Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Karoliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Karoliny

karo11inka 11:09, 06 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Ale jak rozmieścić te tawuły żeby było ładnie i od drogi i od wewnętrznej strony ogrodu? a teraz tak sobie myślę może dać tam trawy (w stylu trójkątów z przodu), co myślicie?
makadamia 11:47, 06 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Po obu stronach tawuł szarych. Myślałam, że tak narysowałaś?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
karo11inka 12:28, 06 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179

Odnośnie tych tawuł japońskich na obwódkę, to teraz się zastanawiam, bo nic nie bedzie się tu działo jesienią, więc może trawy zimozielone tak jak wzdłuż domu zaproponowałaś, a zamiast berberysów kolumnowych (które zaznaczyłam na pomarańczowo) tu dać te tawuły japońskie? Tylko co z tymi odmianami tawuły japońskiej? która by tu i wzdłuż domu najbardziej pasowała?
karo11inka 12:31, 06 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
makadamia napisał(a)
Po obu stronach tawuł szarych. Myślałam, że tak narysowałaś?

Tak, tawuły japońskie po obu stronach tawuł szarych narysowałam
AlinaP 13:00, 06 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Pozwólcie, że namieszam. Czy rozważałaś przeniesienie tawuly szarej za zachodnia drogę? Przed tuje. Pomiędzy nimi klony drummondi o biało obrzeżonych liściach szczepione wysoko. Tam coś urośnie? Mam na uwadze bliskość drzew sąsiada. Wtedy na rabacie przed droga stosujesz niższe tawuly japońskie, obok domu też. Wśród nich zwiewne miskanty. Wybór odmiany należy do Ciebie. Nie zamkniesz tak perspektywy drzewami. Maj- widzisz z daleka białe kwiaty tawul, przed nimi rozwijające się listki tawulek. Kiedy tawula szara nie kwitnie masz już jasne liście na klonach. Zachodnie słońce ich nie przypala. Rabata miskantowa pojawia się i jest do końca sezonu. Opisuję widok od wejścia do domu. Z tarasu też będzie ok. Pozdrawiam.
____________________
Ala
makadamia 13:01, 06 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nie umiem Ci poradzić w sprawie lepszej odmiany tawuły - nie znam ich na tyle.
W każdym razie, moja tawuła japońska jesienią bardzo ładnie się przebarwia

Tawuły bym zostawiła, natomiast trawy zielone bym posadziła przed i pomiędzy nimi, jako zadarniacze.

Berberysy tutaj tak średnio. One są piękne (widziałaś ogród Jagody "Moja przyziemna pasja"? ma fantastyczną ścianę z berberysami) ale nigdzie indziej ich nie masz. Skoro planujesz taki minimalistyczny ogród, to albo bym z nich zrezygnowała, albo dodała gdzieś indziej.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:04, 06 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
AlinaP napisał(a)
Pozwólcie, że namieszam. Czy rozważałaś przeniesienie tawuly szarej za zachodnia drogę? Przed tuje. Pomiędzy nimi klony drummondi o biało obrzeżonych liściach szczepione wysoko. Tam coś urośnie? Mam na uwadze bliskość drzew sąsiada. Wtedy na rabacie przed droga stosujesz niższe tawuly japońskie, obok domu też. Wśród nich zwiewne miskanty. Wybór odmiany należy do Ciebie. Nie zamkniesz tak perspektywy drzewami. Maj- widzisz z daleka białe kwiaty tawul, przed nimi rozwijające się listki tawulek. Kiedy tawula szara nie kwitnie masz już jasne liście na klonach. Zachodnie słońce ich nie przypala. Rabata miskantowa pojawia się i jest do końca sezonu. Opisuję widok od wejścia do domu. Z tarasu też będzie ok. Pozdrawiam.


Podoba mi się
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AlinaP 13:26, 06 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Napisałam, że wybór odmiany miskant należy do Ciebie, ale tu najlepiej by "grał" Memory. Rośnie wysoki i ma piękne srebrne pióropusze. Nawiąże wtedy do jasnego wyższego piętra.
Makadamia, cieszę się, że Ci się podoba, ale czy Karolinie?
____________________
Ala
karo11inka 13:31, 06 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
AlinaP, mówisz o rabacie oznaczonej nr 7 na zdjęciu poniżej? pytam żebyśmy się napewno dobrze zrozumieli


Planuję tam robić też rabatę , tylko czekam bo tam jeszcze będą kopać kanalizację.
Tam są wielkie klony sąsiada, no ale w sumie tuje jako tako rosną, więc może i tawuły dadzą radę - będą przecież bardziej oddalone od płotu. Pomysł z klonami też mi się podoba
Czyli w rabacie przed drogą nie byłoby już drzew ? Tylko tawuły japońskie i miskanty.
Powiem ci ,że pomysł super
makadamia 13:33, 06 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
AlinaP napisał(a)

Makadamia, cieszę się, że Ci się podoba, ale czy Karolinie?


Wiem. Wspieram Cię tylko
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies