Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

AgataP 08:49, 11 paź 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pszczelarnia napisał(a)


Tak, liści mam zawsze dużo, wymiary boksu o 2 komorach: 420 cm długi i 150 cm szeroki. Na razie drzwiczki są do jednego "przedziału". Powoli będę przenosić kompostowniki w nowe miejsce i to jest początek.

Zainspirowałam się taką organizacją pracy organicznej:





Genialne rozwiązanie i proste, ale wymaga jak zwykle nakładu pracy własnej i męża... a z tym gorzej.
Miejsce pod duży kompostownik mam, ale zauważam potrzebę kompostownika także w warzywniku, bo nie chce mi się latać dookoła domku gospodarczego z resztkami. Będę dumać zimą.
Na razie mam dwie komory no i funkcjonuje system workowy - liście leżą już od ubiegłej jesieni, w tym roku dojdą nowe wory, ale wiosną część zużyję na rabaty bylinowe.

Zmienność jest wpisana w nasze ogrody, u mnie bylinowa wciąż się zmienia, w tym roku dosadziłam świecznice, przeniosłam zawilce z innego miejsca, bo miałam już więcej miejsca z cieniem, dosadziłam krwawnicę i kłosowce bo lubię ich kolor. Czy dobrze zrobiłam zobaczę w przyszłym roku.

Fajnie Ewo, że pokazałaś ogród z innych miejsc, ja mam jeszcze takie, których nawet nie pokazywałam na O. ale by tam wejść potrzebuję maczetę
____________________
Z Pszenicznej...
sylwia_slomc... 12:11, 11 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Ewka tu są klony polne, nie wiem tylko czy cena Cię zadowala. Ja u nich kupowałam ussuryjskiego i okrągłolistnego i jestem bardzo zadowolona z nich.
teraz z polnych mają tylko tego zwykłego, ale miewają też inne
http://www.drzewa.com.pl/1393-klon-polny.html?search_query=klon+polny&results=13
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margarete 16:35, 11 paź 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Organizacja kompostowników superowa - tylko trzeba mieć kogoś kto to by mi zrobił - nawet w mniejszej skali i oczywiście miejsce a - więc chyba zostanę w tym roku przy liściowych workach schowanych za tujami, tam "się będzie samo robiło" a ja widzieć z tarasu nie będę tych worów - tylko ludzie spacerujący za płotem je zobaczą od strony lasu ...mówi się trudno jak to mówią "grunt to frunt "

Potrzebę ciągłego liftingu ogrodu i ja juz odczuwam, mimo że ogródkuje dopiero 4 sezon tak naprawdę. Gusty się zmieniają, rośliny brzydko sie rozrastają i eliminacja niektórych to jedyna droga do jakiegoś takiego ładu w ogrodzie.


____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Pszczelarnia 17:06, 11 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Margarete napisał(a)
Organizacja kompostowników superowa - tylko trzeba mieć kogoś kto to by mi zrobił - nawet w mniejszej skali i oczywiście miejsce a - więc chyba zostanę w tym roku przy liściowych workach schowanych za tujami, tam "się będzie samo robiło" a ja widzieć z tarasu nie będę tych worów - tylko ludzie spacerujący za płotem je zobaczą od strony lasu ...mówi się trudno jak to mówią "grunt to frunt "

Potrzebę ciągłego liftingu ogrodu i ja juz odczuwam, mimo że ogródkuje dopiero 4 sezon tak naprawdę. Gusty się zmieniają, rośliny brzydko sie rozrastają i eliminacja niektórych to jedyna droga do jakiegoś takiego ładu w ogrodzie.





Grunt to osiągnięcie celu. Czy przez worki czy inaczej, nie ma takiego znaczenia.
Do tych kompostowników dobuduję jeszcze boksy na chwasty, boks na czarnoziem, będę - jak poradziła Makadamia - korę trzymać.
Mam pomocnego szwagra. I ojciec pomagał tzw. "pomyślunkiem". Taka zgodna ekipa majsterkowa. eM. zaopatrzenie materiałowe, mój pomysł i wyliczenia, siostra donosiła ciepłe napoje.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 17:09, 11 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Pszczelarnia napisał(a)



Grunt to osiągnięcie celu. Czy przez worki czy inaczej, nie ma takiego znaczenia.
Do tych kompostowników dobuduję jeszcze boksy na chwasty, boks na czarnoziem, będę - jak poradziła Makadamia - korę trzymać.
Mam pomocnego szwagra. I ojciec pomagał tzw. "pomyślunkiem". Taka zgodna ekipa majsterkowa. eM. zaopatrzenie materiałowe, mój pomysł i wyliczenia, siostra donosiła ciepłe napoje.

Jaka cudna praca zespołowa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgnieszkaW 17:10, 11 paź 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
A mój M (jak mu pokazałam Twój kompostownik) spytał: to chyba w Anglii takie kompostowniki można spotkać...?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 17:16, 11 paź 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
A ja myślałam, że to Twój taki "wypasiony", ale skoro napisałaś, że się inspirujesz, czyli wiem z całą pewnością, że wkrótce zobaczymy taki u Ciebie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Bogdzia 17:25, 11 paź 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Czytam i sie uśmiecham. My od lat przerabiamy ogród tak by poprawic co źle zostało posadzone i ograniczyc ilosc pracy , co rok jesienia mówimy ze teraz juz chyba dobrze a juz zimą widzimy że od wiosny znów sie zacznie przesadzanie. Rh zrobiły nam psikusa i urosły wielkie tak ze juz nie ma na nie sposobu więc jedynie ich nie ruszamy ale to jest niekończaca sie praca i chyba tylko brak sił na starosc jest w stanie ja przerwac. Nie narzekam bo przeciez to lubimy , ciągłe zmiany daja tez radosc ze ogród jest inny , zmienia sie bo monotonia w tym zakresie jest jednak męczaca co wiem własnie po rh, jak ja bym chętnie je jeszcze poprzesadzała , pozmieniałaNie ma sie co oszukiwac ta praca sie nie kończy ale chyba to jest własnie fajne.Owocnych planów i zmian w Twoi pięknym ogrodzie w którym nic zmieniac nie musisz a mimo to na pewno nadal zmieniac bedziesz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
AniMa 07:40, 12 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
AgnieszkaW napisał(a)
A ja myślałam, że to Twój taki "wypasiony", ale skoro napisałaś, że się inspirujesz, czyli wiem z całą pewnością, że wkrótce zobaczymy taki u Ciebie

Zgadzam sie z tym w 100%.
Moim zdaniem będzie nawet lepiej
Ewuniu po roku czasu liście w workach nie są jeszcze gotowe??? Zastanawiałam się w tym roku nad kompostowaniem liści dębowych (czy mogą być pomieszane z lipowymi???)
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Pszczelarnia 11:14, 12 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)
Ewo, jeśli nadal chcesz nasionka tych aksamitek ode mnie, Tangerine Gem, to przyślij mi adres na PW


Tagetes tenuifolia, pojedyncza mini do 30 cm

Napisałam. Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies