Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dębowe zakątki

Dębowe zakątki

anabuko1 21:52, 22 cze 2026


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Ulina napisał(a)


Podoba mi się to miejsce, co to taka duża masa zielonego?

@Ulina cieszę się, że Ci się podoba!

Hmmm, ta duża zielona masa to nic innego jak... ziemniaki Rosną w drugim końcu działki, tuż pod lasem.

Obok mają sąsiadów: truskawki. A w tych truskawkach niespodzianka. Same wysiały mi się ostróżki jednoroczne. Taki prezent od ogrodu.
A tam dalej, gdzie kończy się zieleń, jest jeszcze staw.
To nasz dziki zakątek. Trochę warzywnik, trochę łąka kwietna, trochę różnych rzeczy na potem....

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:17, 22 cze 2026


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691


Lato grzeje, a ogród wybucha kolorem.

Róże w pełnym rozkwicie. Maki jak czerwone pompony. I wreszcie one: *pierwsze lilie* i *jeżówki*. Oj cieszą! Morelowe, czerwone, dumne.

Ziemia , spragniona wody.. dzisiaj w końcu popadało.
I ja mam lżej bo wąż ogrodowy w ruchu był często
Tymczasem deszcz nie wielki ale był, umyl liście i dal oddech ziemi i roślinom.

Gorąco, kolorowo i ładnie. Czerwiec, jak ja go kocham.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:29, 22 cze 2026


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691


Wreszcie spadł. Czekałam na niego. Ziemia wypiła do syta i ogród od razu odżył.

A maki oszalały.
Te Twoje to nie są zwykłe polne czerwone plamy. To całe królestwo.
Masz tu frędzlaste pompony w karminie, potargane róże, głęboki fiolet ze słonecznym środkiem. Każdy płatek jak z bibuły. Delikatne, a mocne.

Stoją dumnie obok naparstnic i żółtej tawuły. Pszczoły pracują w nich od rana. Nawet zardzewiały kwiat-ozdoba w tle im się kłania.

Deszcz umył liście. Kolory są teraz głębsze. Zieleń jest zieleńsza, czerwień krzyczy głośniej. W powietrzu pachnie mokrą ziemią i latem.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:34, 22 cze 2026


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Sezon na owoce.. takie ciasto robiłam na weekend

A dziś drożdżówki z rabarbarem i serkiem ricotta.Pycha
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:50, 22 cze 2026


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Basieksp 23:01, 22 cze 2026


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13736
No i co, miałam już nie zaglądać do lodówki A tu takie pyszności, no i jak tu nie podjadać na noc
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
Ulina 09:35, 23 cze 2026


Dołączył: 28 sty 2024
Posty: 1134
Cudne masz te maki
A jakie pyszności pieczesz
____________________
Ulina Ożankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies