Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 08:40, 02 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Kasya napisał(a)

Ja nowy rok zaczelam od porządków
2 wory nacięłam

Przodowniczka pracy ogrodowej
Dzisiaj po pracy też sięgam po sekator.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 09:04, 02 sty 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42597
antracyt napisał(a)

Przodowniczka pracy ogrodowej
Dzisiaj po pracy też sięgam po sekator.

Z latarką czołową ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 09:11, 02 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Pracę zaplanowałam odpowiednio niewymagającą, powinnam się wyrobić do 13tej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 09:43, 02 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Mam tym impregnatem zabezpieczone deski tarasowe (deski są z modrzewia syberyjskiego) i te na ganku. U nas wykonawca tarasu zastosował grafit syberyjski. Innych odcieni nie stosowałam, ale sądzę, że można by w sklepie znaleźć próbnik kolorów na drewnianych płytkach. Ewentualnie poszukać miejsc, gdzie można nabyć próbki impregnatu w małych opakowaniach i sprawdzić jak zareaguje na impregnat drewno sosnowe.

Znalazłam miejsce, gdzie można nabyć próbki
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 09:46, 02 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10446
antracyt napisał(a)
Basiu
Kalinę polecam. Mam odmianę Charles Lamont, która poza zimowym kwitnieniem zdobi pięknymi liśćmi i czerwonawymi młodymi przyrostami.


Jakieś dwie mam posadzone, ale jedna to maluszek , posadzona na jesieni, z tych kwitnących wczesną wiosną, nazwę mam gdzieś zapisaną, teraz tak na szybko piszę, a druga ma się ładnie przebarwiać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 09:57, 02 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mam tym impregnatem zabezpieczone deski tarasowe (deski są z modrzewia syberyjskiego) i te na ganku. U nas wykonawca tarasu zastosował grafit syberyjski. Innych odcieni nie stosowałam, ale sądzę, że można by w sklepie znaleźć próbnik kolorów na drewnianych płytkach. Ewentualnie poszukać miejsc, gdzie można nabyć próbki impregnatu w małych opakowaniach i sprawdzić jak zareaguje na impregnat drewno sosnowe.

Znalazłam miejsce, gdzie można nabyć próbki

Haniu, bardzo dziękuję
Napisz jeszcze proszę, kiedy planujesz renowację i czy dawałaś coś na drewno dodatkowo( w necie są filmiki instruktażowe z dodatkowymi preparatami).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:34, 02 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Basieksp napisał(a)


Jakieś dwie mam posadzone, ale jedna to maluszek , posadzona na jesieni, z tych kwitnących wczesną wiosną, nazwę mam gdzieś zapisaną, teraz tak na szybko piszę, a druga ma się ładnie przebarwiać

Mam wrażenie, że one oba te warunki spełnią
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 11:45, 02 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Widzę że jestem daleko w tyle zarówno ze śledzeniem poczynań koleżanek jak i dorównywaniem im pracowitością
Ja od października, a nawet września, nie byłam w ogrodzie. Najpierw covid, dłuuuugie dochodzenie do siebie, potem inne rodzinne komplikacje, a teraz grypa...
Z niedowierzaniem patrzyłam wczoraj na termometr wskazujący 18 stopni. Z ogromnym żalem siedziałam pod kołdrą łykając coraz to inne specyfiki "na przeżycie".
To dopiero teraz będziesz "zarobiona i zaganiana" między dwoma domami i dwoma ogrodami. Życzę zatem dużo siły i energii
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 12:27, 02 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
antracyt napisał(a)

Haniu, bardzo dziękuję
Napisz jeszcze proszę, kiedy planujesz renowację i czy dawałaś coś na drewno dodatkowo( w necie są filmiki instruktażowe z dodatkowymi preparatami).


Schody na ganku i taras są intensywnie użytkowane. Drewniane boki mają kontakt z ziemią. Co roku stosuję dodatkowo zabezpieczenie bezbarwnym olejem do drewna. Wcześniej myję deski myjką ciśnieniową.
Rok temu zastosowałam Imprachron po raz drugo. Minęło 6 lat od jego pierwszego zastosowania.
Żaden z drewnianych elementów nie wykazuje objawów zniszczenia, łuszczenia pokrywy czy czegokolwiek co tam jeszcze może się pojawić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 14:06, 02 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
April napisał(a)
Widzę że jestem daleko w tyle zarówno ze śledzeniem poczynań koleżanek jak i dorównywaniem im pracowitością
Ja od października, a nawet września, nie byłam w ogrodzie. Najpierw covid, dłuuuugie dochodzenie do siebie, potem inne rodzinne komplikacje, a teraz grypa...
Z niedowierzaniem patrzyłam wczoraj na termometr wskazujący 18 stopni. Z ogromnym żalem siedziałam pod kołdrą łykając coraz to inne specyfiki "na przeżycie".
To dopiero teraz będziesz "zarobiona i zaganiana" między dwoma domami i dwoma ogrodami. Życzę zatem dużo siły i energii

Spokojnie, nadgonisz. Zdrowka życzę, a siły w końcu wrocą
Wiesz co, ogród wakacyjny będzie raczej prowadzonych na spokojnie, bez spięcia. Zamierzam się nie wysilać za bardzo w tym miejscu. Bardziej się boję jak sobie poradzi przydomowy w czasie wakacyjnych wyjazdów, czy pomidory w szklarni będą miały sens...Ten rok powinien dać mi odpowiedź jak sobie wszystko na przyszłość poukładać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies