Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 19:10, 09 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Wczorajszy wieczór był przyjemny, bezchmurne, bezwietrzny i z mrozem -5. Dzisiaj cały dzień było słońce i +9 w cieniu, a teraz rzeczywiście mooocno wieje
Zdążyliśmy przyciąć drzewka i częściowo oczyściłam byliny. Zastanawiałam się czy ciachnąć derenia i perukowca, ale się powstrzymałam ( wczoraj był śnieżny księżyc, wprawdzie bez śniegu, ale pewnie znowu przymrozi dziś w nocy).
Wszystko poczekało z kwitnieniem, właściwie tylko jeden posadzony w zeszłym roku przebiśnieg pokazał się w całej krasie. Reszta nadal się zbiera.
W ogóle to strasznie się cieszę, że przebiśniegom się na mojej leśnej podoba. Dwa lata temu dostałam "przez przypadek" od mamy malutką kępkę, a teraz mam z niej już 4 Nie mogłam się doczekać efektu łączki i dokupiłam jeszcze trochę zeszłej jesieni, wyglądają inaczej, ale i tak mam nadzieję, że się zadomowią .
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 19:14, 09 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zuza, nie przymrozi, w nocy ma być +8 / +9C. Przy takim niżu będzie ciepło. No wiatrzysko wyje niemiłosiernie i głowa pęka...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 19:20, 09 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Ach to mogłam jednak ciachać. Mam jeszcze do wypielenia żywopłot cisowy na przedogródku. Nie zdążyłam go wyściółkować jesienią i przez tą ciepłą zimę koszmarnie zarósł chwastami.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 19:25, 09 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja dziś trochę pieliłam - chwasty wychodziły jak z masła, sama przyjemność
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 19:29, 09 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Nie będę wstawiała zdjęć bo to wstyd ale u mnie z tym pieleniem to na pewno nie będzie "trochę", ale próbowałam i rzeczywiście chwasty wychodzą bez problemu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:32, 10 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Przestało padać, wyszło słoneczko, więc zrobiłam sobie przerwę w pracy i jednak ciachnęłam derenia białego i perukowca. Ten drugi niestety zaczął płakać. Mam go 3 rok i dotąd nie cięłam, nie wiedziałam, że tak pięknie żywicznie pachną gałęzie (nie powinnam się z tego odkrycia cieszyć). Pod nóż poszły tylko 3 gałęzie, mam nadzieję, że mu to nie zaszkodzi. Nic innego nie miałam pod ręką, więc zasmarowałam miejsca cięcia węglem drzewnym - czy dobrze?

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 15:34, 11 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
Piekne lwie paszcze !
Jednoroczne ? Siejesz do gruntu ?
Bywasz w arboretum jak kwitna lilaki ?
Będę tu zaglądać
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 15:44, 11 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Witaj Kasya
Lwie paszcze siałam 2 lata temu, myślałam, że są jednoroczne. Na razie nadal żyją(zobaczymy co będzie na wiosnę) i rozsiewają się, ale mam wrażenie, że siewki nie są takie dorodne. Jak znajdę w sprzedaży to na pewno znowu kupię.
W arboretum bywam o każdej porze roku i to dość często Chociaż nie wiem, czy nie bardziej podobają mi się lilaki w poznańskim botaniku.
Zaglądaj
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 16:51, 11 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
antracyt napisał(a)
Witaj Kasya
Lwie paszcze siałam 2 lata temu, myślałam, że są jednoroczne. Na razie nadal żyją(zobaczymy co będzie na wiosnę) i rozsiewają się, ale mam wrażenie, że siewki nie są takie dorodne. Jak znajdę w sprzedaży to na pewno znowu kupię.
W arboretum bywam o każdej porze roku i to dość często Chociaż nie wiem, czy nie bardziej podobają mi się lilaki w poznańskim botaniku.
Zaglądaj


A może wiesz jaka to odmiana lwich paszczy ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 16:54, 11 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
"Lwie paszcze wysokie" kupione w L
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies