Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 11:27, 05 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
anka_ napisał(a)
U mnie molinia ma sucho (metr od niej idzie rura drenażowa), dostaje tylko to co napada ( a wiadomo jak z tymi deszczami jest) i rosną cudowne potwory. Dobra pod nóżki i wyściółkować korą i da radę.

Rosi jest piękny. Ja zachwyciłam się nim w Rykach. I według mnie duzo lżejszy w odbiorze niż Memory.

Pani w szkółce też mówiła, że molinie ma w piasku, tylko musi częściej podlewać i ma podsadzone niższymi trawami, które wilgoć trzymają. Ja zamierzam podsadzić moją astrami z łąki
Rosi też w szkółce podziwiałam, ale już nie mieli sadzonek. Rzeczywiście lżejszy i sporo wyższy niż Memory, do tego pięknie się przebarwiają liście, na fioletowo i bordowo.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:30, 05 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
galgAsia napisał(a)
Zuza, ale ładnie Kolory, kolory, kolory
Te pomylone astry (niby Jenny ) świecą cudnie, normlanie aż bym chciała skubnąć
Nasionka dziś poszły

Nie nadaję się na jednolite nasadzenia, kolory muszą być
Może skubnę dla Ciebie trochę nibyJenny, na wiosnę?
Muszę zebrać len dla Ciebie jak trochę podeschnie, coś jeszcze chciałaś ale nie pamiętam co... muszę sprawdzić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 11:31, 05 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Rosi kupiłam w tym roku, ale na razie zadołowany, jeszcze nie ma miejsca Kilka źdźbeł - ale cudnie przebarwione
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:32, 05 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asterka skubnij
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 11:52, 05 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
Ania111 napisał(a)



Zuzia ,
... i dla oka i dla smaku
mniam mniam

Codziennie miseczkę koktajlowych zrywam dla smaku, papryczki zamarynujemy w occie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:37, 05 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
galgAsia napisał(a)
Asterka skubnij

Może chcesz jeszcze białego? Tego mam sporą kępę do oddania
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 19:32, 05 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Rabaty bujne i kolorowe. Cieszą oczy. Ale najbardziej urzekły mnie pomidorki w szklarni. Aż ślinka mi pociekła. Piękne plony.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 20:51, 05 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8347
Zuza, chyba jeszcze najazd do Ciebie trzeba zrobić, bo jest co oglądać
____________________
Helen - Hortensjowo
andzia458 22:13, 05 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
antracyt napisał(a)
Zapomniałam o pysznościach w szklarni Ciekawe, czy wszystkie zdążą dojrzeć.


Moje pomidorki zostawiłam w samopas i aż się boję tam zaglądać. Zajęłam się rabatą, trawnikiem, zgnilizna twardzikowa zaatakowała i nawet nasion z tych najlepszych odmian nie zebrałam.
A Ty masz piękne, zadbane pomidorki. Mniam.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
anka_ 22:28, 05 paź 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Zuzanno cofnęłam się do fotek z budowy szklarni-sezon masz za sobą- na dachu, jak dobrze doczytałam, też masz poliwęglan komorowy- sprawdził się? Bo też marzę o szklarni i cały czas biję się z myślami na ile być wierna marzeniom a na ile iść za głosem rozsądku. Już same fundamenty są problematyczne.

I dopiero dopatrzyłam jaki masz superaśny kompostownik. Zgapię
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies