Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

sylwia_slomc... 18:34, 18 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
Magara napisał(a)
Najpierw dalie, teraz róże... Zuza, chcesz mnie wykończyć? Moja ogrodowa asertywność jest nieodmiennie na poziomie minus 10

P.S. Dalie cały czas w obróbce. Małżonkowi kazałam dziś oglądać i wybierać. Przy 20 pozycji z katalogu miał wybranych 17 Taki pomocny

Taki Emuś to skarb nad skarbyPomyśl jak byś miała takiego co to o każdy cm trawnika walczy lub na nic się nie godzi bo jemu nie potrzeba.... a tacy też się tu trafiali
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:38, 18 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
Ta Candy rococo gada do mnie jak najęta
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 19:09, 18 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Sylwia, czyżby mówiła, że chce u Ciebie zamieszkać?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:13, 18 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Na tych kolejnych zdjęciach przypomina oryginał. Widocznie mrówki namieszały cos w genach.


Wolałabym żeby zmieniły obiekt eksperymentów genetycznych na jakiś za płotem
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:17, 18 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Mgduska napisał(a)


Oj, już nawet nie pamiętam, dobrych parę lat. Czasem zdarzało się, że przegapiłam to unikatowe wydarzenie, jakim było rozwinięcie pąka, więc nawet zdjęć poglądowych nie mam.

Chopina ma moja siostra i wielbię go u niej W sumie to aż wstyd nie mieć róży o takim imieniu, zwłaszcza, jeśli wielbi się jej patrona. Tylko gdzie go wcisnąć?

Chopin rośnie wysoko, ale jest dość smukły, można go bardziej na tył niewysokiej rabaty dać, albo wręcz przeciwnie, jako soliter pod domem
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 20:14, 18 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Lykkefund mi się marzy, ale nie mam miejsca- może w ogrodzie koło Domu Działkowca uda się ją zaaplikować
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Martka 20:40, 18 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękne róże! Świetnie, że dorzucasz do zdjęć swoje spostrzeżenia. Czy Skoczek roznosi się w jakimś szybkim tempie? Coś z nim robisz, jak już się pojawia?
W pierwszym dopiero różanym sezonie mogłam u siebie podziwiać Ascot (rekomendacja MiluniB) i Chopin (przemówiła do mnie nazwa, przyznaję, oraz informacja w CO, że jest to róża wyhodowana w Polsce). Potwierdzam, obie piękne i u mnie obficie kwitnące, chociaż Chopin łapał mączniaka rzekomego. Za to jego kwiat wygląda naprawdę dostojnie. Lubię też tę przygaszoną, lekko miętową zieleń liści Chopina.

Magaro, nie czaj się, różom lepiej ulec wcześniej niż później
antracyt 21:04, 18 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Skoczek dość szybko opanowuje krzew i u mnie jest trudny do wytępienia (nie stosuję chemii na niego). W zeszłym roku pojawił się na różnych różach w ogrodzie, ale ewidentnie upodobał sobie Emelie i na niej jest w największych ilościach. Co dziwne róża obok w ogóle go nie interesuje, a dzieli je odległość ok metra.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:07, 18 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
lilarose napisał(a)
Lykkefund mi się marzy, ale nie mam miejsca- może w ogrodzie koło Domu Działkowca uda się ją zaaplikować

Ona na pewno potrzebuje sporo przestrzeni i dobrej podpory. U mnie jeszcze tego nie widać, ale kilka dziewczyn na forum ma naprawdę dorodne okazy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nicol21 21:19, 18 sty 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
antracyt napisał(a)


To Madame Boll, lub jak kto woli Comte de Chambord.


Piękna. Pachnie skoro historyczna? Powtarza kwitnienie?

doczytalam o powtarzaniu. Pewnie nie pachnie skoro o tym nie piszesz.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies