Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Wendy79 23:07, 10 paź 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Potrzebę zmian rozumiem, sama odkrywam w sobie takie zaskakujące ciągoty w strony, w które kiedyś nie spoglądałam. Tym razem wyżyję się w okresie jesienno-zimowym w domu. Po dwóch latach od przeprowadzki może w końcu skończę kilka rzeczy niedokończonych Zaczynam od sieni. Ogrodowe zmiany szykują się od wiosny: parę pomysłów już mam, a przecież przed nami dłuuuga zima...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Pszczelarnia 23:32, 10 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zdjęcia sadu z automatu:














____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:39, 10 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I czereśnia zrzuciła już liście



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 23:51, 10 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Lifting to jest jedno stałe co jest w ogrodzie jak już ma parę lat i co gorsza się nie kończy.

Z pęcherznicami masz rację, może gdzieś na przedpłociu się miejsce znajdzie - one to dopiero potrzebują lif tingu ale je lubię.

Ta rabata lewa prawa - hmm dla mnie super i chyba coś z feng shui nawet ok ale skoro Cię gniecie to nie ma szans - tyle że jak piszesz brzozy są priorytetem i to utrudnia - przemyśl, chyba że fotki pokazują co innego niż Ty odczuwasz.

Urocza jesień u Ciebie nic tylko zajadać jabłka i siedzieć w słoneczku a jak pada w szklarni - ehh
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gosiek33 07:43, 11 paź 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Lubię pęcherznice i mam ich sporo, ale kilku musiałam się pozbyć, wszystkie przyjęły się w nowym miejscu

Możesz powycinać najstarsze pędy, będą lepiej wyglądać i schudną nieco
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
nawigatorka 07:52, 11 paź 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ale mam wyrzuty ze ja znow lenia mam...
tez liści używam tyle ze ja wsadzam w wielkie wory i na wiosne już sciolkuje nimi rabaty. Podziwiałam prace przy kompostowniki.
A co do pigwy to owocuje Twoja? Ja wlasniebkuoilamn owoce i zalałam na nalewkę
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
yolka 08:03, 11 paź 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Piękna jesień w pszczółkowym ogrodzie. U mnie też śmierdzący kwiatek w przedogródku dla odmiany, koła mniejsze, ale dwa. Pięć lat zajęło mi myślenie jak ten problem rozwiązać, może u Ciebie znajdę rozwiązanie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
makadamia 08:12, 11 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)


Tak, liści mam zawsze dużo, wymiary boksu o 2 komorach: 420 cm długi i 150 cm szeroki. Na razie drzwiczki są do jednego "przedziału". Powoli będę przenosić kompostowniki w nowe miejsce i to jest początek.

Zainspirowałam się taką organizacją pracy organicznej:




Ooo - właśnie coś takiego planowałam, jak już będę miała większy ogród:
dwie komory na zwykły kompost, ze dwie na kwaśny i jeszcze po jednej na leżakowanie kory, obornika, zapas gliny...

A tak w ogóle to przynajmniej u Ciebie zobaczyłam trochę słońca i zieleni.
U nas od tygodni taka pogoda, że wychodzę tylko po drewno do kominka
(no, trochę przesadzam - w zeszłą niedzielę mieliśmy bardzo przyjemny spacer po lesie)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:17, 11 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)


Na tym zdjęciu widać, że poza sezonem liściowym derenie same ze sobą dobrze wyglądają.



Zwłaszcza z ciemiernikami

Też mam tak posadzone i mam nadzieję na równie piękny efekt
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AgnieszkaW 08:41, 11 paź 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ewo, lifting miejsc ogrodowych To ty sama najlepiej przeprowadzisz, ale jeśli miałabym w tej kwestii jakieś zdanie to takie, że "obie' strony alejki mogłyby połączyć jednolite nasadzenia dołem. Ładnie pod brzozami wyglądałyby może bodziszki, hortensje bukietowe, trawy, może coś z paproci? Są paprocie cienioznośne (pod brzozy) i na słoneczne stanowiska (po drugiej stronie alejki). Bodziszki podobnie, funkie też. Pod brzozami idealnie wyglądają też brunnery o srebrzystych marmurkowych liściach, ale w słońcu nie dają rady. A tak w ogóle to masz pięknie, ale rozumiem chęć zmian, bo sama też tak mam. Buziaki

Ps
Popieram pomysł z rzędem dereni i ciemierników (bez pęcherznicy, ją można przesadzić w inne miejsce).
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies