Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

TAR 11:23, 12 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7015
UrsaMaior napisał(a)
Ta rutewka to cukiereczek, ciekawa jestem czy będzie mi dobrze rosła, bo nasadziłam jej sporo


tez sie na nia napalilam ale u nas nigdzie nie znalazlam
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 12:31, 24 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
No hej, widzę żeś się już dobrze zakumplowała z towarzystwem z O., a z niektórymi to nawet wcześniej .
Fajna ta Twoja działeczka! Szalenie mi się podoba ta ścieżka z płyt, ale nie jestem obiektywna w tym zakresie bo mam podobne .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
lilarose 14:27, 24 lut 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no ja wiem Kasia, że Ty też masz taką. Jak u Ciebie ją zobaczyłam, byłam z siebie bardzo dumna, że takie eleganckie ścieżki sobie sprawiałam. Całą zeszłą zimę zachodziłam w głowę jak nie drogo, szybko poprawić komunikację- bo tam wąziutkie, zapadnięte, wylane betonem ścieżki były. Mój mąż aż zapiał z zachwytu, że takie niepracochłonne rozwiązanie znalazłam No i u mnie się w kamykach trochę kosmosów i werbeny wysiało- pięknie to wyglądało latem.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 18:12, 24 lut 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Koniec lutego to czas największej tęsknoty za działkowaniem. Matka jakoś się trzyma, bo przegląda i kupuje nasiona. Szykuje parapet i już, już za chwilę będzie siała pomidory do maleńkich pojemniczków.
A dziecko? Wszystkie zimowe atrakcje minęły, Mikołaj przyniósł, co miał przynieść, ferie zimowe to przeszłość i dlatego powinna nastać pełnia wiosny! Co najmniej.
Bo dziecko chce śniadań w ogrodzie- przeglądamy więc ubiegłoroczne zdjęcia i wzdychamy.
Na stole świeżo rozpakowana Herzogin Christiana- dostała miejscówkę pod płotem- jak urośnie powinna się wyłaniać dokładnie zza pleców Diabełka. Och, jakbym chciała patrzeć sobie na nią i wąchać siedząc w altance.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 12:06, 25 lut 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Potrzebuję porady w sprawie traw.
Przy pergoli- bramce wejściowej pnie sie u mnie róża Palais Royal- w stopach posadziłam jej turzycę (chyba Silver Sceptre) i to był słaby wybór - to jest w pełnym słońcu, wiec się przypala, do tego jest za niska- taki naleśnik w nogach róży wygląda beznadziejnie i dlatego potrzebna jest rada na co mogłabym to wymienić. Miejsce jest reprezentacyjne, wiec dobrze by było by trawka szybko startowała, chciałabym by była w miarę delikatna, przewieszająca się i nie wyższa niż do kolan. Obok róży przy płocie rośnie tam jeszcze biała rutewka Delavay'a. Miałby ktoś jakiś pomysł?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
mrokasia 12:16, 25 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Stipa???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
lilarose 14:46, 25 lut 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Kasia, ja nie mam doświadczenia ze stipą- bo mam ją dopiero od zeszłego roku ale czy ona nie jest zanadto bałaganiarska, jak na taką trawę przy wejściu? Wcześniej obok rosła tam jeszcze kocimiętka i zabrałam ją stamtąd właśnie dlatego, bo miała gorsze okresy w sezonie.
Mam sporo zeszłorocznych sadzonek stipy i chcę nimi obsadzić okolice warzywniaka, razem z cyniami, kosmosami i daliami.
Nie żebym miała jakiś wymóg eleganckości od mojej działeczki, absolutnie- to działka dzikuska. Ale to miejsce przy przejściu jakoś mnie wybitnie denerwuje, jak jest nieokiełznane
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
April 14:47, 25 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9899
To może ożanka zamiast trawy?
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 16:23, 25 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zielona hakonka?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 16:38, 25 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Fakt, na eleganckość stipy nie ma co liczyć .
Może niskie odmiany rozplenicy - Little Bunny jest chyba niewielka? Tyle tylko, że późno dość startuje...może któraś z molinii?
Ta ożanka byłaby ładna .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies