Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 20:55, 13 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Agatorek napisał(a)
Jaki słodziak ❤️

No słodziak, zobacz tu, jakie miejsce sobie znalazł, a kocyk dostał jest schowany u syna w pokoju trochę ma brudne uszy i pyszczek, ale zobaczymy co i jak, narazie myślimy co z nim zrobić
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:14, 13 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Basia, skąd tą bidę wzięłaś??? Dobrze doczytałam, że pod maską samochodu był nieborak???
Są rozmaite kocie fundacje, ale z własnego doświadczenia wiem, że znalezienie dobrego domu dla kota to jak wygrać 6 w lotto. Może Aza jednak się przekona?

P.S. Ogród Twój super się prezentuje biorąc pod uwagę warunki pogodowe Od czwartku ma podobno padać, cały tydzień
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 23:25, 13 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Magara napisał(a)
Basia, skąd tą bidę wzięłaś??? Dobrze doczytałam, że pod maską samochodu był nieborak???
Są rozmaite kocie fundacje, ale z własnego doświadczenia wiem, że znalezienie dobrego domu dla kota to jak wygrać 6 w lotto. Może Aza jednak się przekona?

P.S. Ogród Twój super się prezentuje biorąc pod uwagę warunki pogodowe Od czwartku ma podobno padać, cały tydzień


Jak nikt się nie znajdzie to w weekend zrobimy pierwsze poznanie, jak będziemy dłużej w domu. Jutro wszyscy do pracy, kociak i Aza zostają w domu. Ona w salonie ma posłanie ale śpi też na półpiętrze, kot będzie u syna w pokoju na piętrze. Ufff, mam nadzieję, że nic złego się nie wydarzy, zrobimy jeszcze dodatkową barykadę pod drzwiami, Aza to duży pies, silna jest, ale boi się kartonów, dziwnie ale taką zrobimy barykadę też nie chcemy by Aza była pokrzywdzona.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 23:34, 13 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251

A taką kryjówkę, z kamizeli córki i koszyka mu zrobiłam, znajoma nam podpowiedziała jak zobaczyła to zdjęcie w doniczce
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Muszelka 23:44, 13 cze 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846

Oooo, jaka słodka Plamka

Możesz też wziąć pod uwagę opcję, że kotek zamieszka w Waszym ogrodzie. W naszym mieszkają dwa. Wyglądają na bardzo szczęśliwe. Mają swoje domki i miseczki.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 23:46, 13 cze 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Świetna!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Basieksp 10:28, 14 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Muszelka napisał(a)

Oooo, jaka słodka Plamka

Możesz też wziąć pod uwagę opcję, że kotek zamieszka w Waszym ogrodzie. W naszym mieszkają dwa. Wyglądają na bardzo szczęśliwe. Mają swoje domki i miseczki.


Jak będzie mógł u nas zostać, to napewno będzie w domu chyba dziś spróbujemy go pokazać Azie, plan jest taki, że poszukam klatkę po śwince morskiej, kiedyś miałam, Aza na smyczy i chyba kaganiec jej założymy by mu krzywdy nie zrobiła, uff, już się stresuję, a to niezbyt dobrze
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 10:29, 14 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Szczęśliwy maluszek będę trzymała kciuki albo za nowy fajny dom, albo za dogadanie się zwierzaków. To wcale nie wykluczone, że się uda. Nasz kot pojawił się w domu, kiedy był jeszcze poprzedni pies namiętnie goniący koty wszelakie. Bardzo powoli mężaty przekonywał ich do siebie. Zaczął od podawania ulubionych smaczków psu, kiedy kot był w pobliżu( w bezpiecznej odległości), tak żeby mu się obecność kota pozytywnie kojarzyła. Trwało to kilka dni zanim pies przestał się ekscytować na widok kota, potem powoli zaczął go akceptować a na końcu jedli ze wspólnej miski i spali w jednym legowisku.
ps. pomysł z klatką jest całkiem rozsądny
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 10:32, 14 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Muszelka napisał(a)
Świetna!


Schował się tam na chwilę, ale i tak spał na poduszcze, na łóżku i załatwił się do kuwety, którą mu przygotowaliśmy, je też normalnie zaliczył już parapet i wybrał sobie jedną pustawą doniczkę no i tak pocichutku, wrazie czego, chyba będę miała dla niego nowy dom, ale najpierw my spróbujemy z Azą
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:36, 14 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
antracyt napisał(a)
Szczęśliwy maluszek będę trzymała kciuki albo za nowy fajny dom, albo za dogadanie się zwierzaków. To wcale nie wykluczone, że się uda. Nasz kot pojawił się w domu, kiedy był jeszcze poprzedni pies namiętnie goniący koty wszelakie. Bardzo powoli mężaty przekonywał ich do siebie. Zaczął od podawania ulubionych smaczków psu, kiedy kot był w pobliżu( w bezpiecznej odległości), tak żeby mu się obecność kota pozytywnie kojarzyła. Trwało to kilka dni zanim pies przestał się ekscytować na widok kota, potem powoli zaczął go akceptować a na końcu jedli ze wspólnej miski i spali w jednym legowisku.
ps. pomysł z klatką jest całkiem rozsądny


Fajny pomysł ze smakołykami napewno skorzystam, eM robi dużo wędzonek, Aza jak usłyszy w kuchni krajalnicę to od razu jest na baczność może się uda? ale obawiam się że może być naprawdę ciężko.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies