Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Margo2 22:55, 15 mar 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 878
Rumianka napisał(a)
Swoich tuj nigdy nie wytrzepywałam, ale teraz po przycince wylazło sporo suszu i większą część wyciągnęłam ze środka. Dużo tego było...

U mnie masa suchelców leży pod tujami. Uzbierała się warstwa koło 20 cm. Chyba przez to dół zaczął łysieć.
Najgorsze, że nie mam kiedy tego uprzątnąć.
Wszystkie prace ogrodowe mam do tyłu.
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Basieksp 11:57, 17 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Pogoda marcowa. Pada śnieg, który od razu się topi, mokro, zimno. Pomiędzy opadami mały obchód po ogrodzie, mały bo zimno
Ciemiernik , trochę się kłania przed zimnem

A tu jego samosiejka, zastanawiałam się jaki będzie miała kolor, jest prawie identyczny, podoba mi się

Pierwiosnek i jakaś prymulka prymulki kupuję te pierwsze, marketowe, potem sądzę je do gruntu, dają radę, nie wszystkie ale niektóre zimują i kwitną

____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:59, 17 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Jagody mają pąki
Kwitnie pierwsza miodunka

I paskudny ślimor, nie boi się zimna obawiam się, że przy tej wilgoci jaka jest w tym roku , może być ich dużo

____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 12:01, 17 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Serduszki już całkiem ładne

I cebulica, posadziłam ją też w różnych miejscach, chciałbym mieć jej więcej w różnych miejscach
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Makao 12:32, 17 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Fuj, paskuda. Ciekawe po co one istnieją? Tylko po to by być pokarmem dla innych stworzeń czy robią coś bardziej pożytecznego
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
antracyt 13:00, 17 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
Pogodę mamy podobną, tylko zamiast śniegu mam grad a potem słońce dla niepoznaki
Serduszki zamierzam na noc przykryć.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 13:08, 17 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Makao napisał(a)
Fuj, paskuda. Ciekawe po co one istnieją? Tylko po to by być pokarmem dla innych stworzeń czy robią coś bardziej pożytecznego


No właśnie, ale chyba za bardzo smaczne to one nie są, bo nie ma na nich za dużo chętnych
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 13:09, 17 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
antracyt napisał(a)
Pogodę mamy podobną, tylko zamiast śniegu mam grad a potem słońce dla niepoznaki
Serduszki zamierzam na noc przykryć.


Ja też co nieco przykryje, na szczęście to ochłodzenie ma być krótko
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
vita 17:29, 17 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4144
Tak dużego pomrowa jeszcze w tym roku nie widziałam, trudny czas to przedwiośnie, u mnie zwykle o dwa tygodnie wszystko później, zniechęcam się tymi gwałtownymi zmianami pogody.
Nie wycinałaś liści ciemiernikom, czy to już nowe? Pierwiosnki śliczne, warto je dosadzać.
Twój rabarbar dłoniasty ruszył już? Pamiętam, widziałam go u Ciebie kwitnącego.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Basieksp 18:38, 17 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
vita napisał(a)
Tak dużego pomrowa jeszcze w tym roku nie widziałam, trudny czas to przedwiośnie, u mnie zwykle o dwa tygodnie wszystko później, zniechęcam się tymi gwałtownymi zmianami pogody.
Nie wycinałaś liści ciemiernikom, czy to już nowe? Pierwiosnki śliczne, warto je dosadzać.
Twój rabarbar dłoniasty ruszył już? Pamiętam, widziałam go u Ciebie kwitnącego.


Rabarbar rusza, już go ładnie widać jak wychodzi a ciemierniki cześć liści wycięłam, kilka tylko zostawiam. Zawsze większość zostawiałam, ale w tym roku za dużo wilgoci miały w środku pomiędzy liśćmi i dość mocno je powycinałam.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies