Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Kokesz 20:24, 02 wrz 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Pięknie

A moje bakłażany raczej nie zdążą zawiązać owoców
Na razie tylko kwitną w najlepsze.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 08:33, 03 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
To rzeczywiście juz raczej nie zdążą, one dość długo dojrzewają.

Ostatnio, te czarne paskudy objadły doszczętnie mój prywatny zapas pokrzyw, a wczoraj znalazłam jedną tutaj.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:24, 03 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Czekałam na przeceny podpór dla powojników w pewnym markecie i się doczekałam Nabyłam sztuk 2, ale jak się uda, to jeszcze 2, o lekko odmiennej formie, dokupię. Założenie było takie, że nie mają być dominantą na rabacie i raczej się udało Szczególnie ta druga wtapia się w tło, oby powojnik szybko ją zasiedlił, bo w tym miejscu pionowego akcentu mi brakuje.


Przy okazji do koszyka wpadło mi kilka cebul tonacji biało-żółtej na różankę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 10:56, 03 wrz 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Ja się skusiłam na razie na krokusy na leśną ale narcyze botaniczne jeszcze też kupię
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 11:16, 03 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Krokusy białe czy kolorowe kupiłaś? Na leśną narcyzy triandrus będą pasowały Ja moje posadzę koło jodły, też będzie trochę lesny klimat
W tym roku nie zamierzam szaleć z cebulami. Chciałabym jeszcze tylko niższe piętro na nową część różanki dokupić (iryski, cebulice, puszkinie) i jak się uda znaleźć, to hiacyntowce pod magnolię.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 12:10, 03 wrz 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Maślane
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 13:17, 03 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Maślame fajne

W tym roku mam problem z mieczykami. Zawsze się chwaliłam, że mi się nie pokładają, podpierać nie muszę, bo głębiej cebule wsadzam. W tym roku, chyba z powodu nadmiaru opadów kwiaty mi się łamią. Porosły sporo ponad 1,2m i pomimo palikowania łamią się (nie pokładają). Podobają mi się na rabatach, a jak na złość co kilka dni dochodzi jakiś do "bukietu".

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 13:26, 03 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Moje mieczyki na razie nie pokładają się, Twoim sposobem głębiej sadziłam, ale ja mam ich niewiele
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 13:37, 03 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Cieszę się, że u Ciebie ten sposób działa. U mnie w latach poprzednich też się sprawdzał, a w tym roku klops. Przy pierwszym złamanym się cieszyłam, bo ładnie(minimalistycznie) wyglądał sam w prostym naczyniu. Będę musiała ze strychu wyciągnąć duży wazon po dziadku, w którym on naręcza swoich mieczyków trzymał.
ps. Ja też bym miała swoich niewiele, bo tylko 2 opakowania kupiłam w tym roku, ale mimo mroźnej zimy przetrwało mi sporo zeszłorocznych, których nie chciało mi się wykopywać i wychodzą w nieoczekiwanych miejscach
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:32, 03 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Pospacerowałam sobie dzisiaj po starych śmieciach. Zanim wyprowadziłam się na wieś, to było jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc spacerowych koło domu.
Poznańska Cytadela, niestety tylko fragmentarycznie (tłumy weekendowe zasłaniały kadry). Część ulubionych miejsc musiałam pominąć, np teren wokół restauracji Umberto, której właściciele przepięknie zaaranżowali zieleń wokół i wewnątrz lokalu. Sporo miejsc zostało przyjemnie zrewitalizowanych, niestety zniknęło czesc moich ulubnych rzeźb, mam nadzieję, że są w renowacji.
Najpierw różanka, niestety już prawie po drugim kwitnieniu. Wiosną królują na niej ozdobne wiśnie. Latem, wiadomo a zimą żywopłoty cisowe. Niestety środek szpeci sadzawka z wodą niezdatną do niczego.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies