Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wersja mini mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Wersja mini mini

noemi 15:36, 28 kwi 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Dzięki , za szybką odpowiedź fajnie wygląda to jest jeden krzak?
____________________
ogród magdalenka
stychaz 15:37, 28 kwi 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Tak jeden
____________________
Justyna - Wersja mini mini
noemi 15:43, 28 kwi 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
ok, dzięki raz jeszcze ... przed domem by mi pasowała
____________________
ogród magdalenka
Gardenarium 15:59, 28 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
stychaz napisał(a)


Skłaniam sie ku rezygnacji z ekarnu cisowego między planowanymi wiśniami



na rzecz:
- wersja A - hortensji Anabelle poprzetykanych miskantem Morning Light,
- wersja B - trzmielinami na pniu porzetykanych miskantem.
Przed oboma wariantami będzie rósł ilex Golden Gem.

Z ekranu cisowego rezygnuję, gdyz obawiam się, że będzie wyglądał dość ciężko i zmniejszy mi optycznie ogródek ("zamknę" go w tym miejscu). Na izolację od sąsiadów i tak nie mam na co liczyć (wysokie cisy posadzą po bokach tarasu), więc zaczęłam się zastanawiać czy nie pójść w inną stronę.

Hortensje Bombshell mam też w podwyższonych rabatkach, więc gdybym kontynuowała je między wiśniami, to może nie byłoby źle.
Z trzmielinami obawiam się trochę wymarzania...

Doradźcie, proszę


Wg mnie trzmieliny odpadają bo znowu wprowadzisz drzewka na pniu. A może same miskanty?

Ekran cisowy mnie się podoba, ja też mam, nie wygląda ciężko, bluszczu tu nie polecam zamiast cisa, ale cis? mógłby być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stychaz 16:01, 28 kwi 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Dziękuję Danusiu za rady

Co byś poleciła w to miejsce między wiśniami?
Zastanawiałam się na trzmielinami piennymi a między nimi miskantami, trochę się jednak boje, ze mi te trzmieliny wymarzną.

Druga opcja to hortensje Bombshell z miskantami, tylko wówczas do końca maja będę mieć kompletnie łyso.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 16:05, 28 kwi 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Trochę się spóźniłam z moim wpisem

A do jakiej wysokości proponowałabyś mi prowadzić cisy? Zastanawiałm się nad poziomem hortensji na rabatach.

A może jeszcze tak przed cisem kilka mornig lightów a między nimi werbena patagońska....?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 16:47, 28 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wysokość cisów właśnie taka, powyżej hortensji, ale poniżej korony cisa. Tak jak na rysunku, proporcje są doskonałe

Nie dodawałabym werbeny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stychaz 17:47, 28 kwi 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Danusiu dziękuję serdecznie
____________________
Justyna - Wersja mini mini
noemi 17:47, 28 kwi 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Justyna nie zmieniaj tych cisów, Danusia potwierdziła ... będzie zielono przez cały czas
____________________
ogród magdalenka
Michael 18:13, 28 kwi 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Witaj.
Patrzyłem na Twoje zmagania z ogrodem :mini-mini" i jestem bardzo zadowolony gdyż widać, że pomocna dłoń została okazana i niebawem bedzie wszystko tak ja powinno być i w większości z Twoimi pomysłami (może Danusia tam 5 gr wrzuci, ale to bedzie najdroższe 5 gr ) Już wiadać, ż cisiki ślicznie rosną i trzeba tylko teraz je przycinać na odpowiedni kształt
pozdrawiam Michał.
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies