Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

April 09:17, 11 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Cześć, przytulną masz tą działeczkę
Ponieważ jestem jedną z najbliżej ZP mieszkających i stałym ich bywalcem, to pozdrawiam serdecznie, może się tam kiedyś spotkałyśmy A jak nie, to teraz będzie łatwiej się skrzyknąć
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasya 10:01, 11 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
Hej, z przyjemnoscia będę do ciebie zaglądać
Duzo fotek poproszę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 10:36, 11 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
I ja dziecinstwo dzialkowe pamietam, pozniejsza tesknote za "polem" kiedy wielkie miasto wezwalo i wreszcie wlasny ogrod. Zajrze wiec tu z przyjemnoscia, moja mama ma taka dzialeczke i czasem bywamy.
Na takich dzialeczkach wszyscy sie znaja, dzialkowiczki wymieniaja sie roslinami (wiem bo i mi caly wor sprezentowaly) i co wazne na takich dzialkach jest chyba najbardziej tradycyjnie, byliny i rosliny uprawiane od lat, bez nazw, odmian za to zdrowe i podzielne. na takich dzialkach znalezc mozna juz zapomniane skarby ogrodnictwa.

Zostaje wiec tu z sentymentem i macham cieplo znad morza
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 11:54, 11 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8190
Kaśka, melduję się i mam nadzieję, że wiosenną porą będziemy się jakoś łapać? Może w ZP, tradycyjnie?;D
____________________
ogród pod lasem
galgAsia 14:03, 11 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć, witaj na O. Wpadłaś jak śliwka w kompot, ale to już na pewno wiesz . W końcu jakieś nałogi trzeba / warto . należy mieć
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
lilarose 19:33, 11 lut 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Dziewczyny cieszę się jak nie wiem co, widząc Was tutaj!
April - oczywiście, że byłaś wtedy w ZP, gdy Was molestowałam w sprawie rutewki kiusjańskiej Izę było mi rozpoznać najłatwiej, bo miała jeszcze wtedy czapkę w awatarku
Kasia - każdy ogrodnik lubi pokazywać swój ogród ale działkowcy to mają w tym względzie skłonność do przesady, więc nie prowokuj
TAR- kooperatywa na działeczkach jest podstawą egzystencji- ja uwielbiam zwłaszcza ogródki starszych babinek- bo one mają wieeelkie karpy i jak ktoś, coś od nich weźmie jest traktowany jak wybawca!
Asiu Moja rodzina skażona miejskim ogrodnictwem od 3 pokoleń- myślę, że to jest jakiś gen po prostu, nie ma ucieczki, człowiek wiecznie szuka kawałka ziemi do pogrzebania

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
UrsaMaior 21:31, 11 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8190
Ta rutewka to cukiereczek, ciekawa jestem czy będzie mi dobrze rosła, bo nasadziłam jej sporo
____________________
ogród pod lasem
lilarose 22:58, 11 lut 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
nic mi Iza nie mów, napaliłam się na nią ale wygoliłyście ZP z tej pięknoty- została sama nędza- jedna sadzonka jedynie była do kupienia- no i jedną kupiłam Muszę w tym sezonie dosadzić, żeby jakiś efekt był.
Wasza paczka w szkółce, to jakby szarańcza przeszła
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 23:23, 11 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Kasia, witam się na Twojej działeczce, super fajnie, że ją masz i że pokazujesz, przywracając niektórym wspomnienia z dzieciństwa
A co do ekipy warszawskiej i przyrównania Jej zachowania w szkółce do szarańczy - no trafiłaś w punkt
Za każdym razem jak Dziewczyny pisały, że były na wspólnych zakupach - oczami wyobraźni widziałam, że to właśnie tak wyglądało - jak nalot szarańczy - jedna drugą motywuje, motywuje, motywuje i zostają puste półki Nieodmiennie zazdroszczę takich zakupów w wypasionych szkółkach z dużym wyborem, grzech nie skorzystać, tyko trzeba przeczekać atak szarańczy albo stać się jego częścią
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
UrsaMaior 08:45, 12 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8190
lilarose napisał(a)
nic mi Iza nie mów, napaliłam się na nią ale wygoliłyście ZP z tej pięknoty- została sama nędza- jedna sadzonka jedynie była do kupienia- no i jedną kupiłam Muszę w tym sezonie dosadzić, żeby jakiś efekt był.
Wasza paczka w szkółce, to jakby szarańcza przeszła


Hahaha fakt Pamiętam jak pojechałyśmy z Kwartetem po 3 sztuki czegoś dla mnie, a wyjechałyśmy jej 7-osobowym autem zapakowanym po dach
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies