Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 21:44, 10 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
naparstnice niezawodnie się wysiewają- nie wyobrażam już sobie bez nich mojego ogródka

bergenia
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Anda 14:35, 11 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33350
Dobrze, że się zaraziłaś zawilcami Kwitną u Ciebie pięknie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
lilarose 22:01, 11 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Witaj Ewo! Ogromnie się cieszę, że mnie odwiedziłaś. Przyznam Ci się, że siedzę u Ciebie w ogrodzie nieustannie- raz, że cudne zdjęcia. Dwa, że mały ogród. Ale najważniejsze to byliny i róże, no to kocham najbardziej
Bliska jest też mi idea sadzenia roślin przyjaznych dla owadów. Jest to dla mnie ogromnie ważne, ze wszystkich sił staram się zachęcać działkowców do sadzenia takich roślin, przed nami ogrom pracy ale jest coraz lepiej. Mentalność lat 90 czyli kultowy grill, trawnik i tuja są mam nadzieję, w odwrocie.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 08:28, 17 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Wreszcie udało się wybrać na zakupy
Chociaż nie jestem pewna, czy to był najlepszy moment- razem z zakupionym krzaczorami borówek i wyprodukowaną przeze mnie rozsadą pomidorów, mam tyle doniczek do wsadzenia, że mi trochę słabo
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
sylwia_slomc... 13:57, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Zakupy zacne dasz radę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
galgAsia 15:07, 26 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No zakupy piękne, ale co się nie chwalisz, co nabyłaś No i na pewno już wszystko posadziłaś A foty gdzie...?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
lilarose 23:13, 26 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Asia- głównie paprocie i hosty- w tym upatrzona u Ciebie Devon's Green.
Paprocie - to zanokcica skalna, Adiantum pedatum Imbriacatum , Athyrium Metalicum, języcznik i coś jeszcze- nie pamiętam co.
Skusiłam sie na kopytnika i kochaną przeze mnie hakonkę All Gold- tej, to mi zawsze brakuje.
Kupiłam na wymianę trawkę przy furtce, co to wszystkich nękałam o radę- padło na seslerię.
Nie kupiłam ŻADNYCH kwitnących bylin i to jest absolutna nowość u mnie. Bo ciągle inwestuję w słoneczną rabatę, która jest już upchana do ostatnich granic a większość zacienionego ogrodu błagała o uwagę.
Aaa, kupiłam jeszcze trybułę Ravenswing- w nadziei, że się wysieje. Uwielbiam baldaszki w rabatach. Wsadzałam właśnie sadzonki orlaya i dziką marchew Purple Kisses, chciałabym by się to rozsiało, jak werbena patagońska czy naparstnica.
Fotek jakoś mało robię, bo ciągle mi coś wygląda nie tak. No i u Was juz wszystko takie zaawansowane a u mnie daleko w tyle. Moja działeczka w zacienionym dołku- z jednej strony dobrze, bo wilgoć dobrze zatrzymuje ale z drugiej, wszystko u mnie troszkę później i jakoś mnie to onieśmiela.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:19, 26 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Sylwia- cały czas walczę- bo wiadomo, nie ma tak, że kupię i wsadzę.
Najpierw trzeba poprzesadzać, poprzestawiać- w tym przesadzić drzewo, by posadzić paprotkę. Rodzina patrzy podejrzliwie, jak matka chodzi i duma. Dym uszami idzie, bo matka myśli. Jak juz wszystko znajdzie swoje miejsce, wszyscy odetchną z ulgą.
Do czasu kolejnych zakupów
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:23, 26 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Ogrodowy dzień matki
Taką dostałam laurkę od mojego synka
od
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Zana 23:33, 26 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Nooo Kasia, zakupy to poczyniłaś całkiem imponujące. Paprocie, hosty no mniam, mniam! Mimo wszystko to byś pokazała jakeś posadziła.

Z rozczuleniem wspominam czasy laurek, jaz zerkam na trzy purpurowe róże. Synuś zdecydowanie wie co amie w duszy gra, piękny rysunek
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies