Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 22:35, 26 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
an_tre napisał(a)
Pszczółko podziwiam cię, twoją pracowitość i inwencję twórczą
Pozdrawiam


Aniu, dziękuję za podziw ale on nie ma uzasadnienia... . Róże jeszcze nie wykopane ... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:36, 26 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)
Ewo, znasz różanecznik ostrokończysty?- ciekawe czy jest gdzież do kupienia, w internetach nie znalazałam.
W botanicznym kwitnie jak szalony, zachwyca.
Zdjęć nie udało mi się zrobić, bo lało akurat, ale spektakl był. Jeśli za tydzień będzie co fotografować, zrobię, żebyś zobaczyła- pomyślałam o Waszej wczesnowiosnennej rabacie.


Coś zupełnie nowego.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:01, 26 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)


Bardzo wielki ten przebiśnieg i ma duże liście, czy to nie jest jednak śnieżyca?
No, jak u Monty'ego.


Nie.
Zobacz na kwiat - słabo widać ale powiększyłam sobie (to jest galanthus elwesii, na pewno). Jego cechą charakterystyczną, podaję za Tabaazą z Forum ZZ, jest "bardzo duża groszkowa plama na działkach okwiatu występująca w niewielkiej odległości od zielonego znacznika, typowego dla śnieżyczkowych kwiatów."). Nie na darmo po ang. nazywa się Giant Snowdrop - gigant, 25-30 cm wysokości.




To są śnieżyce (tutaj odmiana sudecka) na początku kwitnienia zawsze mała, potem staje się dorodniejsza.








A to śnieżyczka przebiśnieg, już bez kropek i plamek przy czubku kapturka








Jak u Monty'ego: szopki, szopki, szopki




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:04, 26 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)


Bielony jest delikatny i nie o organoleptykę chodzi, a o smak Jest delikatniejszy. Mniej cierpki?

Polecam ten artykuł- osobiście uwielbiam patrzeć na te dzwony, a zdjęć jest sporo
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/344-wiktorianskie-dzwony-z-terakoty-i-bielenie-rabarbaru



Ciekawe, że przykrywano też selery i coś jeszcze?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 23:56, 26 mar 2019


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pszczelarnia napisał(a)


Makadamiu ,
zdjęcia są ładne mówisz? Ale pokazują też treść?

Oglądam Monty'ego (można i tak) a jakże. Mnie praktyka ogrodnicza nade wszystko ciekawi.


Dziś leciał - załapalem się
A te przebiśniegi mam, nie wiem skąd Ale słabo przyrastają - jak i te zwykłe u mnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
vita 01:27, 27 mar 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
U niektórych przebiśniegi rosną i przyrastają, u mnie niestety też nie bardzo chcą.
Galanthus elwesii przepadł, śnieżyce karpackie jeszcze się trzymają.
Doskonale mają się natomiast śnieżyce wiosenne.
Tabaazę pozdrawiam A te wszystkie doniczki to u Ciebie? U Ciebie, bo cynowy kubik tkwi pomiędzy

Edytuję. Coś mi nie dawało spokoju, sprawdziłam i to, co u mnie tak zadowalająco rośnie to Śnieżyca letnia. Leucojum aestivum. Teraz dopiero co wychodzi z ziemi.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Katkak 05:32, 27 mar 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Cudne te śnieżyce, takie bajkowe kwiateczki
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kasia73 10:26, 27 mar 2019


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Pszczelarnia napisał(a)


Ty mój przewodniku w tak małym świecie! Widziałaś donice?



Widziałam sezon otwarty gliniane też są...
Mały przewodnik z wielkiego świata
Pszczelarnia 14:28, 27 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Katkak napisał(a)
Cudne te śnieżyce, takie bajkowe kwiateczki


To ja jeszcze o:

Galanthus elwesii - śnieżyczka przebiśnieg Elwesa - nazwa gatunku nadana później (gatunek pochodzi z Turcji, Macedonii, Bułgarii, Grecji) pochodzi od właściciela Colesbourne Park tutaj zdjęcie, Johna Elwesa i tam też piękne stanowiska dla tego kwiatka.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 15:38, 27 mar 2019


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Dzięki Tobie Ewo wiem, że muszę szukać cebulek przebiśniegów elwesa, i że nie lubię przebiśniegów woronowa (choć mam trochę niechcący)
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies