ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu piękne mąki. Też wysiałam moje mają zaledwie 10 cm, ale szybko rosną. Powinny kwitnąć w tym roku. Kiedy ty wysiewasz? Czy ten bez czarny ci zakwitł bo widzę tylko gałązkę z owockami. Bardzo dużo roślin kwitnie. Ukrop leje się z nieba. Jedziemy zaraz podlewać chociaż trochę tym roślinom pomoc w lepszym żywocie.


Elu, dziękuję! U mnie to maki jednoroczne, sieja się same i zawsze są wysokie.
Twoje 10 cm to taki marny wynik, spokojnie zdążą zakwitnąć.
U mnie nasilały się w różnych miejscach.

A bez czarny tak, zakwitł pięknie dawno. Już piękny krzak stworzył. Bardzo go lubię

Ten ukrop to masakra. Też dziś biegałam z wężem o 6 rano, bo inaczej wszystko klapnie do południa. Trzymajmy się, podlewacze ogrodowi!


Mój ogród,,.... Festiwal kolorów i charakterów i niespodzianek bylinowych, które co roku niektóre inaczej się wysiewają

Teraz dużo roślin koncertuje.

Złocień maruna robi za chór. Setki małych słonecznych guzików, a obok hakonechloa 'Aureola' udaje fontannę ze złota.
Hortensje 'Annabelle' jeszcze zielone, czyli dopiero się stroją. Wiedzą, że wielkie wejście w bieli będzie później. Obok goździki brodate vtez same się wysialy.
Liliowiec w kolorze zachodzącego słońca. A na nim mszyce. Dopiero zobaczyłam na zdjęciu. Małe czarne kropki postanowiły, że też chyba chcą być gwiazdami.
Liliowiec się nie obraża.
I dobrze. Kwitnie tylko jeden dzień, więc szkoda mu czasu na fochy.

Przetacznik strzela fioletowymi racami w niebo.
Ogród ma rytm. Jak jedne kwiaty schodzą ze sceny, drugie już stroją płatki.
Ogród to przecież żywy obraz, który maluje się łopatą, grabkami i szpadlem, nieprawdaż ?