Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dębowe zakątki

Pokaż wątki Pokaż posty

Dębowe zakątki

Gosialuk 21:47, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Aniu gratuluję zakupów, bo i foliaczek i traktorek potrzebne.
Z pomidorkami bym się wstrzymała, przynajmniej póki te zapowiadane mrozy nie miną. A do tego czasu hartuj swoje rozsady. Wynoś na zewnątrz w dzień, to potem lepiej sobie poradzą. Moi rodzice mieli plantację pomidorów w gruncie i zawsze pierwszego maja do gruntu sadziliśmy. Czasem na zimną Zośkę trzeba było zasypać je ziemią, żeby nie umarzły, ale to zdarzało się rzadko.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 21:58, 25 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Aniu dopiero teraz odczujesz jakie to dobrodziejstwo traktorek kosiarka. Oczywiście nie wszędzie się wjedzie, ale ja kupiłam sobie drogę na akumulator lekka wszędzie wjedzie. eM na traktor ja podkaszam i w mig zrobione.

U nas tam bardzo powoli wszystko rusza trawy w ogóle śpią.

Ja w foliaczku mam trawki zakupione jesienią i dalie posadziłam do donic. Jakieś tam nasiona możesz już siać. Nim wzejdą to za tydzień ma być już ciepło. U mnie pietruszka przezimowała ładnie i mam ładna natke.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anpi 22:50, 25 kwi 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8158
Aniu,super sprzęcik do koszenia! Ma jakieś przystawki do innych zadań?
I foliaczek! Sama radość !!! Pogoda nas nie rozpieszcza, to takie nowości cieszą
U mnie też było pierwsze koszenie. Ale muszę jeszcze zrobić dosiewki w miejscach po kretowiskach i tam gdzie był zbobrowany przez jakieś zwierze lub ptaki.
Warzywniak u mnie dalej nie przygotowany do siewu, w sobotę działaliśmy na ogrodzie teściowej. Przywiozłam po odkopanym kawałku piwoni- wiem nie ten czas! Ale ryzyk -fizyk

Pozdrawiam Anuś!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
gogo 23:51, 25 kwi 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aniu, foliak i wypasiona kosiarka, super sprawa
Będziesz mieć szybciej warzywa i oszczędzisz czas
Wiosna z oporami, ale i do Ciebie przyszła.
Zapomniałam pochwalić zdjęcia roślin w deszczu, cudne
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Marlenaa 06:53, 26 kwi 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Ale nowości u Ciebie Z kosiarki będziesz bardzo zadowolona. U mnie nawet mój sześciolatek ogarnia koszenie traktorkiem, a ile ma przy tym radości. W tamtym roku u sąsiadki jeździł kosić tak mu się spodobało. Nie dziwi mnie, że i u Ciebie wszyscy chętni byli do koszenia Fajnie zobaczyć Twój ogród w szerszym kadrze, super
____________________
krowy, staw i my
Milka 07:36, 26 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anabuko1 napisał(a)
A najbardziej mnie cieszy nowy zakup do ogrodu. Kosiareczka.
W końcu koszenie trawy nie będzie trwało 6-7-8 godzin. I nie będzie tak męczyło . Tylko tak, jak wczoraj godzinkę i wykoszona cała działeczka.
Chętnych na koszenie było. Mąż, córka, syn( akurat się zjechali ) Ja jeszcze nie próbowałam. Inne prace porządkowe robiłam.
Także pierwsze koszenie trawy mamy już za sobą.

Ozdób w ogrodzie też przybywa.




No rewelacja, z takim sprzętem szybko. U nas się nie da, za dużo rabat i zakamarków. No i foliak, będą warzywa. Fajnie juz wszystko wygląda, bardzo wiosennie i dużo smaczków
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Monia81 08:01, 26 kwi 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8027
Aniu super sprzęcior, przy większych działkach to jest super sprawa i foliaczek widzę, ja jeszcze pomidorów i papryk nie wyniosłam, za zimno jeszcze, jakoś pogoda nie chce się ustabilizować więc czekam z wyniesieniem sadzonek z domu... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Ewa777 14:21, 26 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Aniu, świetne zakupy widzę Taka kosiarka-traktorek jest super - bardzo szybko skoszona trawka, a i chętnych do koszenia dużo Foliaczek też świewtny, będą własne warzywa
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Waclaw 20:14, 26 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gratuluję zakupu
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
basia3012 22:16, 26 kwi 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9502
Pojazd super.Nie dziwię się, że było tylu chętnych. No i koszenie jest z głowy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies