Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 10:00, 08 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vita napisał(a)
Ojej, a gdzie to? U mnie ledwo trójlisty wyszły.


I u mnie wyszły ale na tym skończą swój pokaz. Chyba nie zakwitną. Mam je 3 sezon.


Piwonie są w szklarni. Te w gruncie mniejsze. Tylko ta pierwsza najwcześniejsza 'Nova' już gotowa do kwitnienia.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:02, 08 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardener27 napisał(a)
Patrzę na ilość Twoich donic, my chyba w tym samym klubie

Moje agapanty też już takie spore, w garażu miały za ciepło, pewnie w maju będą kwiaty. U Ciebie ich kwiaty też tak się wyciągają do słońca i pokładają ? W Angielskich ogrodach tego nie zaobserwowałem albo się … hmm



Agapanty mam różne. Jedne miniaturowe, inne łukowato przegięte, jeszcze inne mają liście szerokie jak (prawie) len nowozelandzki. Nie, u mnie się nie pokładają ale lekko wyginają w łuk - taka ich uroda.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:04, 08 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
tulucy napisał(a)
Ewa, obejrzyj te plamy - zwłaszcza jeśli te krzaki miały ciemne środki pnia - ja swoim zdiagnozowałam raka wgłębionego - choroba grzybowa. Muszę wykurować pół ogrodu mam nadzieję, że te ekologiczne preparaty będą skuteczne.



Mają coś takiego - zrobię zdjęcie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:05, 08 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urszulla napisał(a)


(...)

Hortensji też nie wiedziałam jak ciąć bo ma końcach były pąki. A dołem pustki, co w tym roku się dzieje?



A to były ogrodowe? One tak mają. Ciąć lekko z góry przekwitłe kwiaty.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 13:25, 08 kwi 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Pszczelarnia napisał(a)
Powstały takie konstrukcje na fasolę i groszki




ja po takich z powodzeniem od lat puszczam fasole. Najpierw wygladaja pieknie jak fasola kwitnie a potem pozytecznie jak jest gotowa do zrywania

Podziwiam jak zwykle Twoj grodowy kunszt
pozdrawiam serdecznie moja nauczycielke
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Dorota123 20:53, 08 kwi 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Urzekły mnie Twoje szklane i gliniane osłony na roślinki. Też wykorzystuję brzozowe patyki jako podpórki. Mam 150 metrów od domu las i jak widzę jakieś wycinki, które nie są sprzątane to sobie je przynoszę. Twój ogród jak zwykle prezentuje się świetnie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Pszczelarnia 22:00, 08 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basilikum napisał(a)

ja po takich z powodzeniem od lat puszczam fasole. Najpierw wygladaja pieknie jak fasola kwitnie a potem pozytecznie jak jest gotowa do zrywania

Podziwiam jak zwykle Twoj grodowy kunszt
pozdrawiam serdecznie moja nauczycielke


Izo,

żadnam nauczycielka.

Obserwuję przyrodę i mądre pszczoły.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:08, 08 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dorota123 napisał(a)
Urzekły mnie Twoje szklane i gliniane osłony na roślinki. Też wykorzystuję brzozowe patyki jako podpórki. Mam 150 metrów od domu las i jak widzę jakieś wycinki, które nie są sprzątane to sobie je przynoszę. Twój ogród jak zwykle prezentuje się świetnie.


Marność nad marnościami a to wszystko marność.

Pascal pisał o człowieku, który jest trzciną ale najsilniejszą w przyrodzie .

Tutaj trawa, zwykła trawa, którą lubię za bezproblemowość, sesleria Hueflera. Nie wiem, kim był pan Heufler ale coś po nim zostało

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:15, 08 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Inne stojaki brzozowe dostały poprzeczki, zrobiłam różne warianty. Brzoza pyli, pszczoły wniebowzięte







I krawężniki drewniane zostaną zamocowane





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:23, 08 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A teraz historia o kawie. Czy wiecie, że (ponoć) Ameryka Południowa nie znała kawy do momentu, kiedy zakochana królowa niderlandzka w bukiecie ukochanemu żeglarzowi (łowcy roślin), wręczyła na nadbrzeżu portowym bukiet kwiatów, a w nim drogocenne ziarenka kawy (strzeżone pilnie przez amsterdamski ogród botaniczny).

Ojczyzną arabiki była Etiopia - jej wysokie płaskowyże.

A ja mam możliwość próbowania najlepszych mieszanek i słuchania opowieści o Afryce, Himalajach, Włoszech.

Upsssss, temat wykroczył poza ramy forum ogrodniczego. Uprawa kawy: potrzebne są duże amplitudy temperatur dobowych.











____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies