Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć....

Pokaż wątki Pokaż posty

Nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć....

sylwik69 16:53, 29 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Swojego czasu zapytałam naszego eksperta forumowego Walerka o poplon.On wskazał na słabe gleby: ogórecznik,facelię,gorczycę,łubin i grykę/dobrą na zwalczanie szkodników glebowych/. Oprócz ogórecznika kupiłam mieszankę po garści z wszystkich tych roślin i wysiałam... zasada jest taka,że poplon nie może przekwitnąć,bo staje się chwastem!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Mary 19:44, 29 mar 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Sanka,
Czy możesz napisać na priv, gdzie znalazłaś kompostownię?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
inka74 07:51, 31 mar 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Hej, Asia Makadamia brała kompost z Poświętnego. Teraz niedawno jej przywozili. Kompost pierwsza klasa (trochę podebrałam), ładnie przerobiony, nawet nie trzeba przesiewać, bodajże po 30 zł za tonę.

Edit możesz podpatrzeć jak Anula-Zana, która ma ogród w twojej okolicy walczy z piaskami
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6733-ogrod-z-rzezba
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Ola76 09:43, 31 mar 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Czesc Sanka
Piekna ta Twoja dzialeczka, ma bardzo fajny klimat i calkiem konkretny rozmiar.
Ziemi nie zazdroszcze. U mnie gliniasto, ale z dwojga zlego, to latwiej rozluznic niz zagescic glebe.
Bardzo pomocna nie bede , bo sama debiutuje w tematach ogrodniczych
Ale na chlopski rozum, to glebe troche ogarnac musisz, ale chyba jednak nasadzenia dostosowac do tamtejszych realiow glebowych. Nie ma Was tam codziennie, wiec masz bardzej pod gorke, niz dziewczyny z domowymi ogrodkami na piaskach.
Jak mieszkasz na piaskach i masz mozliwosc codziennie podlac, dogladac roslin, to mozna sobie pozwolic na pewne chciejstwa. Jak wpadasz na ogrod tylko w weekendy, to juz masz niestety gorsza sytuacje. Ja dobralabym rosliny, ktore dadza rade. Zawsze moze sie trafic chorobsko, urlop, czy wazna sprawa, ktore spowoduja troche dluzsza nieobecnosc i wtedy bardziej wymagajace rosliny moga tego nie przetrwac. A szkoda czasu i kasy.

Przy tarasie postawilabym dlugie donice. Tam, w dobrej ziemi moglabys posadzisz, co Ci pasuje.
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
UrsaMaior 14:00, 31 mar 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8156
Ola76 napisał(a)
Czesc Sasanka
z dwojga zlego, to latwiej rozluznic niz zagescic glebe.


A ja się nie zgodzę. Sama mam leśną działkę i piach, na który psioczyłam aż do dnia, w którym postanowiłam pomóc Kwartetowi w sadzeniu. Myślałam, że umrę przy jednym dołku! To ja naprawdę wolę wzbogacać piach, niż mordować się z gliną.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:03, 31 mar 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8156
galgAsia napisał(a)
Jeśli idzie o facelię... Ona jest baaardzo miododajna , miód faceliowy to samo mniodzio . Ja bym jej dała zakwitnąć, niech pszczółki mają używanie


I pięknie pachnie, bzem. I jeszcze długo stoi w wazonie
____________________
ogród pod lasem
Ola76 15:26, 31 mar 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
UrsaMaior napisał(a)


A ja się nie zgodzę. Sama mam leśną działkę i piach, na który psioczyłam aż do dnia, w którym postanowiłam pomóc Kwartetowi w sadzeniu. Myślałam, że umrę przy jednym dołku! To ja naprawdę wolę wzbogacać piach, niż mordować się z gliną.

Iza dlatego przed kopaniem delkow, trzeba glebe przygotowac. Robota ciezka fizycznie, ale dlugoreminowo to z piachu wypluka sie wszystko dobre dosc szybko, a w rozluznionej glinie jednak zostanie.
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
UrsaMaior 16:20, 31 mar 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8156
U mnie się nie dało, za dużo drzew, w międzyczasie zmiany planów, warunków świetlnych...Tak czy siak nie cuduję, a rośliny się nie skarżą.
____________________
ogród pod lasem
mrokasia 16:22, 31 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Hej Sanka, nie powitałam Cię u siebie (wybacz, ale w podczytywałam O. w trakcie roboty w ogrodzie i pominęłam Twój post) więc przyleciałam tu się przywitać i popatrzeć jak zabierasz się za tworzenie ogrodu .
Fajnie, że patrzysz na ogród całościowo i tworzysz plan poszczególnych rabat. Będę zaglądać i kibicować .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Sanka 00:55, 03 kwi 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Mary napisał(a)
Sanka,
Czy możesz napisać na priv, gdzie znalazłaś kompostownię?


Mary namiary wysłane
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies