Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 08:32, 19 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Helen, nie widziałam.

Iwona, kusiły mnie jeszcze 2 inne piwonie, ale stwierdziłam, że wystarczy "szaleństw". Na różankę i tak potrzebowałam tylko tyle.

Aga, ja zdecydowanie wolę zakupy stacjonarnie, przez internet to głównie róże zamawiam.

Ale się dzisiaj wymęczyłam ogrodowo Umyłam w końcu szklarnię, posadziłam część zakupów i od razu mi lepiej. Mężaty w końcu przeniósł suszarkę na nowe miejsce, powoli mogę zabierać się za dokończenie różanki


Wzdycham do tej rabaty Tyyyle miejsca na róże! Ja to jeszcze nawet nie zamówiłam róż, bo mnie osłabia myśl o przygotowaniu miejscówki - u mnie górny taras miejscami trzeba łupać kilofem. Chociaż to Twoje miejsce też takie jakby pracochłonne?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 08:36, 19 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
mrokasia napisał(a)


Lubię takie fotki .
Pomocnik widzę bardzo zaangażowany sprawdza jakość prac .

Pomocnik przy każdym wbiciu szpadla asystuje, poluję na pędraki chrabąszcza majowego
Podobne widoki mam jeszcze na leśnej. Mąż nareszcie rozebrał stary kompostownik. Uzbierała się z tego spora ilość czarnego złota. Cieszy mnie to bardzo, bo na tej części różanki ze zdjecia króluje żółciutki piasek
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:38, 19 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Roocika napisał(a)
Dobrze, że u nas daleko do ogrodniczych
Chwaliłam zakupy? Bo ostatnio czytam jednym okiem i nie zawsze się wpisuję
Pozdrawiam i słonecznego tygodnia.

Nie pamiętam, też tak mam ostatnio Poprawiła się pogoda i ogród zaczyna mnie pochłaniać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:40, 19 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Anda napisał(a)
Tak, zakupy bardzo zacne A Festivę mam, pięknie pachnie jest naprawdę duża.

Ewo, duża z kwiatów czy z krzewu? 1x1m jej wystarczy miejsca? Jaka wysoka u Ciebie jest?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 08:41, 19 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
antracyt napisał(a)

Standardowo to duże, rozłożyste drzewo jest. Możliwe, ze w młodym wieku ma węższy pokrój, albo wszystkie mamy odmianę kolumnową (ROTFUCHS?)


Nie miałam pojęcia że jest taka odmiana Rotfuchs, ja o tej nazwie mam bordowego judaszowca płaczącego

Gratuluję udanych zakupów. Ja biorę na wstrzymanie, mam chyba już ze 200 doniczek do posadzenia
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 08:51, 19 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Mgduska napisał(a)


Wzdycham do tej rabaty Tyyyle miejsca na róże! Ja to jeszcze nawet nie zamówiłam róż, bo mnie osłabia myśl o przygotowaniu miejscówki - u mnie górny taras miejscami trzeba łupać kilofem. Chociaż to Twoje miejsce też takie jakby pracochłonne?

Ta część rabaty to sam piasek. U mnie to pasami przebiega, w poprzedniej części miałam idealne podłoże, piach z gliną.
Mam na to miejsce 3 róże: Louise Odier, Duchesse de Montebello i Rose de Resht. Jest jeszcze chwilowo taka jedna koralowa pomyłka, ale nie wiem gdzie ją wysadzić i chwilowo zostaje Dodatkowo 3 piwonie, jabłonka ozdobna, jodła i powojnik Pink Swing. Zobaczymy, czy prócz wypełniaczy coś jeszcze się zmieści
Jakie róże chcesz zamówić (pewnie już pisałaś, a ja zapomniałam)?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:55, 19 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
April napisał(a)


Nie miałam pojęcia że jest taka odmiana Rotfuchs, ja o tej nazwie mam bordowego judaszowca płaczącego

Gratuluję udanych zakupów. Ja biorę na wstrzymanie, mam chyba już ze 200 doniczek do posadzenia

200 doniczek, to jest wyzwanie
Ja właściwie tez planuję się wstrzymać z zakupami, tylko na leśną kilku wypełniaczy potrzebuję, na frontową jakąś kalinę japońską i drobnicę na różankę... ale postaram się to w czasie rozłożyć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:56, 19 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Na pewno Rose de Resht i Comte de Chambord, może Reines des Violettes, taka klasyka, powtarzające kwitnienie, ale od lat marzy mi się też Alchymist, tylko nie wiem, gdzie go posadzić.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 08:59, 19 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33445
antracyt napisał(a)

Ewo, duża z kwiatów czy z krzewu? 1x1m jej wystarczy miejsca? Jaka wysoka u Ciebie jest?


I jedno i drugie. U mnie się zwiesza po deszczu, mimo obręczy. Zastanawiam się jak jej pomóc. I wkurzam się na deszcz w czasie kwitnienia piwonii, a pada praktycznie co roku.
1 qm wystarczy. U mnie ma 1,2m wysokości w czasie kwitnienia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
nyna76 09:00, 19 kwi 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
Zuza robota pali się w rękach ... Pogody życzę do wszelkich prac.


Będzie efekt wow.

A psa biorę jakby co, nawet na wakacje jako dom zastępczy ... cudowny jest
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies