Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

abiko 22:28, 08 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Hmmm duże amplitudy temperatury dla kawy..czyli u mnie coś takiego ma. Zobaczy co wyjdzie w tym roku. Widziałam wczoraj, że moja kawa będzie miała całkiem sporo kwiatów. Ile przetrwa jestem ciekawa. Czasami mam nawet owoce.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:28, 09 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Pszczelarnia napisał(a)




Tylko zawsze się zastanawiam jak wykorzystać ziemię po ogórkach. Najczęściej sieję poplon i nic nie robię, tzn. niczego nie dosiewam potem, a tylko przekopuję poplon (rozrzutność) albo - jak w zeszłym roku - posiałam szpinak zimowy, posadziłam czosnek i cebulę na zimę.



Ogórki są mocno żarłoczne, pobierają z gleby sporo składników. Wysiewanie poplonu i jego przekopanie to nie marnotrawstwo. Zwracasz ziemi cząstkę tego, co zabrałaś.
Ciekawa jestem jak sobie radzą ze wzbogacaniem gleby w miejscach, gdzie gleba plonuje całorocznie, mają 4 zbiory w roku?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Milka 07:10, 10 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ostatnio paliliśmy stara pergole, mam pełno popiołu i nie umiem go wykorzystać.
podziwiam piękno Twojej wiosny pokazuj koniecznie magnolie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paniprzyroda 07:17, 10 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pszczelarnia napisał(a)

]

Do ciemierników dołączyły pierwiosnki i kwitnienie seslerii




Mam gotową odpowiedź na moje rozterki Co to jest za drzewko na pierwszym planie?
____________________
Dwa ogrody
mirkaka 07:43, 10 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Ewo, czy do kompostownika wrzucasz jak leci rośliny czy je rozdrabniasz?
Na rabacie z ciemiernikami i pierwiosnkami co masz jeszcze ? W sensie co tam kwitnie później ?

Donice pięknie wyglądają, tylko że ja mam problem z ich podlewaniem, bardzo szybko mi przesychają, mimo że mam w nich prawie sam kompost. Może właśnie dlatego?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
AgnieszkaW 07:47, 10 kwi 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Hmm, dobra kawa to balsam dla mojego ciała i...duszy
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Basilikum 14:12, 10 kwi 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Pszczelarnia napisał(a)


Izo,

żadnam nauczycielka.

Obserwuję przyrodę i mądre pszczoły.




a ja sie od Ciebie ucze wiec jestes nauczycielka nawet jak mimowoli
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Sebek 18:26, 10 kwi 2019


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pszczelarnia napisał(a)


Kiedyś były. Dawno temu.

Moje siewki od Ani Małej Mi zakwitły w tym roku po kilku latach. Siewki pielęgnowane, bez konkurencji innych roślin, zakwitną szybciej. Nawet w 3 roku uprawy.


U mnie konkurencja na rabatach ma się dobrze - no i rośliny nogi mają
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 09:24, 11 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mirkaka napisał(a)
Ewo, czy do kompostownika wrzucasz jak leci rośliny czy je rozdrabniasz?
Na rabacie z ciemiernikami i pierwiosnkami co masz jeszcze ? W sensie co tam kwitnie później ?

Donice pięknie wyglądają, tylko że ja mam problem z ich podlewaniem, bardzo szybko mi przesychają, mimo że mam w nich prawie sam kompost. Może właśnie dlatego?


Wrzucam jak leci ale większe konary (tak, tak, mam opady z drzew starych lip i modrzewi przy drodze dojazdowej i u siebie i zbieram zawsze) albo siekierką na opał albo palę na popiół.

Nie rozdrabiam w urządzeniach.

Tam są narcyzy, brunera, hosty, piwonie, sesleria Heflera, martagony. Po sezonie wiosennym ozdobą są hosty, trawy a z nich ma wyłaniać się bordowy judaszowiec o formie pokręconej - soliter.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:27, 11 kwi 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
paniprzyroda napisał(a)

Mam gotową odpowiedź na moje rozterki Co to jest za drzewko na pierwszym planie?


To kalina, chyba Kilimandżaro. Ona mogłaby tam rosnąć, gdyby nie rosnący obok judaszowiec 'Forest Pansy' - kalina do przesadzenia. Posadziłam w afekcie pod koniec sezonu ogrodniczego - na zasadzie "muszę ją przed zimą posadzić".
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies