się na dwóch zewnętrznych słupach pod którymi jest wylewka i to tyle.

Kompostownik zgapiaj
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anka_ 10:33, 06 paź 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ach, te pieniądze. U mnie szklarnia ma mieć lekką podmurówkę i tak rozważam czy dawać pełny fundamenty jak pod budynek (tak być powinno) czy tylko płytko (cos na zasadzie jak w twoim kompostowniku). A poliwęglan też pewnie będzie komorowy, bo to i tak kupę kasy wyjdzie na ten metraż.
Najważniejsze Zuzanno, ze twoja szklarnia sie sprawdziła i pomidorki cieszą.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
antracyt 11:54, 06 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Ja swoją lubię i to bardzo
A jaką dużą u siebie przewidujesz?

Przyjechały irgi. Nie są to najpiękniejsze sadzonki na świecie, ale mam nadzieję, że stworzą piękny żywopłot
Może jutro zacznę sadzenie, albo jeszcze dzisiaj jak nie wytrzymam (przy latarce)
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magleska 21:58, 06 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Zuza całkiem spore te sadzonki
będzie ładny żywopłot

a pomidorki w szklarni maniam ....o szklarni nadal marzę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
antracyt 07:54, 07 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Sadzonki lekko połamane i niektóre trochę łyse od dołu. Będę musiała pomyśleć jak je ciąć na wiosnę, ale na razie sadzenie mnie czeka
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ElzbietaFranka 15:38, 09 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
antracyt napisał(a)
Odkryłam ostatnio u siebie w ogrodzie bardzo intrygującą ćmę. Zawisak powojowiec
http://www.birdwatching.pl/galeria/kategoria/459-bezkregowce/zdjecie/89231
12cm olbrzym z bardzo długą ssawką spijający nektar z tytoniu ozdobnego. Prawdziwe cudo, machające skrzydłami tak szybko jak Fruczak gołąbek.
Spotkaliście go kiedyś u siebie?





To nie żadna ćma to fruczak polski koliber. U mnie takich na kocimiętce bardzo dużo. Szczególnie pod wieczór oblegają kwiaty i wypijają nektar. Zrobiło się ciepło w Polsce więc się rozmnażają na potęgę.

Pokaż tego astra jak kwitnie może to taki sam jakiego mam.
Przyszłam do ciebie od Sylwii ponieważ mowa była że u ciebie kwitnie Gracillimus chciałabym popatrzeć jakie kłosy wypuszcza. Kwitnienie GR zdarza się bardzo rzadko więc tym bardziej mnie to ciekawi.
Mam 3 sztuki 2 sezon bardzo wypasione i wysokie więc może i u mnie kiedyś zakwitną.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
antracyt 16:22, 09 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Elu, witaj u mnie Bardzo lubię obserwować ptaki i zaglądam do Ciebie po cichu. Nazwa wątku mnie zwabiła
Ta ćma to na pewno nie fruczak. Ten u mnie też się pojawia, ale na lawendzie Zawisak jest dużo większy i też wygląda trochę jak koliber, ale nie da się tych dwóch motyli pomylić na żywo
Miskantom zrobię zdjęcie w weekend, jeżeli nie będzie padać. Zerkniesz i ocenisz, czy to Gracillimusy czy nie. Mi to już bez różnicy, tworzą fajną przesłonę od sąsiadów i to wystarczy Mam je chyba trzeci rok, w zeszły zakwitły po raz pierwszy, ale dość skąpo.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ElzbietaFranka 17:39, 09 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Moje GR kupiłam jako Siuxy bo chciałam niższe pomylone etykiety to się często zdarza. GR też ładne wiosna je podzielę bo się ładnie rozrastają.
To nie chodzi o to czy będą kwitly jest mi to obojętne, ale chciałabym zobaczyć jaki to kwiat skoro to sporadyczne kwitnienie. Muszą mieć dobre warunki.

Fruczak czy ćma wsio rawno nie jestem znawca.
Dzieki że zaglądasz do mnie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies