Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 16:57, 12 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Dorii napisał(a)
Słyszałam że one albo się wybarwiają albo pachną. Dobrze że choć jedno mam ale ja go dla zapachu kupiłam. Trzeba kolejnego kupić, tylko tym razem dopilnować by pachniał.

W takim razie będziesz musiała kupować jesienią
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:21, 12 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Dla lubiących rododendrony - widziałam dzisiaj u biedrze całkiem ładne okazy w 3 kolorach (odmian nie zapamiętałam, bo mnie nie interesowały) za 20kilka zł. Świeża dostawa, liście nieuszkodzone, pełno pąków kwiatowych.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 21:52, 12 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Ładne zakupki, widzę, że magnolie na czasie

Takie pytanie mam, może głupie . Ale po co teraz dołuje się rośliny? Myślałam, że robi się to ewentualnie przed zimą. A teraz mogą stać w doniczkach i czekać na posadzenie. Czy jednak pora roku nie ma znaczenia?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 22:13, 12 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Agatorek napisał(a)
Ładne zakupki, widzę, że magnolie na czasie

Takie pytanie mam, może głupie . Ale po co teraz dołuje się rośliny? Myślałam, że robi się to ewentualnie przed zimą. A teraz mogą stać w doniczkach i czekać na posadzenie. Czy jednak pora roku nie ma znaczenia?


Czarne doniczki bardzo szybko się nagrzewają. Wilgoć błyskawicznie wyparowuje z tego torfu, w którym tkwią rośliny. Torf się kurczy i przydusza korzenie. Trzeba bardzo pilnować podlewania. Zadołowane doniczki dłużej trzymają wilgoć i korzenie nie są narażone na przesuszenie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 07:38, 13 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Dziękuję Haniu.

To będę tak robić, jak będę wiedziała, że trochę dłużej będą w doniczkach
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 09:16, 13 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Hania wyjaśniła wszystko
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 09:47, 13 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
antracyt napisał(a)

Pamiętam że poruszałyśmy kiedyś temat przebarwień i zapachu grujecznika Ja nie pamiętałam, czy mój się przebarwia, a Ty, czy Twój pachnie


Tak, pamiętam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 18:22, 13 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Dzisiaj niby dzień słoneczny i 7stopni w cieniu, ale wiatr lodowaty. Udało mi się wstępnie odgruzować szklarnię. W środku posypałam po całości ziemię dolomitem. Zostało już tylko mycie poliwęglanu i można doniczki wstawiać
Przyroda przyspieszyła, z dnia na dzień cieszą kolejne kwiatki.
Dzisiaj królował ostatni ciemiernik i powiększające się poletko stokrotek w trawniku. Te ostatnie takie pospolite, ale bardzo je lubie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:18, 16 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Wyskoczyłam na chwilę po ziemię do pikowania pomidorów
Na szczęście z ziemią też wróciłam.

Przy okazji do samochodu wlazły mi jeszcze doniczki z piwoniami Alexander Fleming i Festiva Maxima, narecznica Crispa, paprotnik, mała kalina Roseum, bezodmianowy dereń cousa i magnolia Rustica Rubra... niby wszystko to planowałam kupić, ale nie od razu. No i derenia odmianowego chciałam, nadal chcę, ale na tego miejsce tez mam i niedużo (chyba) kosztował...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 13:24, 16 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Rany, jakie Ty masz ogrodnicze fajne... Tyle dobra w jednym miejscu
Oj, ja też muszę już rozsadzać pomidory i resztę, ale dopiero w niedzielę. Pogoda za oknem do bani...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies