Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Długi i chudy

Pokaż wątki Pokaż posty

Długi i chudy

galgAsia 09:42, 18 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ooo, Twister Makadamia wkracza do gry! Tulasia, trzymaj się płotu i bądź dzielna, bo będzie się działo!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Tulasia 10:08, 18 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
galgAsia napisał(a)
Ooo, Twister Makadamia wkracza do gry! Tulasia, trzymaj się płotu i bądź dzielna, bo będzie się działo!



Aż tak
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
galgAsia 10:09, 18 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ale będzie dobrze i pięknie . Ty się nie bojaj, Ty się tylko trzym!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Nowa12 10:17, 18 gru 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Tulasia napisał(a)
Mam trójkę dzieci , nie tak łatwo mnie zestresować
Rabaty za wąskie wiem to jest wynik nacisków moich dzieci (zabierasz nam miejsce do zabawy) oraz męża (zapłaciliśmy za trawnik z rolki a ty go wyrzucasz), ale jestem skłonna się im przeciwstawić, tym bardziej, że zgadzam się z tobą, że na grę w piłkę to za mało miejsca, więc trzeba się skupić na tym, żeby zrobić kąciki relaksacyjne.
Rabaty są częściowo żwirowe, a częściowo z kory, w obsłudze wolę te z kory, nie jestem związana z tym żwirkiem, tym bardziej że ostatnio kret przekopał mi całą żwirową i kamienie są wymieszane z ziemią, na wiosnę miałam to poprawiać.

Z tarasu korzystamy, wymiar dla nas jest ok. 4 m na 2,80 m,
przesłonę mają stanowić bambusy, kiedyś


Skąd ja to znam . Tu nie wolno, tu nie robimy rabaty, tu jest boisko . Tylko ja mam wystarczającą powierzchnię, żeby na razie pogodzić ogród z boiskiem . A rośliny póki co jakoś znoszą w miarę bez uszczerbku spadające piłki.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Tulasia 10:23, 18 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Nowa12 napisał(a)


Skąd ja to znam . Tu nie wolno, tu nie robimy rabaty, tu jest boisko . Tylko ja mam wystarczającą powierzchnię, żeby na razie pogodzić ogród z boiskiem . A rośliny póki co jakoś znoszą w miarę bez uszczerbku spadające piłki.


każdy ogrodnik ma swojego antagonistę
trzeba znaleźć kompromis.
Dzięki, że zajrzałaś
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 10:24, 18 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
galgAsia napisał(a)
Ale będzie dobrze i pięknie . Ty się nie bojaj, Ty się tylko trzym!


Trzymam się i chęci mam dużo do zmian, dzięki za wsparcie
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
makadamia 11:16, 18 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Tulasia napisał(a)



Aż tak?


Aż tak.

Czasami naprawdę przesadzam.

Lubię zaczynać od "wersji maksimum". hulaj dusza piekła nie ma. Wymyślam wersję optymalną. a potem zaczynamy ją przykrawać do rzeczywistości.
czasami długo to trwa i wymaga wielu rysunków i koncepcji.

W każdym razie pamiętaj: ja mogę sobie tylko na forum pogadać.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Tulasia 11:31, 18 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
makadamia napisał(a)


Aż tak.

Czasami naprawdę przesadzam.

Lubię zaczynać od "wersji maksimum". hulaj dusza piekła nie ma. Wymyślam wersję optymalną. a potem zaczynamy ją przykrawać do rzeczywistości.
czasami długo to trwa i wymaga wielu rysunków i koncepcji.

W każdym razie pamiętaj: ja mogę sobie tylko na forum pogadać.


Już mi się podoba
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Pszczelarnia 11:58, 18 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jasny obraz (plan) przegadany, nawet z bolącą głową i wielekroć struganymi kredkami bardzo pomaga. Pozwala odpowiednio się nastawić do tego procesu tworzenia ogrodu/ogródka/ogródeczka. Zrozumieć swój ogród.


Pytasz czy wysadzić brzozę - to zależy od całości pomysłu na ogród. Dlatego plan jest ważny, najlepiej całościowy, w przy tak małej powierzchni chyba wręcz konieczny.



PS Obawiam się, że piłka dzieci i tak będzie lądowała w rabatach. Zdarza się zawsze, nawet w dużych ogrodach, tam tylko siła lądowania jest mniej kosząca.






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Tulasia 12:22, 18 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Pszczelarnia napisał(a)
Jasny obraz (plan) przegadany, nawet z bolącą głową i wielekroć struganymi kredkami bardzo pomaga. Pozwala odpowiednio się nastawić do tego procesu tworzenia ogrodu/ogródka/ogródeczka. Zrozumieć swój ogród.


Pytasz czy wysadzić brzozę - to zależy od całości pomysłu na ogród. Dlatego plan jest ważny, najlepiej całościowy, w przy tak małej powierzchni chyba wręcz konieczny.



PS Obawiam się, że piłka dzieci i tak będzie lądowała w rabatach. Zdarza się zawsze, nawet w dużych ogrodach, tam tylko siła lądowania jest mniej kosząca.




znamy to
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies