Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 13:05, 29 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Gosialuk napisał(a)

Tu na zdjęciu są kłosowce.
Patrzę na twoje cynie i takie kolory by mi właśnie pasowały, a ze swoich siewek dochowałam się wściekle różowych.
Drewno kominkowe w formie ogrodzenia fajnie się prezentuje. To tam chcesz posadzić różę od Sylwii?
Podoba mi się na forum, że się spotykamy, wymieniamy roślinami. Zawsze myślę o osobie, która mi podarowała roślinkę, niektóre nawet tak nazywam.

Rzeczywiście to kłosowiec, dzięki
Akurat te cynie koło dalii są z sadzonek od mojego taty, tylko, że w ich wypadku to co roku loteria kolorystyczna. Jak chcesz mogę zebrać nasiona dla Ciebie. Mam jeszcze takie miniaturki łososiowe, bardzo je lubię, chociaż na zdjęciach zawsze wyglądają jak wściekle pomarańczowe.
Ogrodzenie z drewna bardzo lubię. Przyjemnie zamyka przestrzeń, osłania od wiatru, pełno w nim żyjątek wszelakich i do mojego wiejskiego klimatu pasuje idealnie. Rzeczywiście właśnie przy nowo dodanym drewnie posadzę różę od Sylwii. Tam ma być taki bardziej naturalny klimat, z małą ilością nasadzeń.
To co piszesz o forum też bardzo lubię i wymianę doświadczeń, szczególnie tych na żywo Porównanie ogrodów ze zdjęć z rzeczywistością No i tutaj nikt nie podejrzewa, że mam bzika, kiedy się z przyczepy obornika cieszę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 13:32, 29 sie 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1693
antracyt napisał(a)

A ja Tobie dawałam sadzonki białego wysokiego? On ok 2 lat potrzebuje na pierwsze kwitnienie, może inne tez tak mają?
Na pierwszym planie masz małego 2-3latka, a z tyłu rodzic




Nie, ja mam od Ciebie paprocie.

Ale od 4 lat mam 2 zawilce Andrea Atkinson i tylko liście niestety.
Poczekam, może jednak gdzieś, kiedyś, coś zakwitnie i mnie zaskoczy
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Anda 13:36, 29 sie 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33749
nyna76 napisał(a)



Nie, ja mam od Ciebie paprocie.

Ale od 4 lat mam 2 zawilce Andrea Atkinson i tylko liście niestety.
Poczekam, może jednak gdzieś, kiedyś, coś zakwitnie i mnie zaskoczy


A podlewasz je regularnie? Zawilce jesienne do kwitnienia potrzebuja duzo wilgoci
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 14:24, 29 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Anda napisał(a)
U mnie niestety nie powtorzyly cech, tak jak pisala Helen. W tym roku byly juz calkiem rozowe i pojedyncze, jak kosmosy bezodmianowe.

Uwielbiam to bogactwo i kolory Twoich rabat


Ewa, ja tak ostatnio z żółtymi kosmosami eksperymentowałam i też z ich nasion wyszły pojedyncze różowe...

Bogactwo i kolorów szał to domena wiejskiej, tu pozwalam sobie na mix eksperymentalny w zależności od nastroju Wyjątkowo nie pasują mi na niej jednolite plamy kolorystyczne, staram się je rozbić na drobne. Trochę żałuję, że w tym roku dałam gdzie indziej kanny, brakuje mi lekkiego powiewu egzotyki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 14:50, 29 sie 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1693
Anda napisał(a)


A podlewasz je regularnie? Zawilce jesienne do kwitnienia potrzebuja duzo wilgoci


W tym roku miały dużo wilgoci, podlewam regularnie b. obficie 2 razy w tygodniu.

Z nawozów tylko obornik na wiosnę dałam.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Kokesz 18:22, 29 sie 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
Zuza, czy Ty też kupowałaś dla siebie klona Ginnala?
Bo ten mój nie ma czerwonych owocników?
Może za mały jeszcze?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 18:25, 29 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Moj też nie ma. Zakładam, że za młody. Zresztą chyba nie jest do końca zadowolony z miejsca, bo słabo przyrósł. Podejrzewam, że wolałby więcej wody.
Hania Gruszka ma u siebie ładny okaz, można podpytać, kiedy zaczął mieć owocniki.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 19:00, 29 sie 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33749
nyna76 napisał(a)


W tym roku miały dużo wilgoci, podlewam regularnie b. obficie 2 razy w tygodniu.

Z nawozów tylko obornik na wiosnę dałam.


Hmm, to może ziemia im się nie podoba? Lubią żyzną i niezbyt suchą. Jeśli w przyszłym roku też nic nie będzie, to poszukaj im innej miejscówki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 19:33, 29 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Jeszcze kilka deszczowych kadrów. Przerwy w deszczu są na tyle krótkie, że nie ma jak kosić trawy
W starej części drzewa zaczynają być coraz bardziej widoczne(także te za płotem) i powoli robią za tło.

Na nowej z kolei trawy zaczęły dominować na zakończeniu hamakowej. Za rok będzie ładnie Pióropusze zasłonią widoki na sąsiednie domy. Cała ta rabata powolutku się rozrasta. Rdest Painter's Palette zadomowił się na dobre i gwiazdorzy, za to dereń kanadyjski przyrasta, ale bez pośpiechu. Mam nadzieję, że mini sad też z czasem nabierze masy, na razie "drzewka - patyki" są mało widoczne

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 21:52, 29 sie 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8393
Płot z drewna opałowego jest super, rewelacyjny pomysł.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies