Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 14:42, 25 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Roocika napisał(a)
Zuziu a możesz mi łopatologicznie wytłumaczyć jak pobrać nasiona z orlików, może pobiorę ze swoich i też rozmnożę?

Asiu, Łucja wyjaśniła wszystko najbardziej łopatologicznie jak się dało
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:51, 25 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Dzisiaj zaczęła kwitnienie Fimbriata. Kiepski moment sobie wybrała, bo pada od rana, ale dzielna jest i nic sobie z tego nie robi.
Muszę ją w tym miejscu przeprosić, bo o ile w zeszłym roku (jej pierwszym u mnie) nie popisała się wcale, a zapach kwiatów uznałam za nieprzyjemny, to w tym roku chyba postanowiła pokazać na co naprawdę ją stać
Kwiaty bardzo zabawne, takie nie różane, deszczu się nie boją. Dużo większe niż w zeszłym roku i ogromne zaskoczenie - pięknie pachną

Potwierdza się zasada, że nie należy oceniać róży dopóki się nie zadomowi w danym miejscu. To samo dotyczy Hansy, której kwiat jest dużo większy i ładniejszy niż w zeszłym roku.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 22:56, 25 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Fimbriata - pierwszy raz o niej słyszę, pierwszy raz widzę i już jestem urzeczona! Kwiaty mocne, liście mocne, ciekawe, jak będzie w kolejnych sezonach. Czy jeszcze czymś zaskoczy? Krótkie mam doświadczenie, ale potwierdzam, że pierwszy i kolejne sezony to często zupełnie inne wymiary. Jednak rozbudowanie korzenia i ogarnięcie się ze światem mikro musi trochę potrwać. Ze zdziwieniem porównuję wielkość listków drzew posadzonych w zeszłym roku z tym, co było w roku poprzednim. Ogromne kępy czyśćca w niczym nie przypominają małych, pojedynczych patyczków z zeszłego roku, a bodziszek żałobny to już w ogóle rozpanoszył się na całej rabacie.
antracyt 09:40, 26 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Te mocne kwiaty Fimbriaty to tylko na zdjęciach wyszły. Tak naprawdę w odbiorze są bardzo delikatne, chociaż tak jak wcześniej pisałam, deszcz im nie straszny. Dziś rano, wyglądają jakby wcale nie padało
Na bodziszka żałobnego uważaj i pilnuj, żeby się nie rozsiał za bardzo. Jak polubi miejscówkę, (a widziałam u Ciebie, że polubił ) to robi się ekspansywny.

Zakwitła mi pierwsza piwonia i nowy mak wschodni Natura pędzi w zawrotnym tempie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 09:59, 26 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
tulucy napisał(a)


Ja łopatologicznie robię tak, że zrywam suche ale jeszcze pełne nasienniki i wytrząsam gdziekolwiek chcę i nic więcej. Potem tylko ewentualnie uważam, żeby nie wypielić


Dzięki, spróbuję
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 22:30, 26 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Udało mi się w końcu wysadzić resztę dalii i sadzonek z donic. Zawsze coś do przodu, ale to ciągle kropla w morzu.
Odrobina pochmurnych kadrów


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 22:38, 26 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 22:47, 26 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Na koniec paprocie.
Pierwsza to nn sprowadzona z wakacyjnego. Przepiękna jest, wysoka i mięsista. Dwie kolejne to już jakieś gatunkowe, ale nie pamiętam jakie. Docelowo mają być całkiem duże, miejsca zostawiłam im sporo, oby je ładnie zagospodarowały. Ostatni oczywiście pióropusznik. Reszta pozostała bez zdjęć, bo znów zaczęło siąpić.


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Alija 22:48, 26 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
antracyt napisał(a)
Dzisiaj zaczęła kwitnienie Fimbriata.

Potwierdza się zasada, że nie należy oceniać róży dopóki się nie zadomowi w danym miejscu. To samo dotyczy Hansy, której kwiat jest dużo większy i ładniejszy niż w zeszłym roku.



Nigdy nie widziałam takiej róży, ani nie czytałam, ani nie słyszałam, bardzo ciekawa. W pierwszym momencie pomyślałam, że to piwonia, ale liście nie pasowały. Dopiero przeczytałam, że to róża. Taka zupełnie inna, ale bardzo ładna.
W ogóle to pięknie wszystko kwitnie, maj w ogrodzie jest cudowny.
A co to za bladoniebieskie śliczne kwiatuszki na zdjęciu obok kwitnącego szczypiorku?
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Magara 23:51, 26 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
A te pochmurne kadry to gdzie?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies