Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

yolka 16:03, 04 kwi 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Pszczelarnia napisał(a)


Jola, Ania nawiązała do naszej rozmowy wysokogórskiej. I zamieściła zdjęcie - to chyba się nie wiąże. Jest jeszcze śnieżnik.

Tak na zdjęciu jest cebulica. Ma niezwykły ciemnoniebieski kolor.


Ups, czytałam wyrywkowo
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Anna_ogrodni... 18:19, 04 kwi 2019


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Masz rację nie powiedzialam o którą lawke pytam a rzeczywiscie wszystkie masz bardzo ladne mnie chodziło o ławkę ktora jest na pierwszym zdjeciu na stronie 2159
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Mala_Mi 10:27, 05 kwi 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Śnieżnik lśniący
Cebulica

Dwie podobne roślinki.
I chyba jednak w Bieszczadach rosną cebulice..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 10:55, 05 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Masz rację nie powiedzialam o którą lawke pytam a rzeczywiscie wszystkie masz bardzo ladne mnie chodziło o ławkę ktora jest na pierwszym zdjeciu na stronie 2159
Pozdrawiam serdecznie


Oj, oj. Ona ma z 8 lat. Na pewno tekowa (ale słaby ten tek) i chyba z TK Maaxa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 15:08, 05 kwi 2019


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W TKmax są ławki? Wow, w moim ledwie parę sekatorów

Ewa ile minie zanim siewka ciemiernika zakwitnie? Bo mój po chyba 3 latach od sporej sadzonki miał zaledwie trzy łodygi z kwiatami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Malgosik 19:05, 05 kwi 2019


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Widzę, że masz stół ogrodniczy, faja sprawa tak sadzić na stojąco.
U Ciebie w ogrodzie już porządek, Zazdroszczę. Ja dopiero 2 razy porządnie wyszłam do ogrodu.
____________________
Ogród na glinie
Urszulla 20:01, 05 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Pszczelarnia napisał(a)



Tak, ciemierniki się mieszają kolorystycznie.

Trawa to sesleria Heuflera - jelenie ją tak ładnie obgryzły, że nie musiałam ścinać. Teraz odrasta.


Fajne połączenie seslerię mam jesienną i rozmnażam właśnie bo widać ze wszystkim jej dobrze. Nie sprawdziła się u mnie tylko wsród małych bukszpanów bo je zdominowała.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:10, 05 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Pszczelarnia napisał(a)


Goździki podpędziłam w domu, kupiłam w marcu sadzonki.


Moje Artemis ścięłam krótko (zawsze tak robię, teraz zwłaszcza, bo miały jakieś plamy na starszych łodygach) ale panuje duża rozbieżność w sposobie ich traktowania.

Są to róże parkowe ponoć, więc cięcie jak u "angielek" - może Anda wie?

Ja je tnę jak wielkokwiatowe.




Taka sprytna byłaś z goździkami

A z różami pełna dowolność u nas panuje Parkowe można ciąć wysoko, 1/3 do 1/2 z wysokości. A ja za rok może odważę się na niskie cięcie.

Hortensji też nie wiedziałam jak ciąć bo ma końcach były pąki. A dołem pustki, co w tym roku się dzieje?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 20:12, 05 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pszczelarnia napisał(a)


Oj nie wiem. Ja w takim stanie wyciągnęłam hiacynty z gruntu do donic ale stoją w miejscu (pąki nie grubieją).


Dzięki, przesadziłam, co będzie to będzie, w doniczkach nie mogły zostać. ładna kobaltowa donica
____________________
Dwa ogrody
tulucy 20:37, 05 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ewa, obejrzyj te plamy - zwłaszcza jeśli te krzaki miały ciemne środki pnia - ja swoim zdiagnozowałam raka wgłębionego - choroba grzybowa. Muszę wykurować pół ogrodu mam nadzieję, że te ekologiczne preparaty będą skuteczne.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies