Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Dorii 12:15, 12 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Słyszałam że one albo się wybarwiają albo pachną. Dobrze że choć jedno mam ale ja go dla zapachu kupiłam. Trzeba kolejnego kupić, tylko tym razem dopilnować by pachniał.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
mrokasia 12:39, 12 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Też mam takiego kolumnowego, wąskiego grujecznika marki grujecznik o małych listeczkach . Kupowałam jesienią, był pięknie przebarwiony. Zeszłej jesieni nawet nie wiem bo przez covida nie miałam okazji ani go oglądać ani wąchać. Jak już wylazłam do ogrodu to było po liściach.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 12:48, 12 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10282
Ja kupiłam kolejnego już grujecznika, tym razem Raspberry.
Niestety jeżeli chodzi o zapach, tu muszą zaistnieć bardzo specyficzne warunki, by poczuć jak pachnie. Musi być wilgotno, ciepło i liście muszą już opadać. Choć mój grujecznik Amazing Grace zrobił mi zeszłej wiosny niespodziankę. Okazuje się że jak są wiosenne przymrozki, zmarzną listki i nagle zrobi się ciepło, to ten zapach opadniętych liści też jest wyczuwalny.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Roocika 14:44, 12 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ja też mam grujecznika o takim pokroju, może one takie są? U mojego pachną te opadłe suche liście.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kokesz 16:26, 12 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Zobacz tutaj masz różne bodziszki opisane.
Bardzo lubię szukać tu info o roślinach
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 16:28, 12 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Zobacz tutaj masz różne bodziszki opisane.
Bardzo lubię szukać tu info o roślinach
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 16:48, 12 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Dzięki Renata, przestudiuję w wolnym czasie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:51, 12 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
April napisał(a)
Ja kupiłam kolejnego już grujecznika, tym razem Raspberry.
Niestety jeżeli chodzi o zapach, tu muszą zaistnieć bardzo specyficzne warunki, by poczuć jak pachnie. Musi być wilgotno, ciepło i liście muszą już opadać. Choć mój grujecznik Amazing Grace zrobił mi zeszłej wiosny niespodziankę. Okazuje się że jak są wiosenne przymrozki, zmarzną listki i nagle zrobi się ciepło, to ten zapach opadniętych liści też jest wyczuwalny.

Czyli nie tylko ja zauważyłam zależność zapachu od wilgotności powietrza
Co do wiosennych przymrozków, to jednak wolałabym nie sprawdzać tego u siebie
Amazing Grace ma piękny pokrój.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:54, 12 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Roocika napisał(a)
Ja też mam grujecznika o takim pokroju, może one takie są? U mojego pachną te opadłe suche liście.

Standardowo to duże, rozłożyste drzewo jest. Możliwe, ze w młodym wieku ma węższy pokrój, albo wszystkie mamy odmianę kolumnową (ROTFUCHS?)
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:56, 12 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
mrokasia napisał(a)
Też mam takiego kolumnowego, wąskiego grujecznika marki grujecznik o małych listeczkach . Kupowałam jesienią, był pięknie przebarwiony. Zeszłej jesieni nawet nie wiem bo przez covida nie miałam okazji ani go oglądać ani wąchać. Jak już wylazłam do ogrodu to było po liściach.

Pamiętam że poruszałyśmy kiedyś temat przebarwień i zapachu grujecznika Ja nie pamiętałam, czy mój się przebarwia, a Ty, czy Twój pachnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies