anabuko1
19:03, 25 cze 2026
Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24699
Elu, dziękuję! U mnie to maki jednoroczne, sieja się same i zawsze są wysokie.
Twoje 10 cm to taki marny wynik, spokojnie zdążą zakwitnąć.
U mnie nasilały się w różnych miejscach.
A bez czarny tak, zakwitł pięknie dawno. Już piękny krzak stworzył. Bardzo go lubię
Ten ukrop to masakra. Też dziś biegałam z wężem o 6 rano, bo inaczej wszystko klapnie do południa. Trzymajmy się, podlewacze ogrodowi!
Mój ogród,,.... Festiwal kolorów i charakterów i niespodzianek bylinowych, które co roku niektóre inaczej się wysiewają
Teraz dużo roślin koncertuje.
Złocień maruna robi za chór. Setki małych słonecznych guzików, a obok hakonechloa 'Aureola' udaje fontannę ze złota.
Hortensje 'Annabelle' jeszcze zielone, czyli dopiero się stroją. Wiedzą, że wielkie wejście w bieli będzie później. Obok goździki brodate vtez same się wysialy.
Liliowiec w kolorze zachodzącego słońca. A na nim mszyce. Dopiero zobaczyłam na zdjęciu. Małe czarne kropki postanowiły, że też chyba chcą być gwiazdami.
Liliowiec się nie obraża.
I dobrze. Kwitnie tylko jeden dzień, więc szkoda mu czasu na fochy.
Przetacznik strzela fioletowymi racami w niebo.
Ogród ma rytm. Jak jedne kwiaty schodzą ze sceny, drugie już stroją płatki.
Ogród to przecież żywy obraz, który maluje się łopatą, grabkami i szpadlem, nieprawdaż ?
