Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 09:17, 27 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Udało mi się w końcu wysadzić resztę dalii i sadzonek z donic. Zawsze coś do przodu, ale to ciągle kropla w morzu.
Odrobina pochmurnych kadrów



Ale to ładne Wszystko inne też owkors, ale tu się tak ładnie zgrały koloryLubię ten moment, kiedy po szaleństwie tulipanowym ogród przejmują irysy i czosnki, a dominuje zieleń, ogród subtelnieje i daje chwilę wytchnienia od koloru.
Czy ten przetacznik jest całkiem biały? Co to w ogóle za gość, bardzo ładny?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 13:56, 27 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Dziewczyny, to przetacznik goryczkowaty, moje zeszłoroczne odkrycie Bezproblemowa, wdzięczna roślinka. Kwitnie już jakieś 2-3 tygodnie i nadal wypuszcza kolejne pędy. Od momentu zakupu, moje 2 szt. podwoiły swoje rozmiary. Kwiaty mają kolor biały, ale z delikatną domieszką niebieskiego. O ile dobrze pamiętam, u Łucji wysiał się. Całkiem możliwe, że u mnie też, bo zauważyłam kilka podobnie wyglądających siewek obok. Wygląda na to, że na szczęście nie jest inwazyjny.

Magda, ten kąt też bardzo lubię Mimo ogólnego chaosu nasadzeń, starałam się dobierać kolory. A do tego to wieczorny kąt zapachowy, z samosiejkami maciejki, szałwi muszkatołowej, tytoniu, czarnym bzem i budleją, no i oczywiście Krasawicą Moskwy. Zaraz obok wisi hamak i stoi ulubiona kawowa ławka

Dagmara, te zdjęcia to taki zlepek z najpopularniejszych rabat
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 22:11, 27 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Mój się na pewno sieje, bo zeszłoroczna siewka już mi jedna zakwitła.

Mam dwa kolory, bardziej niebieski zaczyna kwitnienie wcześniej o ok tydzień i to on na pewno się sieje. Ten jaśniejszy, prawie biały kwitnie później.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosialuk 22:27, 27 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5256
Podoba mi się ten przetacznik. A wysoki rośnie?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
tulucy 23:14, 27 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nie bardzo, że 30-40 cm
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 23:50, 27 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
antracyt napisał(a)


Dagmara, te zdjęcia to taki zlepek z najpopularniejszych rabat

Niech Ci będzie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
lilarose 23:55, 27 maj 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
tulucy napisał(a)
Mój się na pewno sieje, bo zeszłoroczna siewka już mi jedna zakwitła.

Mam dwa kolory, bardziej niebieski zaczyna kwitnienie wcześniej o ok tydzień i to on na pewno się sieje. Ten jaśniejszy, prawie biały kwitnie później.

ojej, jaki ładny ten przetacznik- wpisuję na listę
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
April 06:41, 28 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Lucy, a ten przetacznik goryczkowy to zachowuje cechy mateczne z siewek?
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 08:55, 28 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Gosialuk napisał(a)
Podoba mi się ten przetacznik. A wysoki rośnie?

U mnie, jeden ma ok 50cm z kwiatem i jak jest bardzo sucho, to lekko kwiaty pokłada na boki. Drugi jest takiej wysokości jak u Łucji i stoi sztywno.

Też jestem ciekawa, czy siewki powtórzą cechy rodzica.

Jak tak u Was dzisiaj pogodowo? U mnie leje i wieje, a na termometrze 7stopni. Planowałam intensywny weekend ogrodowy i nadrabianie zaległości.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 08:58, 28 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
tulucy napisał(a)
Mój się na pewno sieje, bo zeszłoroczna siewka już mi jedna zakwitła.

Mam dwa kolory, bardziej niebieski zaczyna kwitnienie wcześniej o ok tydzień i to on na pewno się sieje. Ten jaśniejszy, prawie biały kwitnie później.


Oba się chyba sieją bo z tych trzech siewek od Ciebie najpierw mi zakwitł taki błękitny a teraz kwitnie drugi i ten jest chyba jaśniejszy od tego pierwszego. Trzeci na razie cicho siedzi .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies