Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Kontonaogrod 07:16, 18 cze 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1899
Piękna bujność w ogrodzie zazdroszczę deszczu! U nas już bardzo potrzebny. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Anda 10:04, 18 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Tą paprotkę tez mam U mnie się bardzo rozrasta i muszę ją ograniczać
Bez cudowny. Szkoda, że jaśminowiec nie pachnie. Dziwne to.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basieksp 10:06, 18 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
A tu moje judaszowce ten w ogrodzie, coraz większy

I te na parapecie, ten jeden dostał już malutką podpórkę trzy są większe, jeden tylko jest malutki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Anda 10:21, 18 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Jak rozmnożyłaś judaszowca?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosialuk 10:56, 18 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
Ale szybko rosną te judaszowce. Dopiero co pokazywałaś takie malizny. Wielkie brawa za opiekę nad nimi.
Czy paproć przy dzieleniu da się tak rękami porozdzielać na mniejsze sadzonki, czy trzeba ciąć? Pytam, bo też mam takie, które chciałabym rozmnożyć.
Widoczki ogrodowe bardzo ładne.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Judith 11:16, 18 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
Basiu, ależ zaległości miałam w Twoim wątku!
Gratuluję nowego członka rodziny .
Nie jestem znawczynią zwierzęcych zachowań, ale mam głębokie przekonanie, ze jakaś atawistyczna niechęć psów do kotów nie istnieje. Oczywiście - psy gonią koty, ale gonią tez wiewiórki i gołębie . I kazde stworzenie, które wejdzie na ich teren. Ale domownik, którego akceptują inni domownicy to zupełnie inna historia, co pokazuje przypadek Azy i jej zapoznanie z kotem .

Twoją kamienną ścieżką zachwycam się nieustająco od początku jej powstania .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 11:30, 18 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
Anda napisał(a)
Tą paprotkę tez mam U mnie się bardzo rozrasta i muszę ją ograniczać
Bez cudowny. Szkoda, że jaśminowiec nie pachnie. Dziwne to.


Mamy trzy różne jaśminowce, jeden kupiony ostatni pachnie do trzech razy sztuka ten jest przy tarasie, miał pachnieć, ale za to ładnie wygląda jak kwitnie
A judaszowca dostałam nasionka z instrukcją " obsługi " pod choinkę od córki najpierw je moczyłam, potem leżakowaly dlugo w lodówce i wysiewałam a eM dostał nasionka świerka srebrnego też ma swoje poletko świerków w doniczce żartujemy, że z sadzonkami wkradniemy się do sąsiadów no bo tych świerków wzeszło sporo
A to te świerki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:34, 18 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
Gosialuk napisał(a)
Ale szybko rosną te judaszowce. Dopiero co pokazywałaś takie malizny. Wielkie brawa za opiekę nad nimi.
Czy paproć przy dzieleniu da się tak rękami porozdzielać na mniejsze sadzonki, czy trzeba ciąć? Pytam, bo też mam takie, które chciałabym rozmnożyć.
Widoczki ogrodowe bardzo ładne.


Ta moja podzieliłam delikatnie rękami, tak delikatnie starałam się a judaszki ten jeden to już nawet listki ma spore i chyba zielone będą, chociaż nie wiem czy już teraz byłyby bordowe ?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:41, 18 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
Judith napisał(a)
Basiu, ależ zaległości miałam w Twoim wątku!
Gratuluję nowego członka rodziny .
Nie jestem znawczynią zwierzęcych zachowań, ale mam głębokie przekonanie, ze jakaś atawistyczna niechęć psów do kotów nie istnieje. Oczywiście - psy gonią koty, ale gonią tez wiewiórki i gołębie . I kazde stworzenie, które wejdzie na ich teren. Ale domownik, którego akceptują inni domownicy to zupełnie inna historia, co pokazuje przypadek Azy i jej zapoznanie z kotem .

Twoją kamienną ścieżką zachwycam się nieustająco od początku jej powstania .


Jutro Filemonek, bo tak go nazwaliśmy idzie do weterynarza, przynajmniej chcemy się umówić na wizytę zadomowił się już, w pokoju syna, nie boi się nas, bawi się, nie miauczy jak zostająe sam a Aza musiała ograniczyć z nim kontakt, bo burze się kręciły u nas, a ona panicznie boi się burzy, zarezerwowała sobie kabinę prysznicową w łazience i nie dodowaliśmy jej dodatkowych wrażeń Diana aż tak się nie bała, chyba zapytam weterynarza czy można temu zaradzić, bo ona po burzy przez długi czas boi się na dwór wyjść
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 12:23, 18 cze 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Basiu, maleńkie judaszowce podziwiam, masz zielone paluszki, wszystko Ci rośnie.
Bardzo ładnie kotka nazwaliście, jak z bajki, był tam Filemon i Bonifacy.

Jeśli chodzi o jaśminy, to nie wszystkie pachną, z tymi odmianowymi jest różnie, na przykład pełne nie pachną,
chociaż to też pewnie zależy od odmiany. Pachnie zawsze ta "wersja podstawowa".
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies